Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

ČAMAC SMRTI ISPLIVAO NA OBALU Pronađena tela 11 osoba u poodmakloj fazi raspadanja

30.05.2025. 12:48 12:57
Piše:
Izvor:
telegraf.rs
а
Foto: Pixabay.com

Policija je pokrenula istragu o plovilu koje je isplivalo na obalu istočnokaripske države Sent Vinsent i Grenadini, a u kojem su pronađeni ljudski ostaci najmanje 11 osoba u poodmaklom stadijumu raspadanja.

Kraljevska policija Sent Vinsenta i Grenadina (RSVGPF) saopštila je da je u ponedeljak oko 10:45 ujutru primila prijavu da je duž obale ostrva Kanuan, u blizini Litl Beja i Čeri Hila, otkriveno sumnjivo plovilo, javlja Fox News.

Policajci iz stanice u Kanualu reagovali su na poziv i otkrili ostatke 11 osoba na čamcu. 

Policija je saopštila da je čamac bio dugačak 13,7 metara, širok 3,7 metara i dubok 1,8 metara, i da je zatečen kako se nasukao u toj oblasti. 

Ostaci osoba koje su bile na čamcu bili su, prema navodima policije, u "poodmaklom stadijumu raspadanja", a neki od ostataka nisu bili potpuno očuvani. 

Istražitelji su iz čamca izvukli više pasoša, za koje se čini da potiču iz zapadnoafričke države Republike Mali. 

Iako su pasoši pronađeni, policija još nije zvanično identifikovala nijedno telo, a istraga je i dalje u toku. 

RSVGPF je saopštila da blisko sarađuje sa regionalnim i međunarodnim partnerima kako bi potvrdila poreklo čamca i identitet osoba koje su bile na njemu.

Ljudski ostaci su u međuvremenu prebačeni na ostrvo Sent Vinsent, gde se nalaze u mrtvačnici u Kingstaunu radi daljih forenzičkih i istražnih postupaka.

"Ovaj incident izaziva duboku zabrinutost i razumemo interesovanje javnosti za slučaj", saopštila je policija. "Uveravamo vas da RSVGPF ovu istragu vodi sa najvećom ozbiljnošću i senzitivnošću." 

Odeljenje je dodalo da je posvećeno praćenju svakog traga i poštovanju svih odgovarajućih protokola.

Američki Stejt department izdao je u julu 2023. upozorenje četvrtog nivoa za putovanja, kojim se savetuje da se ne putuje u Mali. 

Razlog za ovo upozorenje su kriminal, terorizam i otmice.

"Nasilni kriminal, poput otmica i oružanih pljački, uobičajen je u Maliju. Nasilje je naročito izraženo tokom lokalnih praznika i sezonskih događaja u Bamaku, njegovim predgrađima i južnim regionima Malija", navodi se u upozorenju. 

"Terorističke i naoružane grupe nastavljaju da planiraju otmice i napade u Maliju", dodaje se u upozorenju. 

"Mogu napasti sa malo ili bez ikakvog upozorenja, ciljajući noćne klubove, hotele, restorane, verske objekte, međunarodne diplomatske misije i druge lokacije koje posećuju stranci. Napadi mogu biti usmereni i na državne institucije i infrastrukturu Malija, pored lokacija koje posećuju Zapadnjaci." 

(Telegraf.rs)

Izvor:
telegraf.rs
Piše:
Pošaljite komentar