KIKINDA ULAŽE U OBRAZOVNE USTANOVE Sledi rekonstrukcija Osnovne škole "Feješ Klara" NA DNEVNOM REDU I KADROVSKE PROMENE
Na 12. Sednici Skupštine grada Kikinde usvojeno je svih 18 tačaka koliko ih je bilo na dnevnom redu.
Između ostalog, usvojena je odluka o rebalansu gradskog budžeta za ovu sa projekcijama na 2026. i 2027. godinu, kako bi se u njega uvrstila sredstva u iznosu od 100 miliona dinara za rekonstrukciju Osnovne škole ''Feješ Klara'' i da bi se hitno raspisala javna nabavka za izvođača radova.
Kapitalni projekat rekonstrukcije kikindske škole ''Feješ Klara'' vredan 400 miliona dinara bio je bio je osnovni razlog drugog rebalansa gradskog budžeta.
-Grad Kikinda je sklopio ugovor sa Upravom za kapitalna ulaganja kojim je predviđeno 400 miliona dinara za rekonstrukciju škole. Kako je u avgustu zaključen ugovor o prenosu sredstava u iznosu od 100 milona dinara za radove u ovoj godini, kako bi se što pre raspisala javna nabavka za izođača radova, rebalans je bio neophodan. Za narednu godinu planirano je da se obezebedi dodatnih 300 miliona dinara za ovaj kapitalni projekat - objasnila je Dijana Jakšić Kiurski, pomoćnica gradonačelnika uz konstataciju da je ovim izdvajanjem velikog iznosa sredstava iz pokrajinske kase stavljena tačka na neistine da se od tog projekta odustalo.
Na 12. skupštinskom lokalnom zasedanju imenovana su i nova kadrovska rešenja na čelnim pozicijama u Centru za stručno usavršavanje, Narodnom muzeju, Istorijskom arhivu, Kulturno – sportskom centru ''Jezero'' i Turističkoj organizaciji.
Mirjana Stepanov izrabrana je za direktoricu Centra za stručno usavrašavanje, za v.d. direktoricu Istorijskog arhiva izrabrana je Katarina Kovačević Janković, Jasmina Orašanin izabrana je za direktoricu Turističke organizacije Kikinda, dok je novi v.d. direktor Kulturno – sportskog centra ''Jezero'', Dragan Pecarski. Za v.d. direktora Narodnog muzeja Kikinda izabran je Miloš Pušara.