Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

U NOVOM KNEŽEVCU ZAMENJENA OPREMA U DOMU ZDRAVLJA STARA SKORO POLA VEKA Aparati vredni 500.000 dinara neophodni za normalan rad i funkcinisanje laboratorije EVO ŠTA JE JOŠ NOVO

03.11.2025. 10:56 11:04
Piše:
Izvor:
Dnevnik
кне
Foto: Opština Novi Kneževac

Predsednik opštine dr Radovan Uverić posetio je Dom zdravlja u Novom Kneževcu i sa v.d. direktorkom Ivanom Naumov razgovarao o najnovijoj investiciji lokalne samouprave, koja će prema rečima predsednika Uverića znatno doprineti efikasnijem radu Doma zdravlja.

– Zahvaljujući opštini Novi Kneževac na odeljenju interne medicine uređena je trpezarija za pacijente, koja je opremljena novim televizorom, kuhinjom i novom trpezarijom - rekla je kaže v.d. direktorka Doma zdravlja Ivana Naumov.

-  Što se laboratorije tiče kupili smo opremu za 500.000 dinara koja je bila neophodna za normalan rad i funkcinisanje. Zamenjeni su aparati iz 1978. godine. 

Za laboratoriju je kupljena roler mešalica, koja služi za mešanje uzoraka krvi. Stara je bila dotrajala i nije postizala odgovarajući stepen mešanja. Laboratorija nije imala nijednu potpuno ispravnu propitetu, stare su bile oštećene, a pipetiranje staklenim pipetama se vršilo uz poteškoće. Aparat za demineralizaciju vode je bio star 17 godina, nedovoljnog kapaciteta, oštećen i nije pružao odgovarajući kvalitet vode za analitičke postupke. Nabavljena je i mikrocentrifuga za obradu pedijatrijskih uzoraka, kao i prenosna UV lampa za dezinfekciju prostora.

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar