Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Radosav iz Banjaluke i Marko iz Boljevca NAJBOLJI ZDRAVIČARI Specijalnu nagradu ponela HELENA S UBA Održano i takmičenje za NAJBOLJU NARODNU NOŠNJU Prelepe slike stižu iz Guče!

08.08.2025. 21:54 22:01
Piše:
Izvor:
Tanjug
лето
Foto: Ilustracija/Tanjug (Branko Lukić)

LUČANI/GUČA: Na pozornici Kulturnog centra u Guči danas je održano takmičenje zdravičara kao i nadmetanje za najlepšu narodnu nošnju.

Po odluci žirija, najbolji mladi zdravičar je Marko Mladenović iz Boljevca.
Za najboljeg zdravičara u kategoriji tradicionalne zdravice proglašen je Radosav Banjanin iz Banjaluke, dok je specijalnu nagradu u nadmetanju zdravičara odnela Helena Đorđević sa Uba.
 

U izboru za najlepšu narodnu nošnju, pobedili su Željko Radosavljević iz Malog Izvora u muškoj konkurenciji i Angelina Rajić u kategoriji najlepše ženske narodne nošnje.

лето
Foto: Tanjug (Branko Lukić)


 

Za nagradu najboljeg zdravičara u tri kategorije, mladi zdravičari, tradicionalna zdravica i zdravica Guči i Saboru, nadmetalo se 18 zdravičara.

лето
Foto: Tanjug (Branko Lukić)


U izboru najlepše narodne nošnje pojavilo se takođe 18 takmičara.
 

Stručni žiri su činili Snežana Ašanin, etnolog, Danijela Đukanović, etnolog, Vuk Pantović, zdravičar i Željko Utvar, ahitekta i kolekcionar narodnih nošnji.
 

Izvor:
Tanjug
Piše:
Pošaljite komentar
SRPSKA TRUBA I MEKSIČKI MARIJAČI U Guču stiže TRUBAČ IZ MEKSIKA Čemin nosi šajkaču i ne skida osmeh: Čim sam stigao, znao sam da sam došao kući (FOTO, VIDEO)
рина

SRPSKA TRUBA I MEKSIČKI MARIJAČI U Guču stiže TRUBAČ IZ MEKSIKA Čemin nosi šajkaču i ne skida osmeh: Čim sam stigao, znao sam da sam došao kući (FOTO, VIDEO)

08.08.2025. 17:04 17:08