PANČEVCI NA KRAJU PRIPREMA SLAVILI PROTIV DEBRECINA Koković: Spremniji ulazimo u ovu sezonu, nego u prošlu
Fudbaleri Železničara na pripremama u Sloveniji odigrali su četiri kontrolne utakmice sa Mariborom 1:1, poraženi du od Volfsbergera 0:2 i CSKA 1948 0:1, u generalnoj proveri savladali su ubedljivo Debrecin 3:1.
Trener Železničara Radomir Koković sumirao je utiske posle pobede protiv Debrecina u generalnoj proveri na pripremama u Sloveniji.
– Izuzetno kvalitetan protivnik, organizovan. Mi smo našli način da odigramo jednu zrelu i kompletnu utakmicu u svim fazama igre. Bili smo u punoj kontroli, u većem delu utakmice, sa loptom. Bili smo intenzivni kada nismo imali loptu, bili smo fokusirani u situacijama kada smo davali golove i mogu generalno da budem zadovoljan današnjim performansom jer smo nastavili trend rasta. Ja sam ponavljao i posle ranijih utakmica da rezultat svakako nije bio prioritet. Nije bio ni danas. Mi smo fokusirani na naš performans i da uradimo sve kako bismo spremni dočekali izazove u sezoni koja nam predstoji – istakao je Koković.
Železničar je dominirao u svim segmentima igre.
– Zadovoljan sam. Bilo je tu svega pomalo, iz svih faza igre je došlo nešto. Mi hoćemo da budemo dominantni sa loptom, hoćemo da imamo kontrolu, ali takođe hoćemo da igramo dobru defanzivu, da budemo agresivni, intenzivni i da ugrožavamo protivnika i u toj fazi igre, odnosno kroz tranziciju. Još jednom, kompletna naša utakmica. Jako sam zadovoljan, pre svega odnosom prema igri svih igrača, ozbiljnošću i fokusom, tako da mislim da je naš performans danas bio dobar.
Debitantski nastup je upisao nojvajlija Sabo.
– Sabo je novi igrač koji još uvek nije dovoljno spreman da odgovori zahtevima naše igre, što je normalno jer je skoro došao. To je fudbaler koji će nam svojim setom karakteristika doneti stabilnost, mirnoću, rutinu i kontrolu. To je sve ono što on donosi. Drago mi je, pre svega, da je danas debitovao i da je dobio neke minute. Gledaćemo da ga kroz naredne utakmice, pošto više nemamo prijateljske mečeve, doziramo kako bi u kratkom vremenskom periodu postao potencijalni starter i radio ono zbog čega je došao u klub.
Posle dve nedelje priprema u Sloveniji, utisci su pozitivni.
– Mnogo toga je urađeno. Mi smo, naravno, postavili određene standarde. Postoji jedan bitan deo koji se tiče naše kulture, koji je uspostavljen i na koji su se naslonili novi igrači. Čini mi se da su je dobro prihvatili. To mi je, pre svega, jako značajno, jer je kultura temelj na koji dolazi sve ostalo. Bez toga ne može ništa. Kažem još jednom, urađeno je mnogo stvari i kada podvučem crtu mislim da mogu da budem zadovoljan ovim kampom. Mislim da u dobrom momentumu ulazimo u prvenstvo i čini mi se da smo spremniji nego što smo to bili prošlog leta.
Šta sledi do utakmice sa Radničkim iz Niša na startu Superlige Srbije sledećeg petka?
– Vratićemo se u Srbiju sutra. Igrači će dobiti nekoliko slobodnih dana, a od ponedeljka krećemo u mikrociklus pripreme za prvo kolo – zaključak je Kokovića.
B. Stojkovski