NIKOLIĆ U MINHENU JURI NOVU PROFI POBEDU: Spreman sam za hrabru partiju iz koje ću izaći podignutih ruku
Srpski bokser Jovan Nikolić spreman je za duel protiv Poljaka Adama Česlaka u kategoriji do 75 kilograma na profesionalnoj večeri u Minhenu, koja će biti održana u subotu od 18 časova.
Na programu je šest profesionalnih mečeva.
Nikolić je u karijeri odboksovao šest profi mečeva i ima skor od šest pobeda, a od toga tri nokautom.
– Nastavljam sa profi mečevima u 2025. Nakon veoma dobrih i uspešnih takmičenja u Banjaluci, Tršiću, Somboru, sada je došao na red i Mihnen gde će boksovati glavnu, poslednju borbu večeri. Ispred mene će stajati veoma iskusan, 11 godina stariji bokser, koji je sa svim mečevima koje nosi u svojim rukavicama uvek nezgodan i nepredvidiv. Drago mi je da boksujem u inostranstvu. Do sada sam sve mečeve u profi konkurenciji radio u Srbiji, jedan u Republici Srpskoj. Vreme je da osetim kako je boksovati kada niste pred domaćom publikom, kada ste među strancima, koji nisu svi na vašoj strani. Moj fokus će kao i uvek biti na onome što ja radim u ringu i taktici koju ću pripremiti sa mojim timom – objasnio je Nikolić za BSS.
On se pre boksa bavio kik-boksom.
– Nosim divna sećanja iz kik-boks karijere gde sam napravio odlične rezultate. Sada vredno i posvećeno radim na tome da sećanja iz moje boks karijere budu ista takva, sa još većim rezultatima i mečevima koji će se pamtiti. Spreman sam za Minhen, verujem da ću pružiti jednu hrabru partiju iz koje ću izaći podignutih ruku u znak pobede. Motivisan sam maksimalno i jedva čekam da meč počne – izjavio je Nikolić.