ODMAGLIO S 400.000 DOLARA...
NIJE STIGAO DA POTROŠI PARE Policajac koji je nestao sa zaplenjenim novcem pronađen u šumi ŽIVEO U ŠATORU
Načelnik policijske uprave kijevskog naselja Darnica Jurij Ribjanski, koji je proneverio 400.000 dolara novca za čije čuvanje je bio zadužen, pronađen je danas u šatoru u šumi u oblasti Rivne na zapadu Ukrajine, saopštila je pres-služba tužilaštva.
U saopštenju se navodi da je osumnjičeni ukradenim novcem kupio kombi, šator, punjač i hranu i sakrio se u šumi, ali je tri dana kasnije pronađen i uhapšen.
Prilikom pretresa njegovog automobila i "skrovišta", policajci su pronašli i zaplenili više od 12,6 miliona grivni (oko 315.000 evra) u stranoj valuti.
Istražitelji trenutno utvrđuju gde je nestao preostali iznos, prenosi ukrajinski portal Strana.
Osumnjičenom se na teret stavlja prisvajanje tuđe imovine u posebno velikim razmerama putem zloupotrebe službenog položaja.
Za ovo krivično delo zaprećena je kazna zatvora do 12 godina sa konfiskacijom imovine.
Ukrajinski mediji su u četvrtak preneli da je načelnik odeljenja Darničke policijske uprave u Kijevu pobegao je sa radnog mesta sa više od 16 miliona grivni (400.000 evra) zaplenjenih sredstava za koja je bio odgovoran.
Portparolka Državnog istražnog biroa (DBR) Tatjana Sapjan rekla je da je to telo pokrenulo krivičnu istragu protiv Ribjanskog, koji je imao pristup zaplenjenoj imovini.