Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

ROĐENDAN KIKI SE NE PROPUŠTA! Mamutfest u Kikindi donosi zabavu i kreativne radionice za sve generacije

12.09.2025. 17:54 18:11
Piše:
Izvor:
RTV
да
Foto: youtube prinstcrin/ TV Kikinda

KIKINDA - Već 19 godina kikindski Mamutfest, manifestacija posvećena mamutici Kiki, na najlepši način promoviše jedan od prepoznatljivih simbola Kikinde.

I ovogodišnji dvodnevni program Mamutfesta održava se u kikindskom Narodnom muzeju, a zanimljivio sadržaji i radionice namenjeni su  prvenstveno deci, ali su svi dobrodošli.

Među prepoznatljivim, nezaobilaznim tačkama kulturne i turističke ponude Kikinde, posebno mesto zauzima mamutica Kika. Dobro očuvani skelet džinovske praistorijske životinje atraktivna je muzejska ponuda za sve generacije publike, a pogotovo najmlađe, pa se od 2007. godine u okviru manifestacije  Mamutfest slavi Kikin rođendan.

да
Foto: youtube prinstcrin/ TV Kikinda

"Mi smo izuzetno ponosni što imamo ovako dobro očuvan sklet, popularan je među turistima, kao i među lokalnim stanovništvom. Kada su u pitanju najmlađi Kikinđani, Kika je i među njima vrlo popularna, dokaz je i ovogodišnji 19. Mamutfest. Deca dolaze, čestitaju Kiki rođendan, izrađuju čestitke, mislim da je Kiki postala deo identiteta našeg grada“ – kaže Dragan Kiurski, viši muzejski pedagog.

A čestitke nisu izostale na na ovogodišnjojrođendanskoj žurci. Bila je to prilika da od naših drugara iz kikindskih vrtića čujemo saznamo i neke važne detalje o mamutici Kiki.

Cilj manifestacije je da na zabavan, edukativan i kreativan način pre svega najmlađima približi nasleđe i podigne svest o značaju i različitim mogućnostima njegovog korišćenja. Tako se edukuje buduća muzejska publika.

да
Foto: youtube prinstcrin/ TV Kikinda

„Mislim da je to suštinska vrednost mamutfesta, da mi zapravo edukujemo decu zašto su muzeji zabavni, zato su edukativni, kreativni, kako bismo privlačili novu publiku koja će dalje posećivati i druge muzeje“ – naglasila je Lidija Milašinović, direktorka Narodnog muzeja Kikinda.

Krpoz zanimljive sadržaje, radionice, pozorišne predstave, kao i programe gostujućih muzeja, dvodnevna manifestacija Mamutfest postaje svojevrsni porodični praznik.

RTV

Izvor:
RTV
Piše:
Pošaljite komentar