СРБИЈА ЗА БРОНЗУ СА ШПАНЦИМА, Мађари у финалу са Грцима на СВЕТСКОМ ПРВЕНСТВУ у Фукуоки

Ватерполисти Србије играће у суботу рано ујутру од шест часова за бронзану медаљу са Шпанијом, која је у другом полуфиналу поражена од Мађарске са 12:11. У финалу ће се од 11 часова састати Мађарска и Грчка, која је била боља од Србије са 13:7.
s

Мађари су стигли до финала голом у последњој секунди Кристијана Манхерца, иако су на два минута пре краја имали минус од два гола. После изједначене прве четвртине (3:3), повели су Мађари, али су Шпанци направили преокрет и на полувреме отишли с вођством од 6:4. Убрзо је било и 7:4, али се нису дали Мађари и успели су да ухвате прикључак и дођу на "минус један" на крају трећег периода (8:7). У последњем кварталу Шпанци су одржавали два гола предности, Вамош је на два минута изједначио на 11:11, а онда је после драме у последњем минуту Манхерц донео финале уз звук сирене.

У утакмицама разигравања од 5. до 8. места Италија је победила Црну Гору са 10:6, док је Француска изненадила фаворизоване Американце и славила са 18:16 после петераца. У регуларном делу је било 13:13. Тако ће за пето место играти Италија и Француска, а за седмо Црна Гора и САД.

Хрватска је освојила девето место пошто је савладала Аустралију са 17:10, док је 11. место припало домаћину Јапану који је убедљиво надиграо Канаду са 23:11. На 13. позицији јеАргентина, која је савладала Казахстан са 11:7, док је 15. место припало Кини која је надиграла Јужну Африку са 16:8.