Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

"OČEKUJEM DA ĆE SEDNICA PROĆI U KONSTRUKTIVNOJ ATMOSFERI" Juhas: Odgovorno vodimo finansijsku politiku; Moramo da radimo na izgradnji društva jednakih šansi za sve

24.09.2025. 09:48 09:59
Piše:
Izvor:
Dnevnik
јухас
Foto: Dnevnik / S. Kovač

Predsednik Skupštine Autonomne pokrajine Vojvodine pre početka sednice koja počinje u 10 časova izjavio je da očekuje da će proći u konstruktivnoj atmosferi.

-Na današnjoj sednici očekuju nas teme koje su važne u oblasti kulture, medija, ravnopravnosti polova i razvoja Vojvodine. Srpski centar za strip i animaciju u Novom Sadu koji je u osnivanju imaće zadatak da razvija i podstiče umetničko stvaralaštvo kao i da povezuje umetnost sa kreativnim industrijama. Fokus će biti na stripu i digitalnoj animaciji. Posebna pažlja biće usmerena na mlade ljude. Pored ove tačke pred odbornicima je i raspisivanje javnog konkursa za izbor članova Saveta RTV-a. Tu usklađujemo proceduru sa izmenom Zakona. Ovog puta ćemo odrediti kriterijume konkursa nakon čega sledi izbor. Što se tiče tačke o mreži škola na teritoriji pokrajine reč je o tehničkoj izmeni i vezuje se za Tehničku školu u Adi. Stalno moramo da radimo na izgradnji društva jednakih šansi za sve. Nadam se da će današnja sednica proći u konstruktivnoj atmosferi. Da radimo u okviru dnevnog reda - rekao je Juhas i dodao da svakako očekuje da će biti političke rasprave na sednici. 

Juhas je podsetio da je budžet AP Vojvodine od 2016. godine do 2024. godine dupliran. 

-Odgovorno vodimo finansijsku politiku. Ako saberemo sve investicije koje se realizuju u Pokrajini to je više nego 7 odsto republičkog budžeta - naveo je Juhas.

 

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar