ПОТИСКА ЛИГА Торњош - Бачка  2:0 (1:0)

Изузетно борбен и динамичан дерби у Торњошу, у коме су славили домаћини, који су се овом победом лидеру из Мола приближили на два бода.
Detalj sa utakmice u Kanjiži između Potisja i Tise  Foto: M. Mitrović

ТОРЊОШ: Игралиште у Торњошу, гледалаца 100. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелац: Чернак у 32. и 86.минуту. Жути картони: Барна, Кокрехел, М. Хомоља (Торњош), Цифрић, Ференц и Сиђи (Бачка).

ТОРЊОШ: Мемедовић (Деак), Барна, Нимрод Нађ (Г. Хомоља), Кокрехел, Тот Хоргоши, Тот, Чернак (Норберт Нађ), Карачоњи, Рушак, М. Хомоља, Касаш.

БАЧКА: Ђукић, Донго (Јеремић), Кубурић, Куртешанин, П. Крижан (Мирицки), Ференц, Цифрић (Парабуцки), Влајковић, Моровић, Радонић, Сиђи.

Изузетно борбен и динамичан дерби у Торњошу, у коме су славили домаћини, који су се овом победом лидеру из Мола приближили на два бода. На набачену лопту из лепе акције по десној страни Роберт Чернак је у затресао мрежу гостију.

У 48. минуту досуђен је пенал за Бачку, али се Чаба Сиђи обрукао, јер је с абеле тачке шитриао пола метра поред гола. Играчима Бачке понестало је снаге у другом делу утакмице, али су одолевали нападима домаћина све до 86.минута, када је на сличан начин као код првог гола на центаршут са десне стране добро реаговао Чернак и потврдио победу екипе домаћина.

М. Митровић

Потисје - Тиса  5:0 (3:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 50. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Балго у 10, Фодор у 15, Апро у 40, Хусак у 69. и Папданчо у 75.минуту.

ПОТИСЈЕ: Бохата, Домонкош, О. Нађ, Папданчо, Хусак, Фодор, Балго (К. Нађ), Угри (Чехак), Сакач (Киш), Апро, Мухи.

ТИСА: Ковач, Зомбори, Бобојчев, Шили (Игњин), Мојсин, Липтаи, Раданов, Ленђел, Буш, Кочиш, Фодор.

Према очекивању Кањижани су укњижили убедљиву победу. У првом делу шутевима са 16 метара циљ су погодили Јожеф Балго, Игор Фодор и Левенте Апро, а једном је голман гостију Балаж Ковач имао среће јер је Иштван Хусака погодио пречку. Најлепши погодак на утакмици у 75.минуту ефектно је постигао Игор Папданчо, на центаршут Хусака из корнера главом у лопту послао под пречку.

М. Мр.

Јединство (СК) - Славија 1:2 (0:1)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште јединства, гледалаца 80. Судија:М. Трбовић (Нови Кнежевац). Стрелци: Ранков у 76. за Јединство, а Огњеновић у 33. и Хусак у 67.минуту за Славију. Жути картони: Мајер (Јединство), К. Елезовић и Стојан Јовичин (Славија).

ЈЕДИНСТВО: Рице, Илић (Мајер), Ђерић (Миклуц), Живков, Зивлак, Брзак, Коблехер, Шећеров, Ранков, Попов, Миланов (Кришанов).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Грујин (С. Арсенов), Стојан Јовичин, Огњеновић, Гојковић (Стевица Јовичин), К. Елезовић, Малуцков, Славковић, Ерић, М. Елезовић, Хусак.

У борбеној утакмици гости су се успешно бранили и постигли два поготка из контранапада. У 33. минуту М. Елезовић је одлично асистирао Огњеновићу који је искоса са десне стране неодбрањиво погодио мрежу Рицеа. Предност је удвостручио Хусак на асистенцију Славковића, а у 76.минуту из гужве Ранков је ублажио пораз домаћина.

М. Мр.

Шампион - Тромеђа 1:1 (0:1)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 30. Судија: Ј. Крушић (Кањижа). Стрелци: Мијатов у 78. (из једанаестерца) за Шампион, а Лакатош у 3.минуту за Тромеђу.

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић, Мора (Чанади), Крајновић, Чоти, Милуновић, Слободан Стојичић, Мијатов (Шили), Писарић, Вираг, Биро (Буза).

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, А. Домонкош, Фаркаш, Лакатош, Л. Домонкош, Гуљаш, Хомоља (Михок Куцора), Фехер.

Гости из Мајдана  повели су у  трећем минуту када је Лакатош искористио искористио кикс одбрамбених играча домаће екипе, прешао и голмана Тетеија и затресао мрежу. Изједначење је уследило у 78. минуту из пенала, а сигуран реализатор је био Мијатов.

М. Мр.

Хајдук - Јединство (М)  5:0 (2:0)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 30. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Жишков у 12, Оњин у 39, А. Хорват у 57, Мишков у 80. и Корбелић у 89. минуту. Жути картони: Ранков, Бркљач и А. Хорват (Хајдук)

ХАЈДУК: Лабус, Хајдер (Бркљач), Марта (Мишков), А. Хорват, Ранков, Николин, Мендебаба (Корбелић), Жишков, Радаковић, М. Хорват, Оњин.

ЈЕДИНСТВО: Рекецки, Бајус, К. Поша (Хуста), В. Поша, Перњес, Јаблонски, Јаковљев, Б. Атељевић (Нађ), Момиров (Микша), Шафрањ, Симић.

Серију је отпочео у 12. минуту Никола Жишков, а у финишу првог дела утакмице наставио Мирослав Оњин. Голман Јединства Мате Рекецки у другом  другом полувремену још три пута је вадио лопту из мреже, па су домаћини из Подлокања укњижили заслужену победу.
        М. Мр.

АДА: АФК - Чока 2:4, ТОРЊОШ: Торњош - Бачка (Мол) 2:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Јединство (Мартонош) 5:0, ЂАЛА: Граничар - Јадран (Санад) 1:1, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Славија (Банатско Аранђелово) 1:2, ОРОМ: Шампион - Тромеђа (Мајдан) 1:1, КАЊИЖА: Потисје - Тиса (Падеј) 5:0. Слободан је био Хоргош.