Војвођанска лига – југ: „Канаринци” срећно до бода

Ердевичани су заслужили победу. Били, су бољи ривал, али стрелци су озбиљно заказали. Много прилика су пропустили,  а гости неубедљиви и слаби.
ФК Цемент/ Моменат с утакмице у Беочину

Слога (Е) - Нови Сад  0:0

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија Шћепановић (Крушић).

СЛОГА: Веселиновић 7, Рукавина 7, Раичевић 7 (Вујевић), Вуковић 7 (Мачвански), Стојшић 7, Бајуновић 8, Стојчић 7, Херцег 7, Угљешић 7, Воларевић 7, Ћирић 7.

НОВИ САД: Ранђеловић 7, Бранковић 6, Кавчић 7, Јевић 6, Игњић 6, Симић 7, Пањак 7 (Митровић), Балабановић 7 (Јовановић), Кантанрџић 6 (Ковачевић 6), Гаџић 7 (Куртеш), Галић 5.

Једино су голови изостали за оцену о дербију, вредног епитета једног од најквалитетнијих мечева сезоне на војвођанском југу. Отворена игра и шансе пред головима обеју екипа. Убедљивије су утакмицу отворили домаћи играчи. Већ у петом минуту повољну прилику није искористио Угљешић, пола сата касније реванширао му се Пањак пред голом Слоге, да би најповољнију прилику у првом полувремну, са Ћирићем у ситуацији један на један, осујетио голман канаринаца Ранђеловић.

У другом полувремену, Слога је играла без двојице повређених централних бекова Раичевића и Вуковића,. Воларевић је у два маха прокоцкао лепе шансе. Затим су прилике пропустили  Ћирић и Вујовић. Са друге стране Галић, није искористио прилику.Домаћа одбрана је слабо интервенисала, и одбијену, лопту он је послао главом за мало преко пречке.

А. Кузмић

Хајдук (Д) - Подунавац 0:0

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Деспотовић (Огар). Жути картони: Требовац, Д. Симић (Хајдук), Рогановић, Качар (Подунавац).

ХАЈДУК: Тркуља 7, Перовић 7 (Савићевић 7), Савиновић 7, Томић 7, Николић 7, Цвијић 7, Вукобратовић 7, Живковић 7, (Шућак 7), Н. Савић 7 (Совиљ 7), Требовац 7 (Лазић), Д.Симић 7.

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић 7, Рогановић 7, Качар 7, Вујовић 7, Паповић 7, Милош Живковић 7 (Марко Живковић 7), Стојисављевић 8, Сарачевић 7, Зоговић 7, Златковић 7, Весели 7 (Солдатовић).

Била је то веома добра утакмица. Права првенствена, са доста трчања, и са доста пропуштених шанси на обе стране.Домаћини нису успели да славе, а били су много билижи слављу, али фалило им је само мало спортске среће.

М. С.

Цемент - Индекс 1:0 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца 100, судија: В. Тошић (Нови Сад), стрелац: Јањић у 29. минуту. Жути картони: Ковачевић, Зелић (Цемент), Нађ (Индекс).

ЦЕМЕНТ: Мијановић 8, Пековић 8, Унгар 8, Зелић 7, Н. Зељковић 8, Јањић 9 (Поповић 7), Грујић 8, Ковачевић 7 (Срдановић 6), Вуковић 7, Мијајиловић 8, Д. Зељковић 7.

ИНДЕКС: Субашић 7, Гаћеша 7 (Стојановић 6), Јокић 7, Делић 7, Лукић 7, Боровница 7, Вукашиновић 7, Батинић 6 (Зекан 6), Клајић 6 (Каплански 6), Нађ 7, Топић 6.

Врло добар фудбал виђен је на стадиону Цемента, мада се ради о тимовима који су у доњем делу табеле. Сам почетак је припао Цементашима, који су створили неколико прилика, да би у 29. минуту дошли у вођство преко Марка Јањића, који се најбоље снашао пред голом Индекса и матирао голмана Субашића. После примљеног гола гости су кренули агилније, али се све одигравало између два шеснаестерца. У другом делу Цементаши покушавају да дођу до поготка, али без успеха.

У самом финишу играчи Индекса крећу на све или ништа како би дошли до побољнијег резултата, али чврста одбрана Цемента се није дала изненадити.

Б. Старчевић

Будућност (СН) - Раднички (Ш) 0:0

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 150, судија Јевтић (Будисава). Жути картони: Симовљевић, Малиновић, Јанковић (Будућност), Дрча, Сарић, Субић, Савић, Стојшић (Раднички). Црвени картон: Павловић (Раднички).

БУДУЋНОСТ: Чупић 7, Станивуковић 7, Чоњагић 7, Радосављевић 7 (Грбић 7), Јефтић 7, Грујић 7, Ђукић 7 (Пријић), Симовљевић 7 (Владисављевић 7), Рого 7 (Малиновић 7), Јанковић 7, Милошевић 7.

РАДНИЧКИ: Николић 8,5, Аперлић 7, Дрча 7, Павловић 6, Стојшић 7 (Васиљевић), Јовановић 7, Сарић 7, Влаисављевић 6, Добројевић 6, Савић 7, Субић 7 (Мијановић).

Умало изненађење у Салашу Ноћајском. Очекивали су навијачи шидског Радничког, да ће, њихови пулени већ у првом полувремену, имати резултат који ће им омогућити освајањем сва три бода. И да домаћини немају никакве шансе да угрозе гостујућу мрежу. Али, домаћини су од првог минута кренули ангажовано и да на голу гостију није стајао поуздани голман Николић, бранио је као да је имао сто руку, играчи Будућности би славили.

М. Симић

Слобода - Дунав (СБ) 1:1 (0:1)

ПЕЋИНЦИ: Игралиште Сувача, гледалаца 150, судија Петровић (Шид).Стрелци: Барић у 68. за Слободу, а Сремчевић у 24. минуту за Дунав. Жути картони: Калајџић, Димић, Ђорђевић (Слобода), Николић, Загорчић (Дунав).

СЛОБОДА: Бабић 7, Ђорић 7, Калајџић 7, Лазаревић 7, Стојадиновић 7, Кобиљски 7, Димић 7, Ђурчић 7 (Ђорђевић), Барић 8, Богићевић 7, Јошић 7 (вВдић)

ДУНАВ:  Јагодић 8, Ивановић 7, Николић 7, Миловац 7, Будимир 7, Жиловић 7, Ердељан 7 (Прошић), Сремчевић 8 (Радиновић), Бабић 7, Загорчић 7 (Милошевић), Чолић 7.

Гости су се углавном  бранили. Домаћини, нису имали неки бољи рецепт да се разбије таква игра гостију.Чак су гости после једне добре и брзе акције и повели. Онда су домаћини почели да играју много полетније и ангажованије. Постигли су и гол.

Одбрана гостију, је после тога, играла много чврсто и још пожртвованије.Сваку домаћу акцију су успели да пресеку у почетној фази.

С. Сарић

Раднички (НП) - Доњи Срем 1:0 (0:0)

НОВА ПАЗОВА: Игралиште Радничког, гледалаца 150, судија Кукуда (Петровардин).Стрелац: Лабовић у 74. минуту. Жути картони: Николић, Лабовић, Шавија, Конестабо (Раднички), Радивојевић, Зејић, П. Перишић, А. Љубојевић, Радосављевић, Манце, Зорић, Марковић (Доњи Срем).Црвени картон: Адамовић (Доњи Срем)

РАДНИЧКИ: Јовишић, Суботић, Јаворац, Николић, Лабовић, Гавриловић (Пејчиновић), Јуришић, Балешевић, Шавија (Кнежевић), Витас, Конестабо (Дујић).

ДОЊИ СРЕМ: Ристић, Јешић, Зорић (Штетић), А. Љубојевић, Вукмановић, П. Перишић (Марковић), Кокир, Адамовић, Секулић (Зејић), Радивојевић (Милановић), Радосављевић.

Важност победе је била велика за обе екипе. Домаћинима да се што више одлепе од дна табеле, а гостима да се поново прближе водећем на табели.Играо се и добар фудбал. И изгледало је све до 74. минута да ће се меч завршити без голова, иако је било шанси, на обе стране. Тада је Лабовић, први пут био непокривен од гостујуће одбране, што је било довољно да матира поузданог Ристића. До краја меча гости су кренули жустрије, али то није дало резултата.

Б. Р.

ЈединствоСлога (Т) 1:0 (1:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца: 300, судија: Бошковић (Салаш Ноћајски), стрелац: Кања у 35. минуту, жути картони: Ђекић, Радека, Миловановић (Јединство), Дервиши, Ергарац (Слога), црвени картон: Ергарац (Слога) у 62. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Видаковић 7, Попадић 7, Ђекић 7,5, Ивановић 7, Сендерак 7, Рац 7, Јовишић 7,5, Илић 7, Радека 7 (од 56. Петровић 7), Кања 7,5 (од 74. Поштић –), Миловановић 7,5 (од 90. Јованов –).

СЛОГА: Војводић 7, Марковић 6 (од 70. Ћелић –), Томић 6, Јаковљевић – (од 13. Ергарац 5,5), И. Кочиш 6,5, Авдаловић 6,5, Пролић 6 (од 46. Марјановић 6), Јакшић 6 (од 84. Павићевић –), Пастор 6,5, С. Кочиш 6 (од 70. Гргић -), Дервиши 7.

Режисер заслужене победе домаћих, био је Игор Кања, са петнаестак метара је нациљао супротан угао. До одласка на одмор, у шансама су били Илић, Радека и Миловановић. Средином другог полувремена, Јовишић је пресекао напад ривала и сервирао лопту Попадићу, али голман Војводић је одлично реаговао. Од 62. минута, Темеринци су били бројчано слабији, због искључења Милоша Ергарца, а срећа им је била савезник, када је Виктор Миловановић погодио пречку.

М. Мен.

Резултати:

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Раднички (Ш) 0:0, ДИВОШ: Хајдук -Подунавац 0:0, ДОЊИ ТОВАРНИК: Слобода - Дунав (СБ) 1:1, РУМЕНКА: Јединство -Слога (Т) 1:0, БАЧКИ ЈАРАК: Младост - Ветерник 0:1, БЕОЧИН: Цемент - Индекс 1:0, НОВА ПАЗОВА: Раднички - Доњи Срем 1:0, ЕРДЕВИК: Слога - Нови Сад 0:0.