ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА ЈУГ Новосадски дерби Салајчанима

Индекс - Славија 1:4 (0:2)
2

НОВИ САД: Игралиште  Борца на Клиси, гледалаца: око 200, судија: Гргуровић (Петроварадин), стрелци: Стојковић у 46. за Индекс, а Тришић у 21. Ђаковић у 38. и 76. и Ферати у 48. минуту за Славију. Жути картони: Стојановић, Богојевић, Клаић, Акик (Индекс), Дражић, Гајић, Тришић (Славија).

ИНДЕКС: Секицки 6, Шашић 5 (Д. Рађеновић 6), Качавенда 6, Богојевић 5 (Ф. Рађеновић), Акик 5, Стојановић 6 (Вујић 5), Стојаковић 6, Марић 5 (Живановић 6), Зоговић 5, Клаић 6 (Вукадиновић), Грубовић 5.

СЛАВИЈА: Завиш 8, Вучковић 7, Гајић 7, Дражић 7, Ђаковић 8 (Миљковић 7), Ферати 7 (Жакула 7), Ерор 7, Убовић 7, Ћеха 7 (Кувекаловић), Тришић 8 (Ђокић), Миловац 7 (Бурка).

„Студенти” су у првих 15 минута имали три прилике за гол али их је омео одлични голман Славије Завиш. Прво је Марић у 9. минуту главом после корнера из близине тукао, потом је Стојановић у 16. минуту шутирао искоса са десне стране, и Богојевићу је одбранио тежак шут у 18. минуту. То је дало снагу Салајчанима па је у 21. минуту Тришић примио лопту искоса полулево ушао у шеснаестерац, наместио се и погодио у рашље супротног угла гола Индекса.

На самом почетку другог дела игре Индекс је смањио вођство гостију прелепим поготком Стојаковића. Шут левом ногом искоса са десне стране са око 18 метара од гола и голман Славије био је савладан. Чинило се да су домаћи играчи дошли до игре. Међутим, Живановић погрешно вратио лопту у 48. минуту противничком играчу Фератију који сам неометен преварио Сикицког за 1:3. Да је одличан шутер Ђаковић је показао у 76. минуту, са ивице шеснаестерца шутирао је и постигао прелеп гол за 1:4, Секицки је био немоћан.

М. Ковачевић

Слога (Т) – Хајдук (Б) 2:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Игралиште Слоге, гледалаца: 200. Судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Крајновић у 31. и Марјановић у 88. минуту. Жути картони: Буквић (Слога), Мандић (Хајдук).

СЛОГА: Војводић 7, Томић 7, Унгар 7, Боро Пролић 7,5, Сендерак 8, Бановић 8, Латковић 6,5 (од 46. Папак 7), Ђорђе Пролић 6,5, Крајновић 7,5, Грујић 7,5 (од 80. Буквић – ), Јованов 6 (од 61. Марјановић 8).

ХАЈДУК: Слијепчевић 7, Гавриловић 7, Мрђеновић 6,5, Тодоровски 7, Татић 7, Вујовић 7, Јокић 6,5 (од 71. Ђорђевић – ), Мандић 6,5 (од 62. Милосављевић – ), Матић 6,5, Иван 6 (од 46. М. Митровић 7), Смиљанић 7,5.

Километре је претрчао Стефан Бановић, лавовски се борио на средини терена и био иницијатор акције у 31. минуту, када је ударац Дарка Грујића одбранио голман Алекса Слијепчевић, некадашњи голман Слоге, али на одбитак је натрчао Душан Крајновић и потврдио да му је довољно мало простора да покаже голгетерски дар. Марко Вујовић, још један бивши адут Темеринаца, извео је слободњак, а Горан Смиљанић је из најбоље шансе за госте изборио само корнер, због одличне реакције Душана Војводића. По већ опробаном рецепту, тренер Мирко Давидовић, у другом полувремену, убацио је у игру крилне нападаче Немању Папка и Ненада Марјановића.

Честим продорима, успевали су да поремете одбрамбену линију гостију из Бешке, наговештавајући да домаћини желе да ударе печат на тријумф. Корнер је, у 73. минуту, извео Марјановић, док је Немања Томић ударцем главом измамио уздахе навијаче, који су лопту већ видели у мрежи. Два минута касније, Слијепчевић је парадом спречио погодак Марјановића, после проигравања пожртвованог Папка.

Дуго ће се препричавати мајсторија Ненада Марјановића за 2:0, пошто је прихватио лопту од капитена Томића, прошао бека Мрђеновића и сервирао “кифлу“ у супротан угао. Бановић је за сјајну партију заслужио да буде награђен голом, у надокнади времена, гађао је под пречку, али Слијепчевић је врховима прстију преусмерио лопту у корнер.

М. М.

Цемент - Слобода (ДТ) 0:3 (0:2)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гледалаца око 150, судија: Ђурић (Инђија), стрелци: Чолић у 33. Вукотић у 37. Филиповић у 60. минуту.  Жути картони: Солдат, Лукаја, Сапунџић (Цемент), Стојановић, Ђуричић (Слобода).

ЦЕМЕНТ: Студен 6, Пековић 6, Зелић 6, Слодат 6, Васовић 6, Боровница 5, Ружић 5 (Јеремић 6), Сапунџић 6, Лукаја 6, Каписода 6, Вукотић 6, Хорват 5 (Бакош 6).

СЛОБОДА:Јагодић 7, Чолић 8 (Јанковић 6), Кубуровић 7, Јосимов 8, Степанов 8, Петровић 7 (Филиповић 7), Вукотић 8 (Јанковић 7), Ђорђевић 7, Марић 7, Ђуричић 7, Стојановић 7 (Милинковић 6), Петровић 7.

Још једну бледу игру пружили су фудбалери Цемента пред својим навијачима, што су знали да искористе фудбалери Слободе и да дођу до победе.

Само првих тридесетак минута фудбалери Цемента успели су да парирају гостима ,а онда су фудбалери Слободе брзо постигли два гола. Већ на почетку другог полувремена гости су икористили још једну грешку одбране домаћих играча и повећали вођство.

Финиш утакмице припао је Цементашима, али су стрелци тотално затајили.

Б. Старчевић

Четврти тријумф Руменчана
Ветерник - Јединство 2:3 (0:1)

ВЕТЕРНИК: Стадион Ветерника, гледалаца 200, судија: Неговановић (Сремска Митровица), стрелци: Пучић у 47. и Грујић у 63. за Ветерник, а Јањић у 45. Учур у 49. и Топић у 52. минуту за Јединство. Жути картони: Пачић, Чворо, Грујић (Ветерник), Петровић (Јединство).

ВЕТЕРНИК: Ђуричин, Зличић, Чалија, Печић, Чворо (Ђурић), Грујић, Вуковић, Зељковић (Секулић), Вилотијевић, Лепојевић (Радосавкић), Турало (Гвозден).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Учур (Зирић), Шавија, Јокић (Ђарић), Ђекић, Топић, Паповић, Павловић (Иван), Јањић, Бошњак, Трпчевић.

Млади фудбалери Јединства забележили су још једну вредну победу и осамили се на врху табеле. У сусрету са Ветерничанима Руменчани су играли добро, међутим, мора се рећи да је домаћи састав у првом делу био бољи. међутим, голман гостију Тојзан био је на висини задатка.

Јединство је повео у последњем минуту првог дела сусрета после одбијене лопте од стативе Јањић је успео да погоди мрежу.

На почетку другог дела Печић је изједначио резултат, међутим, врло брзо Руменчани су постигли два гола преко Учура и Топића, иако су Ветерничани настојали да изједначе нису успели, само су преко Грујића постигли други погодак, али је то било мало за славље.

Г. К.

ТСК – Хајдук (Д) 0:0

ТЕМЕРИН: Игралиште ТСК -а, гледалаца: 450. Судија: Спасојевић (Нови Сад). Жути картони: Илеш, Пашка (ТСК), Јевић, Џибрић (Хајдук).

ТСК: Војводић 7,5, Лазић 7, Влаисављевић 7, Бјелановић 7, Радичић 7,5, Свитић 7, Илеш 6,5 (од 46. Пашка 7), Јовановић 7,5, Илић 6,5 (од 85. Ергарац – ), Пуповац 7 (од 90. Петар Марковић – ), Стјепановић 7 (од 77. Предраг Марковић – ).

ХАЈДУК: Тојагић 7, Џибрић 7,5, Маловић 7, Мандић 7, Јевић 7, Томац 6,5 (од 46. Угљешић 7), Јуришић 6,5 (од 61. Живковић 7), Нађ 7,5, Цвијић 7 (од 72. Требовац – ), Ђурић 7, Мирковић 6 (од 46. Херцег 6,5).

Темеринци су се храбро испрсили пред кандидатом за пласман у виши ранг. Три пута су домаћини, до одласка на одмор, били у одличним шансама, после прекида, које је изводио запажени Милан Јовановић, али стрелцима је пођеднако недостајало барута и концентрације. На погодак је највише мирисала ситуација у 14. минуту, када је лопта из корнера изненадила Страхињу Илића, усамљеног на другој стативи, па није реаговао како су бројни навијачи домаћина очекивали. У финишу првог полувремена, Недељко Ђурић, новајлија у дресу Хајдука, распалио је без оклевања, али Драган Војводић је сачувао мрежу.

Брзоплето је, у 58. минуту, шутирао Благоје Стјепановић, пошто га је проиграо Балаж Пашка, док је 60 секунди касније, на другој страни, вихорни Кристофер Нађ, уз додавање Ђурића, изнудио само корнер. Обећавајуће је деловала акција капитена Јове Пуповца и Николе Свитића, у 70. минуту, али Илић није подесио нишан. Милан Митровић, тренер Дивошана, убацивањем у ватру Борисава Живковића и Томислава Требовца, уз ранији улазак Бранислава Угљешића, све карте је бацио на напад. Одбрамбена линија домаћина, предвођена пожртвованим Душком Радичићем, била је дисциплинована, добро се носећи са благим притиском ривала. Требовац је два пута опасно запретио, а Војводић сигурним интервенцијама улио самопоуздање саиграчима. До краја меча, прилику да промени резулатат, имао је још Јовановић, гађао је са 25 метара, а лопта је завршила пар милиметара изнад пречке гола гостију.