Војвођанска лига – Југ: Студенти прикочили лидера

Индекс - Јединство 1:1 (0:0)
indeks

НОВИ САД: Ђачко Игралиште, гледалаца: око 250, судија: Ранковић (Јарак), стрелци: Божић у 67. за Индекс, а Мрдаковић у 91. минуту за Јединство.

ИНДЕКС: Секицки, Спасојевић, Мрђеновић, Апић, Ђекић, Божић, Старовлах, Кнежевић, Кисић, Варга, Зирић.

ЈЕДИНСТВО: Јовишић, Ребић, Јеловић, Бојбаша, Матовић, Миленковић, Вуковић, Ивковић, Беговић, Делић, Мрдаковић.

Студенти су били одличан ривал Старопазовчанима, лидеру на табели а мало је недостајало да укњиже три  бода. Гости су били фаворити, искуснији тим, али је Индекс борбеношћу надокнађивао недостатке.

Јединство је у првом делу преко Ивковића запретило два пута. У 10. минуту је шутирао поред гола а други пут у 23. минуту је изашао сам испред Секицког али је га је одбрана Новосађана омела у реализацији.

Индекс је претио контранападима, Кисић је покушао шутем у 14. и Божић волејом у 29. минуту. Потом у 35. минуту.

Студенти су повели у 67. минуту после гужве и набачене лопте Божић је био сналажљив и погодио мрежу. Притисак гостију резултирао је голом у 91. минуту такође после набачене лопте. Мрдаковић је погодио мрежу.

М. Ковачевић

Борац (НС) – Слога (Т) 1:3 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Борца, гледалаца 150. Судија: Радовић (Ветерник). Стрелци: Томић у 68. за Борац, а Нем. Томић у 2, Росић у 45. и Ђорђевић у 80. минуту  за Слогу. Жути картони: Пастор, Зелић, Ни. Томић, Не. Томић, Ловрић (Слога).

БОРАЦ: Ћирић 6, Ђукановић 7, Малетић 7, Томић 7, Папрић 7 (од 52 Растовић 6), Вујовић 6, Окиљевић 7, Субашић 6 (од 65 Крајновић 7), Богавац 6, Блажић 6 (од  60 Салић 6), Бичкеи 6.

СЛОГА: Станивук 7, Вукаљевић 8, Пастор 7, Не.Томић 7, Зелић 7, Панић 7 (од 68 Ловрић 7), Мијаиловић 7, Свитић 7 (од 46 Ни. Томић 7), Ђорђевић 8, Росић 8, Павловић 7 (од 71 Бајић 7).

Без неколицине стандардних играча екипа Борца претрпела је први пораз код куће. Већ у 2. минуту ударац са угла Павловића испратио је Немања Томић за вођство. Оштећени су домаћи за казнени ударац у последњем минуту првог дела када је голман Станивук у шеснаестерцу уместо лопте погодио у главу капитена Папрића. У последњем нападу пред одлазак на одмор Срђан Росић је топовским ударцем са 20 метара скинуо паучину гола Борца. Успели су домаћи да из израђене акције и повратне лопте Крајновића да смање резултат.

Све наде да ће Борац успети да стигне до бода покопао је голом искусни Немања Ђорђевић.

М. По.

Борац (Ш) - Хајдук (Б) 1:0 (0:0)

ШАЈКАШ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Тодић (Врдник), стрелац: Макивић у 50. минуту.

БОРАЦ: Субашић 7, Стеванчевић 7, Макивић 8, Сувајyић 7, Мијић 8, Гргић 7, Попин 7 (Ђорђевић), Божић 7 (Д. Зечевић 7), Миловац 7, Јашић 7 (С. Зечевић), Скоко 8.

ХАЈДУК: Шовљански 8, Блануша 7, Суботин 6, Ж. Митровић 6, Споња 7, М. Митровић 6, Мутић 7 (Петровић 6), Звекан 6 (Гавриловић 6), Дураковић 6, Живановић 6, Мачак 6.

Претендент за навиши пласман, уз пуно пропуштених шанси на крају је стигао до вредног минималца. Доминирали су домаћи, али је голман Шовљански у неколико наврата одличним интервенцијама успео да заустави ударце играча Борца. У 50. минуту постигнут је гол. По левој страни је у соло продору био Стефан Макивић, дошао је до ивице казненог простора и прецизним ударцем погодио је мрежу. До краја домаћи и поред сталне иницијативе нису успели да повећају резултат.

М. По.

Сремац (В) - Хајдук (Д) 1:0 (0:0)

ВОЈКА: Стадион Сремца, гледалаца 150, судија Станојчев (Ириг). Стрелац: Матић у 64. Минуту (из пенала). Жути картони: Белак, Драгановић (Сремац), М. Петровић (Хајдук).

СРЕМАЦ: Старчевић 7, Кубуровић 7, Белак 7, Милојевић 8, Драгановић 7, Грујин 7, Поповић 7 (Радивојевић 7), Влаисављевић 6, Рачић 7 (Ђурчин), Матић 8 (Бабић), Коларов 7.

ХАЈДУК: Стајчић 8, Симић 6, Дармановић 6, Мандић 6, Поповић 6, Јевтић 6, М. Петровић 6, Шућак 6 (Совиљ 6), Савићевић 7, Мићуновић 6 (Којић 6), Савић 6 (Ветеха 7).

Ривали су одиграли одличну утакмицу, а Војчанима је заслужено припала победа. Код победоносног гола за домаће, све је урдио Поповић, просто је улетео у казнени простор гостију. И када је покушао да заврши акцију голом, голман, гостију је стартовао недозвољено, па је одлични судија показао на белу тачку. Потом, је Матић, био сигуран извођач најстроже казне.

Л. Ковачевић

Слога (Е) - Купиново 2:0 (2:0)

ЕРДЕВИК: Стадион Слоге, гледалаца 150, судија Меничанин (Врдник). Стрелци: Симеуновић у 2. и Грковић у 17. минуту. Жути картони: Ђурић (Слога), Рашковић, Лекић (Купиново).

СЛОГА: Николић -, Ђуркић 8, Вуковић 8, Џибрић 8, Халиловић 7, Б. Поважан 7 (Ђурић 7), Грковић 7 (Шарић 7), Цвијић 7, Симеуновић 7 (Д. Поважан), Микић 7, Ловрић 8.

КУПИНОВО: Адровић 7, Ристивојевић 6, Недељковић 7, Ђуричић 6 (Лекић 6), Живановић 6, Најдановић 6, Ванић 7, Рашковић 6, Драча 6, Ољача 6, Матић 6.

Одлично су Ердевичани одиграли прво полувреме. Створили су чак пет зицера. А, Симеуновић и Грковић су своје зицере претворили у голове. Симеуновић је био стрелац из петерца гостију, док је Грковић искористио изврстан продор Џибрића. Да, су Шарић, у два наврата, и Борис Поважан, били мало присебнији у завршним акцијама, домаћини би засигурно славили убедљивијим резултатом. И, одбрана, домаћина,  је функционисала на највишем нивоу. На другој страни гости из Купинова, без пет стандардних играча, нису много могли парирати расположеним домаћинима за игру.

Друго полувреме домаћини су рутински привели крају, већ добијену утакмицу.

А. Кузмић

ЛСК - Кабел 0:4 (0:3)

ЛАЋАРАК: Стадион ЛСК-а, глдалаца 200, судија Илић (Нова Пазова). Стрелци: Зорић у 9, Вучковић у 11. (из пенала), Клаић у 17. и Шијан у 81. минуту.

ЛСК: Овшек 7, Требовац 5, Стојчић 6, Опарушић 5 (Барић), Ђилас 6, Бојић 6 (Вулетић), Ђукић 6, Дронић 6, Морак 6 (Вукотић), Берић 6, Радуловић 6.

КАБЕЛ: Сакић 8 (Радованов), Тривуновић 8, Тадић 8, Вучковић 7, Остојић 7, Зорић 8, Шијан 8, Поштић 7, Богданић 9, Граховац 7 (Бараћ 7), Клаић 8.

Гости из Новог Сада, су од првог минута кренули у нападе. И, до 17. минута пропустили су низ прилика, и уз то постигли и три веома лепа гола. Зорић је шутем са око 16 метара први начео мрежу изненађеног голмана Овшека. Након два минута било је већ 2:0  за госте. Богданић је улетео у казнени простор Лаћараца, и када се спремао да заврши акцију голом одбрана домаћих је старовала непрописно. Судија Илић одмах је показао на белу тачку. А, са „креча“ сигуран извођач је био Вучковић. У 17. минуту најлепша акција на утакмици. Скоро сви нападачи гостију су у њој учестовали. На крају ту лепоту акције Клаић је крунисао голом.

И у наставку боља и квалитетнија игра гостију, мада су многи на стадиону очекивали да ће се домаћини пробудити, али од тога ништа. На крају Шијан је био стрелац четвртог гола за госте. Одбрана домаћих била је немоћна да заустави Шијана у намери да своју акцију крунише и голом.

Б. Рокнић

Хајдук (Ч) - Подунавац 3:4 (1:2)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца око 200, судија: Грмуша (Петроварадин), стрелци: Бајат у 8. Марић у 50. Бубања у 75. за Хајдук, а Вукмировић у 7. Шолаја у 30. Јакшић у 78. и Мандић у 80. минуту (из пенала) за Подунавац. Жути картони: Вујасиновић, Васиљевић, Поповић (Подунавац)

ХАЈДУК: Шарић 5 (Племић 7), Паповић 6, Срећков 6, Бубања 7, Калајyић 6, Бајат 7, Дејановић 6 (Стјепановић), Симић 6, Јовановић 6, Јовић 6, Марков (Марић 6).

ПОДУНАВАЦ: Тарбук 6, Шолаја 7 (Поповић), Вујасиновић 7, Пунишић 7, Јакшић 7, Васиљевић 7 (Јевтић), Балешевић 7, Даворчић 7 (Травица), Такач 7, Вукмировић 7, Мандић 7.

Чудна утакмица одиграна је у Чуругу у којој је домаћин играо од сјаја до очаја, што су гости из Белегиша знали да искористе и у завршници овог сусрета дођу до минималне победе. Кренуло је резентним шутем и голом са око 25 метара који је постигао Небојша Вукмировић, да би у следећем минуту још лепшим шутем са ове раздаљине из слободног ударца резултат поравнао Александар Бајат. На истеку пола сата игре и други шут који је отишао у оквир гола Хајдука завршио је у мрежи домаћина, а гол је постигао Петар Шолаја за ново вођство гостију. Иницијатива домаћина већ на самом почетку донела је гол Михајла Марића за ново изједначење, да би потом после најлепшег гола који је постигао Марко Бубања фудбалери Хајдука стигли до предности која је потом за три минута прво голом Марка Јакшића, а потом и Милоша Мандића претворена у ново вођство гостију.

П. Бундало

ВОЈКА: Сремац - Хајдук (Д) 1:0, НОВИ САД: Индекс - Јединство (СП) 1:1, Борац - Слога (Т) 1:3, ЕРДЕВИК: Слога - Купиново 2:0, ШАЈКАШ: Борац - Хајдук (Б) 1:0, ЛАЋАРАК: ЛСК - Кабел 0:4, КАЋ: Југовић -Славија 0:0, ЧУРУГ: Хајдук - Подунавац 3:4.

1. Једин. (СП)        19     12     7      0      43:11        43

2. Слога (Е)           19     13     4      2      34:9  43

3. Борац (Ш)         19     12     6      1      43:22        42

4. Кабел                19     11     5      3      34:20        38

5. Слога (Т)          19     10     4      5      26:23        34

6. Хајдук (Д)         19     8      4      7      24:24        28

7. Хајдук (Ч)         19     8      3      8      32:27        27

8. Борац (НС)      19     8      3      8      22:20        27