ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Темеринци изненадили Бешчане

Хајдук (Б) – Слога 1:3 (0:3)
с

БЕШКА: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелци: Ђорђевић у 52. за Хајдук, а Папак у 20.иИ Крајиновић у 24. И 35. минуту за Слогу.Жути картони: Гајић (Хајдук), Караћ, Д. Грујић, Марјановић (Слога), црвени карон: Д. Грујић (Слога)

ХАЈДУК: Слијепчевић 5(Митровић 6), Шехурић 6, Милошевић 6, Ђорђевић 7, Вујовић 5.5,  Матић 6, Бајић 6, Смиљаниић, 5,5 С. Гавриловић 5,5(Прица), Гајић 5,5,  Умићевић 5,5 (Лежајић).

СЛОГА: Војводић 7,5, Пековић 6,5, Латковић 6 (Марјановић), Томић 7, Зелић 7, Дринић 6 (од 46. Богавац 6), Крајновић 7(Рибар), Мијаиловић 7, Караћ, Грујић 7,5,

Изненађење у Бешци. Фудбалери темеринске Слоге бољом игром успели су да саваладају екипу Хајдука. Већ после двадесетак минута гости су имали предност од два гола који су сачували и у другом делу сусрета.

М. Б.

Слобода - Цемент 4:0 (2:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија:Гргуревић (Петроварадин),  Стрелци: Стојановић у 13. Кокир у 16. Ђуричић у 59. И Живковић у 87. минуту.Жути картон: Вуколић (Цемент).

СЛОБОДА: Јагодић, Чолић, Кубуровић,Јанковић,  Кокир(Пилиповић), Вујасин(Бубало) , Вукотић(Живковић) , Ђуричић, Антонић(Милојевић), Стојановић ()Барић), Сремчевић.

ЦЕМЕНТ: Миладинов, Шаренац, Каћавенда (Старчевић), Хорват (Стевановић), Боровница, Кошћан (В. Сапунџић), Каписода)МИкић), Ковачевић, Кованушић, Вуколић, Н. Сапунџић.

Није било проблема у Доњем Товарнику. Домаћи тим је лако савладао фењераша екипу Цемента.

Б. Р.

Јединство – Ветерник 4:0 (1:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледлаца 100, судијаРадиноић (беочин), стрелци: Паповић у 44. 61. и 64. и Топић у 90. минуту. Жути картони: Џарић (Јединство), Грујић, Ђурић (Ветерник),

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Учур(Топић), Балаш, Зирић (Стјепановић), Пантић, Марић (Клаић), Самарџић, Петровић, Паповић)Матеј Иван), Миљан Иван, Џарић. ВЕТЕРНИК: Ђурикин, Швоња, Ђурђевић, Чавија (Ђурић), Галић (Ушчумић), Грујић, Вуковић (Гвозден), Лепојевић,  Секулић, Пантелић (Зељковић), Турало (Радосавкић),

Руменчани настављају са сјајним играма и у упролећном делу првенства. Лако су савладали екипу Ветерника, а брилијирао је Паповић који је постигао три гола.

Е. Ђ.

Доњи Срем – Дунав 2:2 (0:1)

ПЕЋИНЦИ: Стадион Сувача, гледалца око 200, судија: Перовић (Шид), стрелци: Ђокић у 48. и Суботић у 83. за Доњи Срем, а Петовић у 8. и Николић у 30. минуту за Дунав.Жути картони: Зорић, Ђокић (Доњи Срем), Николић, Мирковић, Миленковић, Петровић (Дунав), црвени картон: Мирковић (Дунав).

ДОЊИ СРЕМ: Девић, Ребић, Ђорђевић, Крнета, Вукмановић, Трифуновић, Јешић(Субашић), Зорић, Ђокић, Бировљев(Лабовић).

ДУНАВ: Петровић,, Ивановић, Загорац, М. Николић (Карић), Н. Перовић, Стокић, Мачинковић, Михајловић (Ђорђевић), Мирковић, Миленковић(М. Петровић), Јовковић.(Зоговић) Мало изненађење у Пећинцима. Фудбалери Дунава су успели да одиграју нерешено са екипом Доњег Срема. У ствари домаћи састав је добро прошао јер су гости из Бановаца имали два гола предности, а домаћи састав је тек у финишу меча када су имали играча више успео да изједначи резултат.

Р. Д.

Славија – Индекс 2:4 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Борца на Клиси, гледалаца 150, судија:Ћурчић (Тител),  стрелци: Бановић у 89. и 93. за Славију, а Варга у 9. 32. и 77. и Радојичић у 77. минуту за Индекс .Жути картони: Гајић, Жакула, Дражић, Китић, Лазаревић (Славија), Варга и Радојчић (Индекс).

СЛАВИЈА: Завиш,Гајић, Жакула, Дражић, Ђорђиевски(Чеха), Ерор (Лазаревић), Тришић (Дрљача), Клајић(Миљковић), Бановић, Китић, Ђокић (Батинић)..

ИНДЕКС: Бузаџија, Ф. Рађеновић (Вујић),  Живановић, Д. Рађеновић, Вукашиновић, Веселиновић Акик,, Богојевић, Грубовић(Вукадиновић), Радојичић(Сикимић), Варга.

Неочекивано фудбалери Славије у градском дербију изгубили су од екипе Индекса која се бори за опстанак. Мада ни Салајчани нису у доброј позицији. Без неколицине стандарних првотимаца фудбалери Славије су деловали брело, а студенти су имали предност од чак четири гола.

С. Ч.

Јадран – Раднички (Ш) 4:1(2:1)

ГОЛУБИНЦИ: Игралиште Јадрана, гледалаца 100, судија: Граовац (Рума), стрелци: Живановић у 3. Пејић у 16. Видовић у 73. и Маловић у 82. за Јадран, а Аперлић у 30. минуте за Раднички. Жути картони: Писар(Јадран), Новаковић, Рајшић (Раднички).

ЈАДРАН:  Јовишић, Маловић, Пејић (Чича), Секулић, Лазић, Љубинковић (Писар),  Павловић(Георгиев), Продановић (Видовић), Живановић, (Живојиновић)  Балешевић, Јеловић,

РАДНИЧКИ: Новаковић, Боројевић, Рајшић (Лакић), Аперлић, Дрча, Стојшић, Вуковић, Мијатовић(С. Субић)  Шуша, М. Субић, Рукавина,

Фудбалери Јадрана лако су савладали екип Раничког из Шида која у прошлом првенству пружа слабе партије. Домаћи су повели већ у 3. минуту преко Живанова, а када је Пејић у 15. минуту постигао други гол било је јасно да ће славити.

М. Г.

Хајдук (Д) – ТСК 1:0 (0:0)

ДИВОШ: Стадион Хајдука, гледалаца 240, судија: Мушицки (Рума), стрелац: Курдић у 89. минуту. Жути картони: Петровић, Курдић (Хјадук).Прибић (ТСК).

ХАЈДУК: Петровић, Џибрић,Јелић, Јевић, Мандић, Цвијић, Нађ,(Бајуновић) Кудрић (Зељковић), Золнајић, Јуришић(Херцег), Радаковић.  (Л. Веселиновић).

ТСК: Недељковић 8, Марковић 7, Бјелановић, Касаповић (Петровић), Ђурђевић, Остојић, Илић, Лазић 6, Јовановић 7, Пуповац 7, Прибић 6,5.

Водећи тим војвођанске лиге југ екипа Хајдука је тешком муком стигла до победе у мечу са Темеринцима. Гости су се сјајно бранили, голман Недељковић је брилирао и тек у финишу меча је центарфор домаћих Кудрић успео да донесе свом тиму победу и велико славље.

Б. Р.

Младост (БЈ) – Раднички (НП) 3:0 (1:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица. Гледалаца: 300. Судија: Благоје Радић (Ириг). Стрелци: Јелић (из пенала) у 21. Митровић у 50. и Ковачић у 93.  минуту. Жути картони: Вујасиновић, Шавија (Раднички).

МЛАДОСТ: Вуковић – , Станић 7, Хрубик 7, Кнежевић 7, Јаковљевић 7,5, Дринић 7,5, Зељковић 8,5, Малбаша 7 (од 78. Павловић – ), Јелић 8 (од 87. Ковачић 7), Антонић 7,5 (од 83. Перић – ), Митровић 8.

РАДНИЧКИ: Трифуновић 7, Цветковић 6, Бјелобрк 6 (од 64. Шавија – ), Коштић 6, Вујасиновић 6 (од 70. Лукић – ), Живковић 6, Милаковић 6, Бошњак 5,5 (од 46. Дујић 5,5), Шормаз 5,5, Смиљанић 5,5 (од 46. Цвјетиновић 6), Плавшић 5,5 (од 46. Миловчевић 5,5).

Пазовчани су били летаргични, недостајало им је енергије, па пред голом младог Вукашина Вуковића нису створили ниједну опасну ситуацију. Домаћи су повели са пенала, а стрелац је био Јелић.   Други гол  је постигнут кад је  Дејан Митровић ударцем из прве закуцао у мрежу. У размаку од 60 секунди, кестење из ватре, вадио је Мијат Трифуновић, једина светла тачка код гостију. Најпре је одбранио топовски ударац Ивана Јаковљевића са 35 метара и прочитао намеру Јелића из одбитка, а потом осујетио покушај Антонића.   У трећем минуту надокнаде, извео је корнер, најбоље се снашао млади Огњен Ковачић, кога краси истанчан осећај за гол, уписавши рецку, иако је на терену провео свега шест минута.

М. Менићанин

Хајдук (Б) - Слога 1:3, Слобода - Цемент 4:0, Младост - Раднички (НП) 3:0, Јединство - Ветерник 4:0, Славија - Индекс 2:4, Доњи Срем - Дунав 2:2, Јадран - Раднички (Ш) 4:1, Хајдук (Д) - ТСК 1:0.

1. Хајд. (Д)       19     15     4      0      48:5  49

2. Слобода        19     14     3      2      39:17        45

3. Јединс.  19     13     4      2      43:14        43

4. Д. Срем 19     9      3      7      28:25        30

5. Младост        19     9      1      9      28:29        28

6. Слога    19     8      4      7      26:27        28

7. Јадран   19     8      3      8      25:23        27

8. Хајд. (Б)        19     8      2      9      32:31        26