ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Темерински дерби Слоги

ТСК – Слога (Т) 1:3 (1:0)
с

ТЕМЕРИН: Игралиште ТСК -а, гледалаца: 800. Судија: Тошић (Нови Сад) 8. Стрелци: Пуповац у 4. за ТСК, а Грујић у 70. и 72, Марјановић у 92. минуту за Слогу. Жути картони: Остојић, Илић, Пашка (ТСК), Пастор, Сендерак, Папак (Слога).

ТСК: Драган Војводић 6, Лазић 6,5 (од 57. Петар Марковић 6,5), Влаисављевић 6,5, Радичић 6,5, Остојић 6,5, Свитић 7, Стјепановић 7 (од 68. Прибић – ), Вуковић 7 (од 50. Пашка 6) Јовановић 6,5, Пуповац 7, Илић 6 (од 68. Предраг Марковић – ).

СЛОГА: Душан Војводић 7, Марић 6,5 (од 46. Папак 7), Пастор 6,5, Томић 6,5, Сендерак 6,5, Бановић 7, Крајновић 7, Ђорђе Пролић 7 (од 68. Борић – , од 90. Боро Пролић -), Грујић 7,5, Унгар 7, Буквић 6,5 (од 46. Марјановић 8).

У темеринском дербију, после 18 година, улог су били бодови, а развој догађаја, током првог полувремена, ишао је на воденицу домаћина, чију радост је режирао капитен Јово Пуповац, ударцем са десет метара, уз асистенцију Благоја Стјепановића. До одласка на одмор, гости су били безопасни. Домаћини су могли све да реше у 60. минуту, када је штопер Марко Сендерак непрописно зауставио Јову Пуповца, па за одличног судију Тошића није било дилеме.

Казнени ударац слабо је извео Владимир Остојић, пославши лопту високо изнад пречке. Казна је била неминовна и брзо је стигла. Ненад Марјановић је демонстрирао упорност, однео је лопту поред Влаисављевића, акцију су наставили Крајновић и Папак, док је Дарко Грујић на линији потврдио изједначујући гол. Два минута касније, уследио је потпуни преокрет. Поново је Ненад Марјановић покренуо налет по десној страни, а спретни Дарко Грујић је спровео лопту у ближи угао.

ТСК је могао да се врати у игру у 78. минуту, Јовановић је избацио у први план Николу Прибића, усамљеног испред Душана Војводића, који је одличном реакцијом сачувао вођство.

И срећа је напустила домаће, јер је четири минута касније Милан Јовановић промашио, иако је то било најтеже, погодивши стативу, уместо празне мреже. Уследиле су неискоришћене шансе Свитића и Пуповца, тек да употпуне жал за олако прокоцканим бодовима и плаћању данка неискуства у вишем рангу.

Ненад Марјановић је оправдао улогу yокера тренера Мирка Давидовића, пошто је у надокнади времена подесио нишан, крунисавши акцију у којој је Папак био иницијатор, а Крајновић асистент.

М. Менићанин

СлавијаВетерник 3:1 (1:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије у Салајки, гледала 150, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Чеха у 41, Ђаковић у 70. и Дражић у 83. за Славију, а Радосавкић у 92. минуту за Ветерник. Жути картони: Држић, Ђакоић, Убовић, Чеха (Слаија), Чалија, Грујић (Ветерник).

СЛАВИЈА: Завиш 7,5, Вучковић 6,5 (Жакула), Гајић 7, Дражић 7, Ђаковић 7(Кувекаловић), Ферати 7, Ерор 6,5, Убовић 6,5, Чеха 7(Бурка), Тришић 7, Миловац 7,5.

ВЕТЕРНИК: Ђурикин 6,5, Кисић 6, Зличић 6(Томић), Чалија6,5 (Гвозден), Печић 6, Чворо 6,5(Радосавкић), Гујић 6, Вуковић 6,5, Вилотијевић 6, Секулић 6,5, Турало 6(Лепојевић).

Фудбалери Славије забележили су прву победу у новом првенству, по изузетно топлом времену у свему су надивисили фудбалере Ветерника и показали да им је место у горњем делу табеле.

Гости су одолевали све до 41. минута, када је Чеха успео да савлада искусног голмана Ђурикина. На почетку другог дела меча Ветерничани су изборили пенал, међутим млади голман домаћих Игор Завиш успео је да одбрани ударац Душана Печића. То је дало крила фудбалерима Славије који су предвођени искусним Милошем Миловцем наставили са нападима и у последњих двадесетак минута још два пута затресли мрежу Ђурикина.

Ветерничани су у надокнади времена после лепе акције успели да постигну почасни погодак, али то није променило општи утисак да су Салајчани били бољи.

Г. К.

Јединство (Р) - Раднички (НП) 1:0(0:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 200, судију: стрелац: Паповић у 84. минут. Жути картон: Трпчевић (Јединство), Живковић, Коштић, Вујасиновић (Раднички), црвени картон: Вујасиновић (Раднички).

ЈЕДИНСТВО: Тојзан, Учур, Шавија (Зирић), Ђекић, Топић, Самарyић, Петровић (Јелић), Јањић, Бошњак, Yарић (Паповић), Трпчевић. РАДНИЧКИ: Трифуновић, Живковић,(Милошевић),  Вујасиновић, Рогановић, Шормаз, Смиљанић, Коштић, Бошњак (Ђорђиевски), Баришић(Цветиновић), Бјелобрк.    Млади тим Руменчана наставио је  сјајним играма, додуше у мечу са Новопазовчанима до победе су дошли тек у финишу меча. У првом делу углавном се играло на средини терена, али у наставку домаћи фудбалери су били бољи. али су до поготка стигли тек у финишћу меча. Јелић је центрирао, а Паповић је у паду погодио мрежу голлмана Трифуновића.

Ђ. Л.

Младост (БЈ) – Цемент 1:0 (0:0)

БАЧКИ ЈАРАК: Стадион Ливадица, гледалаца: 300. судија: Гргуровић (Петроварадин). Стрелац: Ковачић у 84. минуту. Жути картони: Кнежевић, Милан Ковачевић (Младост), Солдат, Боровница, Зелић, Лукаја, Бакош, Мијаиловић (Цемент).

МЛАДОСТ: Пајфер 7, Текић 7 (од 83. Ковачић 7), Јокић 7, Кнежевић 7, Јаковљевић 7,5, Дринић 7 (од 59. Ћиковић 7), Милош Ковачевић 6,5, Станић 6,5 (од 74. Антонић – ), Милан Ковачевић 7, Ерак 7,5, Митровић 6,5.

ЦЕМЕНТ: Студен 6,5, Пековић 7, Каписода 7, Вуколић 7, Зелић 7, Боровница 7, Солдат 6,5 (од 74. Бакош – ), Н. Сапунyић 6,5, Лукаја 6,5, Хорват 6 (од 46. В. Сапунyић – , од 58. Мијаиловић 7), Ружин 6.

Током првог полувремена, Јарачани су остали недоречени пред голом Беочинаца. Покушавао је вихорни Александар Ерак, коме није сметала ни несносна врућина, да продорима пронађе пукотину у бедему Цемента, али то је изгледало као гурање камена узбрдо, пошто су нападачи били далеко од позиција идеалних за шутеве. Гости су у том периоду игре пропустили две одличне шансе. Бојан Ружин је на додавање Огњена Боровнице, некадашњег играча Младости, изашао испред Немање Пајфера (17), али млади голман је одлично реаговао, док је покушај капитена Васе Зелића блокиран на линији. Милан Ковачевић је, у 50. минуту, из слободњака, лукаво послао лопту крај живог зида и милиметри су недостајали да заврши у мрежи. Саво Ковачевић је темпераментно дириговао са клупе, покушавајући да пробуди играче, а кључни потез тренер домаћина повукао је у финишу, када је уместо десног бека Милана Текића (17) убацио Огњена Ковачића, још једног из богате палете бонуса. Није прошло ни тридесет секунди од његовог уласка у игру, када је из првог контакта са лоптом, донео велику радост. Натрчао је на одбитак од голмана, смирено ставио тачку и позвао саиграче у загрљај. Претходно су акцију креирали Александар Ерак и Лука Антонић. Могао је Ковачић да упише још једну рецку, јер му је два минута касније лопту поклонио Студен, али је у превеликој жељи недостајало концентрације да казни грешку голмана.

Доњи Срем - Индекс 3:0 (0:0)

ПЕЋИНЦИ: Игралиште Сувача, гледалацаоко 50, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Кокир у 52, и 55. и Крнета у 85, минуту. Жути картони: Суботић, Вукмановић, Плавшић (Доњи Срем), Качавенда, Богојевић (Индекс).

ДОЊИ СРЕМ: Девић, Ребић, Вуковић, Плавшић (Љубојевић), Крнета, Кокир (Шавија), Суботић, Вуколић (Видић), Јешић (Радивојевић), Вукмановић (Девић), Зељковић.

ИНДЕКС: Бузаџија, Д. Рађеновић, Качавенда, Богојевић, Акик, Стојановић (Бардун), Живановић (Ф. Рађеновић), Стојаковић, Вујић (Вукадиновић), Марић (Марић), Веселиновић (Вуковић).

Студенти су издржали једно полувреме да не приме гол. Искусни домаћини су преко Кокира у 52. и 55. минутудошли до сигурног вођства, да би у 85. минуту Крнета ставио тачку на овај меч. Домаћин је уписао другу победу док су „студенти” још без победе.

М. Ковачевић

ТСК - Слога 1:3, Хајдук (Д) - Раднички (Ш) 3:0, Јадран - Дунав 1:1, Доњи Срем - Индекс 3:0, Славија - Ветерник 3:1, Јединство - Раднички (НП) 1:0, Младост - Цемент 1:0, Слобода - Хајдук (Б) 4:1.

1. Јединство      3      3      0      0      8:1   9

2. Хајдук (Д)     3      2      1      0      5:1   7

3. Доњи Срем    3      2      0      1      4:1   6

4. Раднички (Ш) 3      2      0      1      6:4   6

5. Ветерник       3      2      0      1      4:4   6

6. Младост        3      2      0      1      3:3   6

7. Слобода        3      1      1      1      4:3   4

8. Славија 3      1      1      1      3:2   4