ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ Ветерничани прокоцкали вођство

Славија – Ветерник 3:3 (3:2)
fudbal

НОВИ САД: Игралиште Славије у Салајки, гледалаца: 200. Судија: Кампић (Нови Сад). Стрелци: Папрић у 17, Тубић у 24. и Стојановић у 26. за Славију, а Бањац у 7, Пећић у 12. и Чалија у 68.  минуту за Ветерник. Жути картони: Тубић, Кућенич, Стојановић, Асани (Славија), Вуковић, Гвозден, Китић, Бањац, тренер Малеташки (Ветерник). Црвени картон: Бањац (Ветерник) у 63. минуту.

СЛАВИЈА: Чавић 6,5, Гајић 6,5, Стајић 6,5, Јанић 7, Грубовић 7, Богојевић 6,5, Убовић 6,5, Тубић 8 (од 61. Бркић 6,5), Кученич 6,5 (од 57. Асани 6,5), Папрић 7, Стојановић 7 (од 71. Ферати -).

ВЕТЕРНИК: Ивић 6,5, Огњановић 6,5, Радаковић 6,5 (од 57. Чалија 7,5), Пећић 7,5, Бањац 6,5, Китић 7, Вуковић 6,5 (од 69. Ђурић 7), Вилотијевић 7, Лепојевић 6,5 (од 69. Кисић 6,5), Секулић 7, Турало 6,5 (од 78. Миловановић -).

Гости из Ветерника су олако прокоцкали два гола предности и на крају са играчем мање спашавали бод.Вођство плаво-белима обезбедио је Бањац, након асистенције Пећића. Пет минута касније нови погодак за Ветерник. Овога пута Пећић је затресао мрежу.

Ученици тренера Крсмановића за непуних 10 минута три пута су погађали мету преокренувши меч у своју корист. Тубић је извео слободан ударац, Ивић само одбио лопту, а Папрић се нашао на месту и преполовио заостатак. Са линије 16 метара, најрасположенији у редовима домаћих и бивши играч Ветерника, Михајло Тубић прецизним ударцем надмудрио је Ивића и изједначио резултат. Два минута касније Грубовић је пронашао Стојановића који је погодио мрежу Ивића.  Пред одмор Јанић је уздрмао стативу шутем искоса.

Све је било у рукама Салајчана, после искључења Бањца, међутим Ветерничани су ипак успели да изједначе. Искусни Чалија, волеј ударцем, погодио је мрежу.

С. Р.

Дунав (СБ) - Младост (БЈ)  0:0

СТАРИ БАНОВЦИ: Игралиште Дунава, гледалаца 250, судија Самац (Футог). Жути картони: Зоговић, Бошњак (Дунав), Вејин (Младост).

ДУНАВ: Јагодић 7, Ивановић 7, Цекић 7, Николић 7 (Бојић 7), Будимир 7 (Мирковић 7), Зоговић 7, Миловац 8 (Басрак 7), Сремчевић 7, Бабић 7, Бошњак 7 (Ђорђевски 7), Чолић 7.

МЛАДОСТ: Ромић 7, Ђукић 7 (Дринић 7), Остојић 7, Зељковић 7, Марковић 7, Плавшић 7 (Радовановић 7), Митровић 7, Ковачевић 7, Ратић 7 (Вејин 7), Зец 7.

У првим полувремену Старобановчани, су били много бољи. Гости су у другом делу игралиу добро. Имали су и они неколико опасних напада, али домаћа одбрана је играла на висини.У самоим финишу игре, голман гостију Ромић, је био двапут на мукама, али је оба пута сигурно интервенисао и тако свом тиму донео бод.

С. Б. Р.

Слога (Т) – Доњи Срем 2:0 (2:0)

ТЕМЕРИН: Стадион Слоге, гледалаца: 200, судија: Радић (Ириг), стрелци: Јакшић у 14. и Буквић у 42. минуту, жути картони: Буквић, Павин, Томић (Слога), Крнета, В. Љубојевић, Рудан, Јешић (Доњи Срем).

СЛОГА: Војводић 7, Борић 7, Пастор 7, Томић 7,5, Јаковљевић 7,5, Бановић 7,5, Буквић 8 (од 68. Клаић - ), Јакшић 8 (од 88. Радонић - ), Паповић 7, Павин 8, Марјановић 7,5 (од 61. Милетић -).

ДОЊИ СРЕМ: Девић 6,5, Ђорђев 6,5, Вукмановић 7, Јуришић 7, Рудан 7 (од 70. Радивојевић - ), Крнета 7, Владисављевић 6 (од 46. Јешић 6), А. Љубојевић 6,5 (од 64. Максимовић - ), Ђурић 6 (од 46. Перишић 7), Кокир 6, В. Љубојевић 6.

Озбиљан приступ, учинио је Темеринце од почетка опасним пред голом гостију из Пећинаца, док је најлепша акција на мечу претходила водећем поготку. Иницијатор је био Мирослав Буквић, лопту је на другу стативу пребацио капитен Роберт Пастор, а Бошко Паповић је одиграо улогу асистента. На петерцу је одлично реаговао Зоран Јакшић, па бонус Никола Девић није имао ни промил шанси да спречи радост домаћина.

Пред одлазак на одмор, Ненад Марјановић је послао лопту у простор, ка њој су кренули голман Никола Девић, излетом ван казненог простора, и Мирослав Буквић, при чему је играч Слоге искористио брзински потенцијал и искоса погодио празну мрежу – 2:0. Заслужио је Предраг Павин да се упише у стрелце и да тако украси одлично издање, али у 70. минуту, из слободног ударца, нациљао је пречку. Немања Томић и Јован Јаковљевић, штопери домаћина, нису дозволили да се размахне Никола Кокир, најбољи стрелац гостију.

М. Менићанин

Јединство (Р) - Индекс 3:0 (2:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 250, судија Тошић (Нови Сад).Стрелци: Бабић у 18. (аутогол), Пантић у 28. и Јањић у 47. минуту.Жути картони: М. Марковић, Јеклић (Јединство), Новевски (Индекс).

ЈЕДИНСТВО: М. Марковић 7, Рац 7, Ђекић 7 (Ивановић 7), Јелић 7, Пантић 8, Самарџић 7 (Зирић 7), Јањић 7, Иван 7, Јовишић 7 (Ковачевић 7), Тришић 7, Сенарак 7.

ИНДЕКС: Секицки 6, Стојановић 6, Качавенда 7, Кнежевић 7 (Јованов 6), Бабић 6, Гајић 7, Топић 6 (Марић), Радмловић 7 (Маринковић 6), Илић 7 (Новевски 6), Ивеља 7, Ренић 6 (Боровница 6).

У првом, полувремену, гости нису издржали све налете Руменчана. Први стрелац за домаће био је Бабић. Неспретно је лопту гурнуо у своју мрежи. Да, Пантић после израђене акције, својим голом удвостручио вођство.У наставку, већ, након два минута игре, опет после израђене, акције, Јањић је и по трећи пут матирао Секицког. Још, десетак минута игре, домаћи су атаковали ка голу гостију, онда, као да им снага потпуно пала.

М. Гмизић

Хајдук (Д) - Слога (Е) 0:0

ДИВОШ: Игралиште Хајдука, гледалаца 150, судија Неговановић (Сремска Митровица).Жути картони: Николић, Крмар, Игњић, Галић, А. Симић, Шућак (Хајдук), Ђуркић, Требовац (Слога).Црвени картон: Воларевић (Слога).

ХАЈДУК: Тркуља 8, Скопљак 7, Јевић 7, Николић 7 (Томић 7), Крмар 7, Нађ 7, Игњић 7, Галић 7, Ерак 7, А. Симић 7 (Шућак 7), Павловић 7 (Мандић 7).

СЛОГА: Веселиновић 8, Ђуркић 7 (Белић 7), Томац 7, Живковић 7 (Рукавина 7), Воларевић -, Херцег 7, Ћирић 6 (Требовац 7), Вуковић 7, Крстић 7, Барић 7, Угљешић 7 (Стојшић 7).

Окршај у Дивошу био је веома занимљив. Ердевичани су већ у 25. минуту остали са десет играча. Воларевић је подигао високо ногу, и за то је добио, директан црвени картон. И поред тога, гости се нису збунили.И чак, су имали изванредну прилику да поведу.Али, шут, Ђуркића с 16. метара, био је за мало непрецизан.Домаћини без праве шансе.

У другом полувремену Ердевичани су се само бранили.А, играчи Хајдука, као да нису знали, како да играју против ривала који се потпуно посветио чувању своје мреже. Једино је Галић имао праву шансу да свој тим доведе у вођство.Тукао је али је голман Веселиновић крајним мукама избио у лопту у корнер.

Р. М. - Б. Р.

Слобода - Железничар 3:0 (1:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК: Игралиште Слободе,  гледалаца 300, судија О. Митровић (Рума).Стрелци: Јосимов у 26. (из пенала), Пилиповић у 53. и Вукотић у 86. минуту. Жути картони: Вукотић (Слобода), Радишић, Осман, Трбовић, Бајић (Железничар).

СЛОБОДА: Петровић 7, Делић 7 (Глишић 7), Кубуровић 7, Јосимов 8, Терзић 7, Ђуричић 7, Аћимовић 7, Н. Павловић 7 (Јошић 7), Милинковић 7 (Видић 7), Вукотић 8 (Лазаревић 7), Пилиповић 8.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Петковић 6, Грковић 6 (Суџум), Бубало 6 (Вучковић 6), Бранковић 6 (Љубинковић), Веселиновић 7, Радишић 5, Бајић 6, Осман 6, Милојевић 6, Трбовић 6, Шахурић 6.

Љубитељи фудбала очекивали су занимљиву утакмицу. Али  играо је само један тим. И победи играча Слободе нема шта да се замери. С друге стране виђено је најслабије издање Инђијаца.

У 26. минуту, после директног дуела Радишића и Вукотића, у казненом простору гостију, Радишић непотребно прави прекршај. Судија Митровић је без размишљања показао на линију пенала, а са беле тачке Јосимов је био  сигуран.

У наставку у 53. минуту Пилиповић је надвисио Радишића, и то је било већ недостижних 2:0. Нови кикс Радишића искористио је Вукотић и поставио  коначан резултат.

Ж. Радивојевић

Словен - Шајкаш 9:0 (3:0)

РУМА: Игралиште Словена, гледалаца 250, судија Радиновић (Беочин). Стрелци: Б. Илић у 15. (из пенала) и 46, Живковић у 22. и 57, Цвијић у 43, Пузић у 59, Маловић у 67. и Видовић у 78. и 80. минуту. Црвени картон: Малетин (Шајкаш).

СЛОВЕН: Шегавац -, Симић 8 (Марин 8), Маловић 8, Ступар 8, Јовановић 8, Батало 8, Јандрић 8, Пузић 8 (Мандић 8), Б. Илић 8 (Пармаковић 8), Цвијић 8 (Дамњановић 8), Живковић 8 (Видовић 8).

ШАЈКАШ: Малетин 5, Живанов 5, Павков 5, Алемпић 5, Гојков 5 (Учур), Карас 5 (Бајић), Шишљагић 5 (Срдановић), Моравац 5 (Бошњачић), Шепа 5 (Панков 5), Поповић 5, Малешевић 5.

Румљани су у првих 15. минута имали две изврсне шансе за вођство. А онда у 15. минуту, Живковић је ушао у казненио простор гостију, и када се спремао да шутира, голман гостију Малетин га је са леђа ухватио са обе руке..Пенал чист као суза, а Малетин је зарадио црвени картон. Б. Илић је био сигуран са једанаест метара.

У наставку, гости без правог голмана су се предали.

Н. Ивошевић

Раднички (НП) - Раднички (Ш) 1:0 (1:0)

НОВА ПАЗОВА Игралиште Радничког, гледалаца 250, судија Тепић (Нови Сад). Стрелац: Бјелобрк у 19. минуту. Жути картони: Бјелобрк, Зорић, Суботић, Миљевић (домаћи), М. Субић (гости).

РАДНИЧКИ (НП): Петровић 7, Миљевић 7, Перовић 7, Суботић 7 (Јојевић), Јаворац 7, Николичић 7, Бјелобрк 7, Дујић 7 (Стевановић), Зорић 7, Шавија 7 (Конестабо), Симић 7.

РАДНИЧКИ (Ш): Петровић 7, Мијатовић 7 (Радић), Дрча 7, Стојшић 7, Пурић 7, Добројевић 7, Смиљанић 7, Добројевић 7, С. Субић (Крајновић), М. Субић 7, Ђачанин 7, Боројевић 7.

Била је то права првенствена утакмица. Новопазовчани су пропустили, да славе убедљивије, али, неможе се порећи, да је имењак из Шида није играо добро. Играо је добро, али само један пропуст њихове одбране казнио је голом Бјелобрк и тако свом тиму донео значајне бодове.