ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Врбашани држе корак

Врбас - Препород 2:0 (1:0)
с

ВРБАС: Стадион крај Шлајза, гледалаца 63, судија: Малић (Бачка Паланка), стрелци: Краиновић у 43. и Клисарић у 89. минуту. Жути картони: Ђурковић, Шћепановић, Вујошевић, Краиновић (Врбас), Брзуловић, Копуновић (Препород).

ВРБАС: Дамјановић 7, Миличковић 7, Ђурковић 7, Шћепановић 7,Вујошевић 7, Васић 7 (од 88. Шошкић -), Бајић 7, Мићуновић 7, Краиновић 8,(од 80. Дракуловић -), Хрњачки 7 (од 61. Тепавчевић 7), Клисарић 8

ПРЕПОРОД: Јосиповић 6, Новаковић 6, Медић 6 (од 61. Ђукић 6), Докић 6, Брзуловић 6, Бабић 6, Чабрило 6, Таши 6, Капетановић 6, Копуновић 7, Ђурановић 6 (од 72. Лакета -).

Изостанак шефа стручног штаба на клупи домаћих играча Драгана Тепавчевића у наредне две недеље, због здравствених разлога дала је итекако подстрек да Врбашани пруже добру игру и остваре победу.  Голови су пали у завршници првог односно другог полувремена када су и Краиновић и Клисарић били прецизни. Краиновић је лопту пребацио преко „живог зида“. Минут пре краја утакмице Врбашани су дуплирали вођство. После асистенције млађаног Дракуловића, Клисарићу није било тешко да са десетак метара прецизним ударцем савлада Јосиповића.

М. Ј.

Бачка (С) - Младост (Т) 1:0 (0:0)

СУБОТИЦА: Стадион крај Сомборске капије, гледалаца 150, судија: Д. земио (Бачка Топола), срелац: Врана у 66. минуту. Жути картони: Глишовић (Бачка), Ћулибрк (Младост).

БАЧКА: Сабо, Ивковић 7 (Темуновић 7,5), Вурсаћ 7, Радмановић 7,5, Мезеи 7, Милијашевић 7,5, Арежина 7,5 (Кујунџић), Глишовић 7 (Маленчић 7), Врана 7,5 (Ф. Баши´Палковић 7,5), Ненадовић 7 (Шијачић), Матијашевић 7.

МЛАДОСТ: Баркоци 7,5, Јојкић 7 (Грабеж), Шијачић 6,5, Петровић 6,5, О. Радовић (Сел 6), Ћулибрк 6,5, Виновић 6, Гргић 6,5, Си. Гашић 6,5, Н. Радовић 6, Ср. Гашић 6 (Остојић).

Црвено-бели су били доминатнији, али тешко су успевали да игру претворе у резултатску предност. Најбољу прилику у 35. минуту имао је Матијашевић, али Баркоци се лепо снашао. Одличну прилику пропустио је Врана у 57. минуту. Коначно, у 66. минуту Арежина је урадио добар посао, издржао је дуеле са чуварима, упослио је Страхињу Врану који можда није био у сјајној позицији, али је сјајно шутирао за победу.

Младост (БП) – Обилић 3:0 (2:0)

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Стадион у Врбари, гледалаца: 200, судија: К. Керекеш (Суботица). Стрелци: Вјештица у 17. Стојисављевић у 29. и 59. минуту.

МЛАДОСТ: Младеновић, Милош Ковачевић млађи (Вукашиновић), Милош Ковачевић старији, Стојисављевић, Илић (Глувић), Ренић (Мала), Кања (Бајић), Вјештица (Страцински), Фабри, Јакуш, Милан Ковачевић.

ОБИЛИЋ: Дангубић, Кецман, Кнежевић, Јушковић (Прелевић), Н. Кобиларов, Копривица (Ковжан), Узелац (Лазић), Алексић, Шмит, Марковић, Пековић (Бецић).

Петровчани су повели захваљујући великој грешци голмана Обилића Дангубића. Он је напуцао Вјештицу који га је заобишао и погодио празну мрежу. На 2:0 повисио је Стојисављевић после доброг додавања Милоша Ковачевића старијег.

У 59. минуту Стојисављевић је после одбијене лопте погодио мрежу. У неколико наврата се истакао голман Младеновић сигурним интервенцијама. У 74. минуту уздрмана је и пречка гола Петровчана.

Ј. Пуцовски

Младост (А) - Раванград 3:2 (1:1)

АПАТИН: Стадион Младости, гледалаца 200, судија: Н. Кузмановић (Кула), стрелци: А. Јововић у 24. и 92. Штрбац у 90. (из пенала) за Младост, а Сапозниченко у 34. и Поповић у 51. минуту за Раванград.

МЛАДОСТ: Јеличић 7, Десница 7 (Ђери 6,5), К. Јовић 7,5, Арсовић 7 (Родић 6,5), Веиновић 7,5, Мајсторовић 7, Бачић 6,5 (Штрбац 8), Ђурић 6,5, А. Јовић 8, Рапајић 7,5, Узелац 7 (Вујин 6,5).

РАВАНГТАД: Пехиљ 7,5, Сапозниченко 7 (Лазић 6), Басарић 7,5 (Балаж), Петровић 6,5, Бједов 6,5, Ибишић 7, Поповић 7,5 (Крмар), Матић 6,5, Ђурђев 6,5 (Вулетић 6), Мазињанин 6, Бојић 6,5.

У равноправној игри домаћини су имали више среће и дошли до победе у финишу. А. Јовић у 24. минутуу после центаршута Ђурића обрадовао је домаћине, али Сомборци су убрзо изједначили голом Сапозниченка. Гости су режирали преокрет у 51. минуту преко Поповића, али Апатинци се нису предали. У 90. минуту са беле тачке прецизан је био ветеран Штрбац, док је у надокнади времена А. Јовић донео домаћину победу.          С. Ст.

Слога - Херцеговац 2:1 (1:1)

ЧОНОПЉА: Игралиште Слоге, гледалаца 200, судија: М. Бојић (Падељ), стрелци: Радисављевић у 19. Вукас у 60. за Слогу, а Лаковић у 42. минуту за Херцеогвац.

СЛОГА: Зорић 7, Андрић 7, Радосављевић 8 (Нинковић 7), Милошевић 7, Антонић 7,5, Рајчањи 7, Вукас 8 (Ратковић 6,5), Вемић 7,5, Митровић 7, Продановић 7 (Кнежевић 6,5), Пурић 7,5.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Дражић 8, Зорић 6,5 (Петковић 6,5), Ђорђевић 6,5, Бајат 6,5, Милованов 6,5 (Тадић 6,5), Адамовић 7, Суџум 7, Рачић 7, Сакач 6,5, Лаковић 8, Тривуновић 7,5 (Пејовић 7).

Фудбалери Слоге наставили су тријумфални низ против добре екипе из Гајдобре. У 19. минуту новајлија Радосављевић је постигао  леп гол на асистенцију Вукаса. Гости су у 42. минуту изједначило голом Лаковића. Победу домаћинима донео је Вукас.

С. Ст.

Ђурђин - Солунац 1:2 (1:1)

ЂУРЂИН: Стадион Ђурђина, гледалаца 200, судија: Н. Васиљевић (Оџаци), стрелци: Д. Скендеровић у 36. за Ђурђин, а Д. Слепчевић у 30. и Косовац у 61. минуту за Солунац.

ЂУРЂИН: Кључик 7, Хорвацки 6,5 (Билбија 6,5), Шомођи 7, Половина 7, Вуковић 6,5, Панић 6,5 (Дели), Скендеровић 7 (Кујунџић 6), Стантић 7,5, Видаковић 6,5, Сарић 6,5, Балаћ 6,5 (Костић 7).

СОЛУНАЦ ЈЕРКОВИЋ: У. Слепчевић 7, Марјановић 7, Колунџија 7, Самарџија 7, Кангрга 7,5, Милкић 7,5, Д. Слепчевић 8, Косовац 8, Божић 7,5, Будинчевић 6,5 (Кустудић 6,5), Беговић 7.

Гости су повели голом Слепчевића, на асистенцију Миликића. Убрзо су домаћини изједначили. Кренуо је домаћин на све или ништа, створио је добре шансе, али гости су преломили у 61. минуту, лепим голом Лазара Косовца.    С. Ст.

Слога - Херцеговац 2:1, Ђурђин - Солунац 1:2, Врбас - Препород 2:0, Бачка - Младост (Т) 1:0, Бајша - Хајдук 1:2, Војводина (БГ) - Раднички (Б) 1:3, Младост (БП) - Обилић 3:0, Младост (А) - Раванград 3:2.

1. Слога    19     14     3      2      56:21        45

2.  Врбас   19     12     6      1      47:19        42

3. Раднич. (Б)    19     10     6      3      33:17        36

4. Младост (А)   19     10     4      5      38:24        34

5. Обилић  19     11     0      8      34:21        33

6. Бајша    19     9      6      4      34:24        33

7. Хајдук   19     9      4      6      26:26        31

8. Бачка    19     9      2      8      32:38        29