Гаћиновић водио „вртић” до победе

Вероватно је да фудбалери Војводине никада у историји клуба нису играли с млађом поставом од оне коју је на терен “Карађорђа” извео Зоран Марић.

Војводина - Младост 2:1 (0:0)

НОВИ САД: Стадион “Карађорђе”, гледалаца: 500. Судија Јеремић (Београд). Стрелци: Гаћиновић у 60. и Иванић у 65. за Војводину, а Големић (из једанаестерца) у 76. минуту за Младост. Жути картони: Пекарић и Тумбасевић (Војводина), а Гаврић (Младост).

ВОЈВОДИНА: Кордић 7, Панков 7, Настић 7, Пекарић 7, Бабић 7, Тумбасевић 7, Макарић 7 (Рогач), Луковић 7 (М. Новаковић), Иванић 7, Гаћиновић 8, Ћурко 7 (Стојановић).

МЛАДОСТ: Крзнарић 7, Тешић 6, Пешић 6, Големић 7, Оташевић 6, Гаврић 6, Радин 6 (Живадиновић), Адамовић 6, Милосављевић 6 (Л. Јовановић), С. Јовановић (Ђорђевић), Фрајдеј 7.

Вероватно је да фудбалери Војводине никада у историји клуба нису играли с млађом поставом од оне коју је јуче на терен “Карађорђа” извео Зоран Марић. Само двојица играча (Пекарић и Тумбасевић) спадају у категорију прекаљених у професионалном фудбалу, док су сви остали дечаци који су јуче носили црвено-беле дресове рођени између 1993. и 1996. године. Ипак, то није омело Новосађане да стигну до важне победе.  Фудбалска правда је на крају задовољена, јер је освајање сва три бода прославио новосадски “вртић”, који је на путу ка тријумфу успешно предводио капитен Мијат Гаћиновић.

У првом полувремену није било голова, али имала су оба састава за чим да жале. Играчи Војводине за повољним ситуацијама у 2. минуту, па за шутем Гаћиновића четири минута касиње, или лошом завршницом у 17. минуту када је Иванић могао да учини нешто више осим корнера. На другој страни, Патрик Фрајдеј, о чијем се могућем доласку у Нови Сад причало током зимског прелазног рока, добро је издградио ситуацију, али је његов шут Кордић лако укротио.

У 26. минуту колосалну прилику имао је Лука Луковић, али му је приликом шута засметао неко из одбране Младости и, уместо у голу, лопта је завршила у корнеру. Реванширао му се на другој страни Фрајдеј који се изборио за сјајну шансу, али га је Панков упорно пратио и акција је завршена шутем тамнопутог фудбалера високо преко гола.

У 40. минуту сјајну шансу имао је Пекарић, после чијег ударца главом је лопта профијукала поред леве стативе голмана Крзнарића. У 60. минуту је Војводина повела. За једну лопту се уз десну аут линију изборио упорни Луковић и упослио Ћурка. Млади центарфор је погледао и лепо уочио Гаћиновића на супротној страни шеснаестерца. Уследио је одличан пас, а капитен црвено-белих је рутинерски матирао голмана гостију.

Недуго потом, Гаћиновић је центрирао с десне стране, пронашао Мирка Иванића који је лепо прихватио лопту, преварио чувара и погодио супротни угао гола гостију.У 76. минуту, једна лопта у шеснаестерцу Војводине погодила је у руку Нина Пекарића и за судију Милана Јеремића није било дилеме. Досудио је пенал за Младост, а Пекарићу је показао жути картон. Сигуран реализатор најстроже казне био је Владимир Големић.

Могла је Војводина у 88. минуту да повећа вођство, али је Крзнарић избоксовао у корнер шут из слободног ударца који је веома добро, с преко 20 метара, извео Иванић.

A. Предојевић

Зоран Марић, шеф стручног штаба Војводине, овако је видео сусрет:

- Задовољан сам због победе, а у већем делу утакмице и нашом игром. Имали смо осцилације, што због младости наших играча, што због јаког отпора гостујућег тима. Нисмо имали мирноћу у завршници, нисмо успевали да станемо на лопту и остваримо доминацију у поседу лопте. На крају, мислим да смо били бољи управо за тај један гол и честитам мом тиму на победи.
Тренер Младости из Лучана Ненад Миловановић је, по завршетку утакмице, кратко рекао:
- Било је нереално очекивати да се против Војводине у Новом Саду вадимо за пораз у првом пролећном колу од Јагодине. Имали смо своје прилике, имали су их и Новосађани, а мислим да су гледаоци могли да виде солидну утакмицу, доста прилика и три постигнута гола. Победа домаћина је заслужена и ја им честитам на њој.

Данас

НОВИ САД: Војводина - Младост 2:1 (0:0)
БЕОГРАД:Партизан - Раднички (Н) 0:0 (0:0)
БЕОГРАД: Вождовац - Доњи Срем 0:1 (0:0)
СУБОТИЦА: Спартак - ОФК Београд  1:0 (0:0)
КРУШЕВАЦ:Напредак - Раднички (К)  1:0 (0:0)
ЧАЧАК: Борац - Рад  0:1(0:1)
НОВИ ПАЗАР: Нови Пазар - Чукарички  1:2 (1:1)

Сутра

ЈАГОДИНА:Јагодина - Црвена звезда  (15.00)

16. Раднички (К) 17 2 4 11 7:23 10

У следећем колу (7. марта у 13.30) састају се: Црвена звезда - Војводина (јесенас 1:0), Рад - Вождовац (6:1), Раднички (Н) - Јагодина (1:3), Раднички (К) - Нови Пазар (0:2), Чукарички - Борац (0:0), ОФК Београд - Напредак (0:2), Младост - Спартак (0:1), Доњи Срем - Партизан (0:3).