Фудбалери Војводине реванширали се Вождовцу за јесењи пораз

До жељене победе стигли су фудбалери Војводине и то на терену који им, по традицији, нарочито не одговара.
vozdovac vojvodina, fk vozdovac

Сигурном партијом током свих 90 минута, упркос кадровским проблемима и одсуству озлеђених Топића и Гемовића, реванширали су се “змајевима” за пораз на “Карађорђу” и све су ближи остваривању циља и пласману у европску конкуренцију.

Први је запретио тим из Новог Сада, који је у 7. минуту, преко Мркаића имао прилику да поведе, али је његов ударац, из не баш идеалне позиције, отишао изнад пречке. Није потом било претерано занимљивих догађања на вештачкој трави стадиона “на крову”, све до 21. минута, када је дуго лопту по средини терена носио Јован Нишић, који је притом издржао дуел с Бојићем. У правом тренутку уочио је Лазара Зличића, бившег играча Војводине, упутио му одличан пас, а овај је из прве шутирао и савладао голмана Емила Роцкова, доносећи предност домаћој екипи.

Лалатовић није водио Вошу

У дуелу с Вождовцем, на клупи Војводине није било шефа стручног штаба Ненада Лалатовића, а екипу су водили његови помоћници Видак Братић и Драган Шарац. Из незваничних извора могло је да се чује да је популарни Лала био прехлађен и да је због тога одсуствовао.

Од тог тренутка Новосађани су кренули ка голу Вождовца много агилније и у 27. минуту с 20 метара шутирао је Ђорђевић, лопта је у руку погодила Живковића у казненом простору, али је судија Јовановић показао да о досуђивању пенала не размишља. Међутим, у 31. минуту је расположени Миљан Вукадиновић идеално центрирао с леве стране, а на правом месту пред голом био је Петар Бојић, који је непогрешиво главом погодио мрежу Вождовца и изједначио резултат на 1:1. Шест минута касније, с преко 20 метара шутирао је Богдан Младеновић, али је Марко Илић успео да одбрани тај незгодни ударац, да би у 41. минуту покушао промену резултата да донесе поново Мркаић, али је чувар мреже “змајева” опет био на месту.

Тек што је почело друго полувреме, севнула је контра Новосађана у 48. минуту, после које је ка голу кренуо брзоноги Вукадиновић. Био је бржи од чувара Живковића и, ударцем с неких 15 метара, други пут савладао голмана Илића, а Воши донео предност од 2:1. После тога, домаћин је пошао отвореније ка Емилу Роцкову, што је остављало више простора нападачима из Новог Сада да прете његовом голу. У 58. минуту “змајеви” су имали шансу преко Живојиновића, али је репрезентативни чувар мреже из Новог Сада био опрезан и заштитио свој гол.

Подршка

Током читаве утакмице Војводина је имала велику подршку с трибина, јер је већа група навијача Новосађана присуствовала сусрету. Они су максимално бодрили своје миљенике и имају велике заслуге у томе што су бодови отишли пут Новог Сада.

Нешто већу иницијативу имао је тим тренера Коковића, али су гости рутински контролисали ствари на терену, тражећи прилику да из евенутуалних контри још који пут угрозе домаћи гол. То је могло да се догоди у 77. минуту после одличног продора и шута резервисте Ђуричина, али се тада истакао голман Илић и избио лопту у корнер. У 89. минуту створила се велика гужва пред Роцковим, али без ударца на његов гол, да би у првом минуту надоканде Стојчев оштро шутирао, али и промашио мету.

А. Предојевић

Вождовац - Војводина 1:2 (1:1)

БЕОГРАД: Тржни центар “Стадион”, гледалаца: 1.000, судија: Јовановић (Београд). Стрелци: Зличић у 21. за Вождовац, а Бојић у 31. и Вукадиновић у 48. минуту за Војводину. Жути картони: Хајдин, Стоисављевић (Вождовац), Бралић, Стојковић (Војводина).

ВОЖДОВАЦ: Илић 7, Живковић 6 (Цветићанин -), Ласицкас 6,5, Цветковић 6,5, Хајдин 6, Нишић 7, Стојчев 6,5, Зличић 6,5, Николић 6,5, Живојиновић 6, Ђорђиевски 6 (Стоисављевић 6).

ВОЈВОДИНА: Роцков 7, Андрић 7, Бралић 7,5, Саничанин 7, Ђорђевић 7, Стојковић 7, Дринчић 7,5, Вукадиновић 8 (Зукић -), Бојић 7,5, Младеновић 7 (Ђуричин 7), Мркаић 7 (Човић -).