ПРЕД ПРЕПУНИМ ТРИБИНАМА НА СТАДИОНУ У ИВАЊИЦИ: Лака победа лидера

Фудбалери Црвене звезде савладали су Јавор у Ивањици са 3:0 (2:0) у Суперлиги Србије.
ФК Црвена звезда

До 36. минута правих шанси није било ни пред једним голом, а тада је, док је леђима био окренут у односу на њу, одбрамбеног играча Јавора Милана Илића у казненом простору лопта погодила у подлактицу. После интервенције из ВАР собе, судија Николић погледао је спорни детаљ и, уз протесте с домаће клупе, показао на белу тачку, а сигурни реализатор најстроже казне био је Гелор Канга.  Само четири минута касније, лепу акцију извели су Ендиаје, Иванић и Хванг, а Јужнокорејац је повисио предност Црвене звезде. .

У наставку су играчи Јавора изашли више ка пољу ривала, што је тиму тренера Владана Милојевића отварало доста простора за организацију контри, а после једне од њих замало непрецизан био је Олајинка. Могао је и Иванић да повиси резултат, али Манојловић је одлично реаговао. Ипак, у 82. минуту, са 17 метара одлично је шутирао Срђан Мијаиловић и по трећи савладао пут голмана Манојловића.

А. Предојевић

Јавор – Црвена звезда  0:3 (0:2)

ИВАЊИЦА: Стадион Крај Моравице, гледалаца: 4.000, судија: Николић (Ловећнац). Стрелци: Канга у 39. (из пенала), Хванг у 43. и Мијаиловић у 82. минуту. Жути картони: Стјуарт (Јавор), Шљивић, Мијаиловић (Ц. звезда). Црвени картони: тренер Ћурчић и помоћни тренер Миловић (Јавор).

ЈАВОР: Манојловић 7, Тојчић 6 (Обрадовић -), Скоко 6, Леандро 6,5, Илић 6, Елиомар 6 (Шарић -), Дукуре 6 (Т. Петровић -), Селенић 6 (Милошевић 6), Долмагић 6,5 (Л. Петровић -), Марјановић 6, Стјуарт 6.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Глазер 7, Мијаиловић 7, Ђига 7, Спајић 6,5, Родић 7 (Милуновић -), Канга 7 (Катаи 7 ), Хванг 7 (Мимовић 7) , Олајинка 6,5, Шљивић 6,5 (Стаменић 7), Иванић 7, Ендиаје 7 (Красо 6,5).