ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ: „Канаринци” одлетели са зачеља

Фудбалери Новог Сада савладали су Вршац са 3:2 (2:0) у 27. колу Прве лиге Србије.
Ј. Грлић

Домаћи су стигли до вођства у 35. минуту преко Михајла Милосавића. Лука Сердар је пронашао Михајла Милосавића, а он је неометан у шеснаестерцу матирао Филипа Новића. Није се дуго чекало на нови гол Новосађана. Алфонс Мсанга је добро испратио акцију, и покупио ничију лопту те је спровео у мрежу Банаћана.

Смањили су гости заостатак почетком другог полувремена када је највиши у скоку био  Милан Томић. Трећи гол за „канаринце” постигао је Итан Дервиши у 68. минуту. Трачак наде гостима дао је погодак Огњена Тодоровића, али су домаћи ипак сачували предност.

В. Гвозденовић

Нови Сад - Вршац 3:2 (2:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК-а, гледалаца: 300. Судија: М. Делибашић. Стрелци: Милосавић у 35. минуту Мсанга у 38. и Дервиши у 68. за Нови Сад, а Томић у 54. и Тодоровић у 79. минуту за Вршац. Жути картони: Маига, Мсанга, Врекић  (Нови Сад), а Перовић (Вршац).

НОВИ САД: Пушкић 6, Милосавић 7,5 (од 84. Варга), Дервиши 7,5 (од 84. Л. Марковић), Сердар 7 (од 73. Ракић), Пашагић 7, Мсанга 8, Маига 7, Б. Благојевић 7, Мандић 6, Гвозденовић 6 (од 64. Врекић), Марковић 6 (од 64. Илић).

ВРШАЦ: Новичић 6,5, Миливојевић 6 (од 46. Килибарда), Тодоровић 7, В. Благојевић 6 (од 46. Зоћевић), Лаиновић 6, Лазевски 6,5, Соуса 6,5 (од 74. Ивић), Чејић 5,5 (од 46. Перовић), Диуф 6, Томић 7,5  (од 81. Вујић), Жунић 6,5.