СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ: Партизан минималним резултатом савладао „плаве голубове"

Фудбалери Партизана савладали су суботички Спартак са 1:0 (1:0) у 27. колу Суперлиге Србије.
ФК Партизан/М. Тодоровић

После три сусрета без победе, фудбалери Партизана су савладали тим Спартака са 1:0 и 20. победом практично обезбедили старт у плеј-офу са друге позиције. Гол за вођство црно-белих постигао је Баждар у 21. минуту. Акцију је по левој страни започео и центаршутем наставио Калулу, Натхо је шутиртао са 20 метара, голман Вулић кратко одбио лопту на ногу Баждару за једини гол у првом полувремену. До одмора, поред шансе у којој су главне улоге у казненом простору имали Партизанови централни бекови Ковачевић и Марковић, из даљине су још покушавали Натхо, Калулу и Стојковић, али без опасности по Вулићев гол.

Друго полувреме сусрета испод суперлигашког нивоа протекло је без Партизанових прилика. Вредело би нагласити једино иницијативу Суботичана у финишу. Извели су чак 12 корнера, а шансу утакмице за изједначење пропустио је Мудрински. Јовановић је одбранио његов покушај главом из непосредне близине и тако се, уз стрелца Баждара, учинком издигао из бледог Партизановог издања.

Л.Б-з

Партизан - Спартак ЖК 1:0 (1:0)

БЕОГРАД: Стадион Партизана, гледалаца 5.000, судија Станко Остраћанин (Краљево), стрелац Баждар у 21. минуту, жути картони: Мијаиловић. М.Керкез, Лукић, Томовић (Спартак ЖК).

ПАРТИЗАН: Јовановић 7, Стојковић 6, Ковачевић 7, Марковић 6, Антић 6,5, Овусу 6, Захид 6 (Трифуновић), Калулу 6,5 (Северина 6), Natho 6 (Кастиљо 6), Гох 6,5, Баждар 7 (Николић 6).

СПАРТАК ЖК: Вулић 6, Мијаиловић 6 (Колинс), Богићевић 6,5, Д.Керкез 6 (Станојев 6), Ћаласан 6,5, М.Керкез 6 (Пријовић 6), Ђурасовић 6 (Томовић 6), Лукић 6,5, Мијић 6, Бабић 6, Убипарип 6 (Мудрински).