ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – СЕВЕР Петровчани лако с  Кнежевчанима

Младост (БП) -  Обилић 6:0 (3:0)
lopta2

Серију голова отворио је Брајковић пошто је најпре погодио стативу а потом одбијену лопту лако спровео у мрежу. После тога малерозни Плавшић је пропустио две колосалне шансе; најпре је истрчао исперед Чанадија и погодио га у ногу, а само неколико минута касније после додавања Ожвата тукао је са три метра преко гола.

Нападач Младости се искупио у 35. минуту, када је после грешке голмана Обилића повисио на 2:0. Стрелац трећег гола био је капитен Ожват шутем такорећи са гол линије.

У другом полувремену Младост је наставила са атацима, стварала и пропуштала шансе, погађала пречку и стативу све до 62. минута, када се истакао другим голом Плавшић.

Врло добри Кања је у 74. минуту погодио из слободног ударца са преко двадесетак метара. Можда најлепши гол на утакмици постигао је резервиста Петеј, када је после центаршута Ђаковића скочио у стилу енглеског центарфора и главом изнад голмана Чанадија.

Ј. Пуцовски

БАЧКИ  ПЕТРОВАЦ: Игралиште у Врбари; судија Врачар (Сомбор). Стрелци: Брајковић у 24. Плавшић у 35. и 62., Ожват у 43. Кања у 74. и Петеј у 84. минуту.

МЛАДОСТ (БП): Лења, Ожват, Бероња (Рупар), Брајковић (Петеј), Стојисављевић (Стојаковић), Плавшић, Ђаковић, Зорић (Кавчић), Кања, Фабри, Јакуш (Чиеп).

ОБИЛИЋ: Чанади, Никшић, Терзин, Ђукић (Пантелин), Красин, Дражић, Ранков, Бореновић, Јанковић, Мијић, Савић.

Младост (Т) – Младост (А) 2:2 (1:1)

Почело је доминацијом домаћих фудбалер, већ у 9. минуту Миловановић се најбоље снашао после центаршута Срданова и матирао голмана гостију. Потом су гости преузели иницијативу, коју након једне избачене лопте из шеснаестерца домаћих одличним волејом Митровић претворио  у пшогодак.

На самом почетку другог полувремена, након неспретне интервенције Ађанског, Радуло-

вић је био приморан да, као последњи играч одбране, непрописно заустави нападача гостију што је судија санкци-

онисао црвеним картоном. Иако са играчем мање Туринци нису престајали са нападима. У 75. минуту након корнера најбољи играч домаћина Дејан Гајић је главом упутио лопту ка голу гостију која је на свом путу ударила у штопера Апатинаца Јововића и завршила у мрежи. Пре то одличне прилике  имали су Икрашев и Хађинац, који нису били најспретнији у самој завршници.

Бројчано надмоћнији Апатинци у последњих 10 минута кренули су на све или ништа и један такав напад у 85. минуту претворили су у изједначујући погодак. У последњем минуту утакмице прво Икрашев, потом Хађинац и на крају Адамовић нису успели да лопту угурају у гол младог Марковића, па је утакмица завршена поделом бодова.

Св. Срданов

ТУРИЈА: Игралиште Младости, судија: Вукановић (Суботица). Стрелци: Миловановић у 9. и Јововић (аутогол) у 75.за Младост(Т), а . Митровић у 31. и Вејновић у 86 минуту за Младост (А). Жути картони: Васић, Миловановић, Адамовић (Младост, Т) Вејновић и Рапаић (Младост, А). Црвени картон: Радуловић (Младост, Т).

МЛАДОСТ (Т): Ађански, Гајић, Адамовић, Радуловић, Гашић, Губаш, Миловановић, Срданов, Васић, Икрашев, Комленић (Хађинац).

МЛАДОСТ (А): Јеличић (Марковић), Дулић (Ђумић), Јововић, Вејновић, Басарић, Бурсаћ, Јововић, Митровић, Рапаић, Репац, Мишковић.

Његош - Таванкут 0:1 (0:1)

Фудбалери Његоша изгубили су на свом терену. Прва прилика одлучила је исход дуела. У 23. минуту из скраћеног корнера Тумбас је постигао гол. У другом полувремену Његош је нападао, али Таванкућани се бранили и успели да се одбране.

С. Ст.

ЛОВЋЕНАЦ: Игралиште Његоша, судија:  Дудок (Бачки Петровац), стрелац: Тумбас у 23. минуту.

ЊЕГОШ: Маровић 7, Маровић 6,5, Вујошевић 7, Кочиш 6,5 (Миљеновић 6,5), Савовић 7,5, Тешановић 6,5, Боговац 6,5, Мрваљевић 7, Појовић 7, С. Кочиш 7, Бичкеји 7,5,

ТАВАНКУТ: Лебовић 7,5, Кујунџић 7, Слобода 7, Гњатовић 7, И. Скендеровић 8, Бурсаћ 8, Тумбас 7,5 (Савовић 6,5), Пејић 6,5, Н. Скендеровић 7, Шимић 7 (Милојевић), Спремо 7 (Ристић).

Бајша - Србобран 4:0 (2:0)

Фудбалери Бајше одиграли онако како треба у једној доброј утакмици. Серију голова отворио је Стојановић у 23. минуту да би касније удвостручио предност.

У наставку обе екипе играли су агресивније, али су домаћини су преко Рушка Манојловића су стигли до убедљиве победе.

С. Ст.

БАЈША: Игралиште  Бајше, судија: Бероња (Суботица), стрелци: Стојановић у 23. и 30. Рушак у 63. Манојловић у 89. минуту.

БАЈША: Бајмановић 7, Манојловић 7, Дер 7 (Жембери 7), Тресиглавић 8, Д. Рахић 7, Борош 7, Калушеровић 7,5 (Да. Рахић 6,5), Рушев 7,5, Маријановић 7, Кривокапић 7,5 (Мајкић 6,5), Стојановић 8, Иванов 7 (Бабић 6,5).

СРБОБРАН: Бабин 6, Трипић 6, Тешановић 6, Радојковић 6, Петровић 6, Павичевић 6, Живановић 6, Ходоницки 6 (Релић 5,5), Дукић 6 (Миросављевић 5,5), Гленђа 6, Јовановић 6,5.

Младост (БП) - Обилић 6:0, Крила Крајине - Текстилац 1:3, Младост (Т) - Младост (А) 2:2, Његош - Таванкут 0:1, Бачка (П) - ЧСК Пивара 2:1, Херцеговац - Раднички (С) 3:1, Бајша - Србобран 4:0, Војводина (Т) - Војводина (БГ) 1:4, Врбас - Црвенка 2:1.

1. Бајша                      15        10        4          1          33:10   34

2. Текстилац              15        9          5          1          31:11   32

3. Војводи. (БГ)         15        10        2          3          29:10   32

4. Младост (БП)        15        9          2          4          40:14   29

5. Младост (Т)           15        9          2          4          32:18   29

6. Младост (А)         15        6          8          1          24:13   26

7. Таванкут                15        6          5          4          21:14   23

8. ЧСК Пивара         15        6          4          5          21:17   22

9. Бачка (П)               15        6          3          6          24:26   21

10. Кр. Крајине          15        5          4          6          23:24   19

11. Херцеговац          15        4          5          6          21:21   17

12. Раднички (С)       15        5          2          8          19:30   17

13. Његош                  15        4          3          8          20:31   15

14. Врбас                    15        4          3          8          19:31   15

15. Црвенка               15        4          3          8          17:34   15

16. Србобран             15        2          5          8          18:28   11

17. Обилић                 15        3          1          11        23:51   10

18. Војводи. (Т)         15        1          3          11        10:42   6