ПРЕТПОСЛЕДЊЕ КОЛО КОШАРКАШКЕ ЛИГЕ СРБИЈЕ: Воша прегазила Дунав

Дунав – Војводина 75:90 (17:22, 21:27, 16:16, 21:25)
kosarka

СТАРА ПАЗОВА: хала „Парк“, гледалаца: 200. Судије: Јевтовић, Стрика, Матић.

ДУНАВ: Добрашиновић, Поповић, Цвитковић 2, Петровић 10, Малиyан 11 (7ас), Миленковић, Јовановић 19, Миљковић 4, Грковић 5, Вукчевић 5, Танасковић 19 (7ск).

ВОЈВОДИНА: Кочић, Бањац 8, Беслаћ 22 (9ск), Марић, Гаћеша 18, Бјелица 10,  Миротић, Ракићевић 13 (6ас), Вучетић 12, Нил (7ас), Зарић 5.

Одличном нападачком игром и високим процентом убачених тројки од 52 одсто (13 од 25), Војводина је прегазила Дунав из Старих Бановаца, у мечу претпоследњег,  29. кола Кошаркашке лиге Србије који је синоћ игран у Старој Пазови.

Изабраници Мирослава Николића тако су једном ногом закорачили у АБА 2 лигу, али им је за то неопходна победа у последњем колу против одличног, првопласираног Златибора, у Спенсу. Боље су почели домаћи и у раној фази стекли седам поена вишка (9:2). Требало је црвено–белима да достигну „радну температуру“, али од тада су, уз повремене прекиде, доминирали тереном. Стигли су Новосађани до осам поена вишка до краја прве деонице, те добром одбраном и серијом тројки и до максималних плус 19 (25:44) у другој. Ипак, домаћи су успели да одговоре у финишу друге четвртине и на одмор оду са надом у прекрет, јер је резултат био 38:49.

Слично као и у претходној деоници, Војводина је стигла до плус 18, али и пропустила да већ тада преломи меч у своју корист.

Поново су се вратили домаћи, и опет је, пред последњу четвртину, Воша имала истих плус 11 као и на полувремену. Но, нису црвено-бели дозволили домаћину да унесе

неизвесност, одржавали су сигурну предност и стигли до убедљиве победе.