Сјајни Јокић и Богдановић, победа Денвера, пораз Кингса

ДЕНВЕР: Српски кошаркаш Никола Јокић са новим трипл-даблом и 31 поеном водио је Денвер до победе над Мемфисом Марка Гудурића 119:100 у НБА лиги.
kosarka

Јокић је доминирао у Пепси центру шутем из игре 12/19, уз по 10 скокова и асистенција, за седми трипл-дабл у сезони, а 35. у каријери.

Подршку је имао у Герију Херису са 20 погодака, по 15 су дали Џамал Мареј и Мејсон Пламли, док је код гостију, без минута за Гудурића, опет најбољи био Џарен Џексон са 20.

Сјајан меч одиграо је и Богдан Богдановић, али је његов Сакраменто од Финикса 112:110 претрпео шести пораз у низу.

Бивши шутер Партизана и Фенербахчеа завршио је меч са 22 поена (шут из игре 8/12, пет тројки), четири скока и три асистенције, а двоцифрен је био и Немања Бјелица са 11 погодака (4/12 из игре), шест ухваћених лопти и четири завршна додавања.

Најзаслужнији за тријумф Санса био је Девин Букер са 32 поена, а пратио га је Рики Рубио са 21.

Вече у НБА лиги обележио је фантастични Лука Дончић са трипл-даблом од 31 поена, 15 асистенција и 12 скокова у победи Даласа над Голден Стејтом 141:121.

Код Даласа у игру поново није улазио Бобан Марјановић, док је за Вориорсе млади Ален Смаилагић други меч у низу добио шансу и за 20 минута уписао пет поена (2/3 из игре) и исто толико скокова и асистенција.