Шешељ ослобођен свих оптужби

Хашки трибунал ослободио је данас лидера Српске радикалне странке Војислава Шешеља по свих девет тачака оптужнице, која га терети да је говором мржње подстицао и подржавао

ратне злочине у Хрватској и Босни и Херцеговини током ратних сукоба и протеривање Хрвата из Војводине.

Већина чланова већа, уз супротно мишљење сидије Флавије Латанци, закључила је да  Шешељ није крив ни по једној од девет тачака оптужнице.Латанци је била супротног мишљења по осам тачака оптужнице."Шешељ је по изрицању ове пресуде слободан човек", рекао је судија Жан Клод Антоанети.

Та пресуда је првостепена и на њу ће хашко тужилаштво имати право да уложе жалбу.Судија Жан Клод Антоанети рекао је да је данас прочитао сажетак пресуде, која укуопно има 100 страна, а на крају изрицања цела пресуда биће подељена учесницима у поступку.

Председник Претресног већа судија Жан Клод Антоанерти рекао је читајући пресуду да већина чланова већа, уз супротно  мишљење судије Флавије Латанци, сматра да тужилаштво није поднело довољно доказа за своје тврдње из оптужнице који се тичу протеривања Хрвата из Хртковаца.

"Мотиви у Хртковцима били пре свега личне природе и потреба да се обезбеди смештај Србима који су остали без крова на глави. Из говора Шешеља не може да се закључи да је учетсвовао директно у размени кућа - а што је приказана као главно средство за протеривање Хрвата", навео је судија.

Већина чланова већа оценила је да тужилац није предочио довољно доказа да би се утврдило да је Шешељ крив за убиство у Црној Реци, окрутно поступање на Овчари, окрутно поступање у складишту Велепромет, муцење у касарни и Вугошцу, у општини Невесиње, убиство цивила око Сарајева, пљацке имања код вукобвара."Није крив за пустошење села и градова", напоменуо је судија.

Што се тиче оптужби о учествовању паравојних снага у злочинима, Веће каже да су му предочени докази у којима се каже да су били присутни Арканови тигрови, Бели орлови, одред Душан Силни, Црвене беретке, Јединица за специјалне операције, Жуте осе, Јединица Василија Видовића, Гогићева јединица, која је такође позната под именом Група из Лознице, јединица Карађорђе, Српска гарда СПО, јединице Братислава Гавриловића и јединице Славка Алексића.

"Нема довољно доказа да се закључи да је Шешељ био повезан да Арканом, јединицом Карађорђе. Нема доказа о вези Шешеља и групе из Лознице и јединице Српске гарде."Веће је саопштило да је детаљно истраживало ко су били "Шешељевци" како их не би бркали са "четницима".

"Анализа доказа показала је да су се "Шешељевци" могли идентификовати по физичком изгледу и одећи, али да то није било одлучујуће. Веће је пажљиво идентификовало појединце повезане са СРС, уместо да све "четнике" повеже са Шешељем", саопштило је Веће. 

Пресуду чита председник претресног већа судија Жан Клон Антоанети, а пренос иде уживо на другом програму Радио телевизије Србије.

Напомињући да чита сажетак пресуде, судија је навео да је током суђења које је почело 7. новембра 2007. године прикупљено је 1400 доказних предмета, саслушано је 99 сведока, а да пресуда броји више од 100 страна.

Судија је подсетио да је хашко тужилаштво тврди да је Шешељ учествовао у удруженом злочиначком подухвату са Слободаном Милошевићем, војним и паравојним снагама, "четницима" и "шешељевцима".

"Главна улога Војислава Шешеља била је распаривања мржње и регрутовање добровољаца који су слати на терен, па интегрисани у српске снаге, које су деловале у БиХ и Хрватској", навео је судија и подсетио да се по свим тачкама оптужнице Шешељ се изјаснио да није крив бранио се сам без помоћи браниоца.

Такође је навео да је Шешељ одлучио да неће позивати сведоке, али је у првом делу поступка активно учествовао - оспоравао је легалност међунардонг суда и кредибилитет сведока.

Шешељ не присуствује изрицању пресуде, а СРС је најавила да ће у подне одржати конференцију за новинаре поводом данашње одлуке Хашког суда.

Та пресуда, коју Хашки суд саопштава 13 година од почетка процеса, је првостепена и на њу ће и лидер радикала и хашко тужилаштво имати право да уложе жалбу.

Судија Антоанети: Оптужница пуна нејасноћа и недоследности

Председник претресног већа Хашког трибунала Жан Клод Антоанети рекао је да веће сматра да су оптужница и доказни предлози тужилаштва пуни нејасноћа и недоследности, које су закопликовале рад и тужилаштва и одбране и судског већа."Претресно веће је било присиљено да следи пут које је зацртало тузилаштво, па је уз потешкоће покушало да расплете мрежу", напоменуо је судија читајући пресуду.Према његовим речима, штиче се утисак да наводни злочиначки циљ варира по потреби оптужнице.

"Тужилац недоследно користи речи насиље и злочин, неке формулације остављају утисак да је сама идеја 'велике Србије' криминогена, а у другим делима се нападају средства којима се желела остварити", навео је судија и изразио жаљење због таквог рада тужилаштва.

Он је подсетио да је претресно веће током суђења добијало додатне доказе од тужилаштва, али већина чланова већа није била за то да се ти докази уврсте у предмет пошто су оцењени као дупли докази, мада је судија Флавиа Латанци имала супротно мишљење.

"Исте чињенице које се квалификују као убиство, мучење, депортације, разарање и пљачке исто се подводе и под дела прогона. Тужилац је имао циркуларни приступ у коме је свако кривично дело добило више квалификација", навео је судија.

Судија Латанци: Шешељева кривица је доказана

У издвојеном мишљењу у односу на ослобађајућу пресуду Војиславу Шешељу, судија Флавија Латанци изнела је своје ставове зашто је гласала другачије од двојице колега у судском већу, односно зашто сматра да је Шешељ крив за оптужбе за које се терети.

Латанци је, за разлику од двојице колега из претресног већа судија Жан Клод Антоанетија и Мандиаје Нианга, уверена да је у Хрватској и Босни и Херцеговини извршен распрострањен и систематски напад, као и да су у том контексту почињени злочини против човечности, између осталог и у Војводини, наводи се у сажетку њеног делимично супротног мишљења које је објавио трибунал.

Она такође сматра да већина чланова већа приликом доношења пресуде није узела у обзир климу застрашивања којој је Војислав Шешељ излагао сведоке, као и да веће није пружило довољно образложења, или никакво образложење, којима би поткрепило своје закључке.

Латанци је такође закључила да су  њене колеге ослањају на разлоге који нису релевантни да би се искључила одговорност Војислава Шешеља "чиме је пресуда препуна разматрања која се односе пре на ius ad bellum и на уставно право бивше Југославије него на ius in bello".

На основу предочених доказа судија Латанци је уверена да је у Хрватској и Босни и Херцеговини извршен распрострањен и систематски напад, као и да су у том контексту почињени злочини против човечности, између осталог и у Војводини (Србија), наводи се у документу.

Она је такође, насупрот већини у већу, закључила да је веће усвојило бројне доказе који утврђују постојање удруженог злочиначког подухвата који је имао за циљ да примора не Србе да напусте делове бивше Југославије чињењем злочина.

Слично томе, судија Латанци је закључила да су испуњени сви услови да се Војиславу Шешељу изрекне осуђујућа пресуда за физичко почињење кривичног дела прогона путем директног и јавног омаловажавања несрпских цивила у говору одржаном у Хртковцима 6. маја 1992.

Судија Латанзи такође сматра да постоје довољни докази потребни за закључак да је Војислав Шешељ подстицао злочине који му се оптужницом стављају на терет (са изузетком пљачке) путем својих хушкачких говора.

Такође је закључила да ниједан разуман пресудитељ о чињеницама није могао да одбаци одговорност Војислава Шешеља за помагање и подржавање пружањем материјалне и моралне подршке својим добровољцима као и својим значајним доприносом злочинима који су ти добровољци починили.

Пусић: Ослобађање Шешеља опасна порука

Челница ХНС-а и потпредседница Хрватског сабора Весна Пусић у четвртак је оценила да се ослобађајућом пресудом Војиславу Шешељу, која је дискредитирајућа за Хашки трибунал, "шаље опасна порука".

Она сматра да је  због, како каже, држања политичких равнотежа ослобођен "један од најистакнутијих виновника злочина".

"Ово је заиста шокантна одлука, да је неко, чије је деловање за последице имало небројене жртве ослобођен сваке кривице...Нисам очекивала ослобађајућу пресуду за некога ко је био пример доказа да говор мржње производи смрт, да то није само нека неугодна појава, него да за последицу директно има људске жртве и уништавање, поручила је Пусић, пренела је Хина.

Као позитивну околност, без обзира на коначну пресуду, Пусић наводи то што је прикупљена документација о Шешељевом понашању и свим његовим делима која су се догађала за време рата.

"С тог становишта, суд је обавио користан посао, без обзира што је пресуда апсолутно шокантна и неприхватљива те се с њом шаље једна опасна порука, закључила је Пусић.

Кандић: Пресуда не одговара политичким кретањима у Србији

Ослобађајућа пресуда лидеру радикала Војиславу Шешељу је изненађење која не одговара новим политичким кретањима и политичком животу у Србији, изјавила је данас оснивач Фонда за хуманитарно право и координаторка процеса РЕКОМ Наташа Кандић.

Она ипак верује да ће доћи до другачије пресуде у жалбеном поступку, Кандић је, у изјави Хрватској радио телевизији, рекла да ослобађајући пресуду Шешељу нису очекивале ни власти у Србији који је, како је рекла, направио довољно проблема откако је пуштен из Хашког трибунала.

"После пресуде може да направи велике проблеме управо својим бившим сарадницима, јер су му овом ослобађајућом пресудом отворена врата за политичко ангажовање, док не треба више ни сумњати да ће успети да уђе у парламент", рекла је Кандић.

Она је оценила да лидер радикала сада може на предстојећим изборима да добије много више бирача.

Према њеним речима ослобађајућа пресуда је изненађење за све који памте препоруку судије Хашког трибунала Жана Клода Антоанетија изнету после завршетка доказног поступка у мају 2011.

"Он је тада рекао да доказни поступак показује да има чврстих доказа за осуду Шешеља, за подстицање, помагање и извршење депортација, пресељења и прогона, али на основу садржаја онога што је јавно говорио", подсетила је Кандић.

Ипак, како је истакла, данас је донета пресуда током чијег читања је судија Антоанети рекао да није доказана оптужница онако како је поставило тужилаштво, односно да нема доказа за планирање, наређивање и извршење ратних злочина.

"Образложење које смо чули одудара од чињеница које су утврђене у неким другим предметима, чак и пред домаћим судовима. Посебно одудара и од онога што се стварно у животу догодило, почевши од 1991. па до 1994", рекла је Кандић.

Према њеним речима суђење Шешељу и све што се у вези с тим догађало представља преседан, почев од његовог добровољног одласка у Хаг, затим учествовања и одбијања да учествује у суђењу, чињенице да је принудио Хашки трибунал да се сам брани, до смене судије Фредерика Хархофа, па до тога да буде пуштен на слободу без икаквих гаранција.

"То је све било чудно, али најтеже је објаснити ову данашњу пресуду. Мислило се да ће бити ослобођен у односу на шест тачака, а осуђен за чињење дела путем јавног говора мржње према несрбима", рекла је Кандић.

Ипак, како је нагласила, после жалбеног поступка треба очекивати другачију пресуду.

"Ова пресуда тешко да може да издржи жалбени поступак и верујем да ће доћи до другачије пресуде, само је питање када ће се то догодити и шта ће бити са Шешељем дотле", рекла је Кандић.

Како је објаснила данашња пресуда сматра да су општепознате чињенице шта се дешавало у Војводини до августа 1995. неважне, па да их чак и другачије представља него у осталим предметима.

"Постоји толико општепознатих чињеница шта се догађало у Војводини, у Хртковцима, односно да се застрашивање Хрвата и добрим делом Мађара одвијало на прецизан начин, постављањем бомби и остављањем ножева са порукама о исељењу и да је то трајало до августа 1995, када је власт променила политику и забранила избеглицама улазак у хрватске куће. То су чињенице које не може да побије оваква пресуда, јер су се оне догодиле, живи су људи. На суђењу Шешељу чак су сведочили и Срби, житељи Хртковаца, шта се догодило", закључила је Кандић.
(Танјуг)

Тужилаштво тражило 28 година, Шешељ ослобађајућу пресуду

Тужилаштво је у својој завршној речи раније предложило суду да Шешеља осуди на казну затвора од 28 година, док је Шешељ тражио ослобађајућу пресуду.Лидер радикала је у притвору Хашког трибунала провео готово 12 година, од фебруара 2003, када се предао и добровољно и отишао у Хаг, до новембра 2014, када је пуштен да се брани са слободе због лошег здравственог стања.

У међувремену Хашки трибунал је од Србије затражио да ухапси и изручи Шешеља, али по том захтеви није поступљено, па Шешељ неће присуствовати изрицању пресуде.Тужилаштво хашког трибунала тврди је да је Шешељ говором и пропагандом мржње 1991 - 1992. године починио прогон Хрвата из Вуковара и војводанског села Хртковци.

Када су у питању злочини у Зворнику, Вуковару, Мостару, Невесињу, Босанском Шамцу, Брчком и ширем подручју Сарајева, према ставу тужилаштва Шешељ их је "подстакао, помогао и подржао" тиме што је добровољце СРС, као физичке починиоце, регрутовао, индоктринирао мржњом према несрбима, организовао и послао на ратишта.

Према оптужници, Шешељеве речи и дела подстакли су прогон десетина хиљада несрба и убиство 905 особа, а међу жртвама је било и једно новорођенче.У три тачке, оптужница Шешеља терети за злочине против човечности - прогон несрба на политичкој, расној и верској основи; депортацију и присилно премештање.

У шест тачака, лидер радикала оптужен је за кршење закона и обичаја рата - убиства, мучење, окрутно поступање, безобзирно разарање села или пустошење које није оправдано војном нуждом, уништавање верских објеката и пљачкање јавне или приватне имовине.

Тужилаштво сматра да су злочини "шешељеваца" над Хрватима и Муслиманима били извршени у удруженом злочинацком подухвату чији је циљ било стварање јединствене српске државе на великим деловима територија Хрватске и БиХ, односно "велике Србије".У злочиначки подухват били су према оптужници укључени и тадашњи председник Србије Слободан Милошевић, генерали ЈНА Вељко Кадијевић и Благоје Аџић, припадници  Државне безбедности  у Србији Јовица Станишић и Франко Симатовић Френки.

У њему су, према оптужници, учествовали и лидери Срба у Хрватској и БиХ Милан Бабић, Милан Мартић и Радован Караџић, затим вођа паравојних јединица Жељко Ражнатовић Аркан и други.Тужилаштво, наиме, сматра да је Шешељ утицао на све аспекте деловања добровољаца, чак и ако није имао оперативну команду.

Он је, како тврде, те јединице распоређивао, одлучивао када ће и где ићи и именовао њихове заповеднике, који су му подносили изврштаје о свом деловању.Суђење Шешељу, тачније телевизијски преноси тих суђења, у почетку су изазивали приметну пажњу овдашње јавности, да временом она јењавала, али је свакако неуобичајено било како је Шешељ уопште успео да убеди трибунал да се од најтежих оптужби брани сам.

С друге стране, његов је случај неуобичајен и с обзиром на време које је провео у притвору, где му ни након 13 година суђења, и затим пуштања на привремену слободу, није била донета ни првостепена пресуда, а која ће бити изречена овог 31. марта.


Шешељ: Пресуда с правног аспекта једина могућа

Лидер Српске радикалне странке Војислав Шешељ изјавио је данас да је пресуда Хашког трибунала с правног аспекта једина могућа, те да је двоје судија показало професионализам, част и образ и одолело политичким притисцима.

Шешељ је на конференцији за новинаре у просторијама СРС, недуго после изрицања пресуде у Хашком трибуналу, рекао да је од почетка знао да му ниједан злочин не могу доказати.

"После ме више, кад сам победио, није ни интересовала изречена пресуда, прођох без казне а можда сам могао бар мало да добијем, да не бесне оволико српски непријатеји и ван Србије и у Србији", рекао је Шешељ.

Он је рекао да су судије у судском већу Жан Клод Антоанети и Мандиаје Нианг, показали да су професионализам, част и образ изнад сваког политичког притиска, те да су притисцима одолели и донели, с правног аспекта, једину могућу пресуду.

Он је изразио жаљење што његови, како је навео, блиски пријатељи, Милан Мартић, генерал Здравко Толимир, Радован Караџић и многи други нису имали у судском већу часне и поштене судије, наводећи да би и они у том случају били ослобођени."Мој став према Хашком трибуналу као антисрпском суду и инструменту новог светског поретка није се ни за длаку променио", рекао је Шешељ.

Хашки трибунал ослободио је данас Војислава Шешеља по свих девет тачака оптужнице, која га је теретила да је говором мржње подстицао и подржавао ратне злочине у Хрватској и Босни и Херцеговини током ратних сукоба и протеривање Хрвата из Војводине.

 Регион шокиран ослобађајућом пресудом Шешељу

Део медија у региону шокиран је ослобађајућом пресудом која је у Хашком трибуналу изречена лидеру српских радикала Војиславу Шешељу.Медији у Хрватској су, иначе, са великом пажњом из минута у минут пратили изрицање пресуде лидеру Српске радикалне странке Војиславу Шешељу, а након ослобадања нису крили изненадење и згроженост таквим исходом.

Занимљиво је да је управо у време изрицања првостепене пресуде хашком оптуженику у лидеру Српске радикалне странке Војиславу Шешељу у Хашком трибуналу, хрватски премијер Тихомир Орешковић у посети Вуковару, где ће обићи вуковарску болницу, Спомен дом Овчара и одати почаст пострадалима.

Та посета се у хрватским медијима протумачена је у Загребу као жеља и нада целе Хрватске да ће Шешељ бити проглашен одговорним за ратне злочине и злочине против човечности почињене између 1991. и 1993. године над несрпским становништвом у Хрватској, али и у Босни и Херцеговини и Војводини у Србији.

Јутарњји лист на ударном месту објавио је ослобађајућу пресуду Шешељу у Хашком трибуналу под насловом "Шок у Хагу:Шешељ је слободан човек".Расправно веће Међународног кривичног суда ослободило је Војислава Шешеља по свим тачкама оптужнице за ратне злочине у Хрватској, Војводини и БиХ.  

   "Војислав Шешељ је по изрицању ове пресуде слободан човек", пренео је Јутарњи речи председника судског већа Жан Клод Антонетија.Загребачки портал Индеџ.хр известио је кратко да је Хашки трибунал одлучио да "четнички војвода Војислав Шешељ није крив по свим тачкама оптужнице".

Хрватска радио телевизија јавила је да је Шешељ неправоснажно ослобођен одговорности за ратни злочин уз констатације да је лидер радикала по ослобађању на вом твитер налогу наставио да провоцира "у свом класичном тону".

Агенција Хина је пренела вест о ослобађајућој пресуди Шешељу по свим тацкама оптужнице цитирајући у наслову став тужилаштва које је навело да је "Велика Србија политички, а не злочиначки циљ", док је агенција Фена кратко јавила да је лидер радикала ослобођен.

И сарајевски портал Клиџ.ба на ударном месту доноси информацију да је претресно веће Хашког трибунала ослободило Шешеља по свих девет тачака оптужнице, па тиме и за злочине за које се теретио да је починио на подручју БиХ.

Да је Хашки трибунал ослободио Шешеља по свим тачкама оптужнице пренели су црногорски медији, а веома посећени портал ЦдМ је објави и његов твит упућен хрватској председници Колинди Грабар Китаровић у коме је позива да се спреми за његову скору званичну посету.

Сарајевски Дневни аваз, такође, је пренео као ударну вест о ослобађајућој пресуди Шешељу у Хашком трибуналу, уз твит лидера радикала у коме каже:"Сто ваша казна буде већа. то ће моја идеологија Велике Србије бити већа".

Радио телевизија Републике Српске је вест о ослобађању Шешеља пренела под насловом "Шешељ није низашта крив".Портал бањалучких Независних новина, такође, је објавио да је Шешељ ослобођен оптужбе по свим тачкама уз приказ његовог твита на којем је поручио:
"Како чујем битка је изгледа завршена".

Орешовић:Пресуда Шешељу срамна

Премијер Тихомир Орешковић је у Вуковару изјавио да је пресуда Хашког трибунала изречена лидеру СРС-а Војиславу Шешељу срамотна.
"Пресуда је срамотна, ово је пораз за Хашки суд. Човек за којег сви знамо да је зло учинио, није нимало показао кајање, он је палио заставе и Хрватске и ЕУ. Надам се да ће и Србија реаговати, надам се да ћемо видети праве одлуке и понашање од наших суседа", рекао је Орешковић, пренели су хрватски медији.

Упитан како ће се сад Хрватска поставити по питању уласка Србије у ЕУ, Орешковић је рекао да је Хрватска рекла шта су услови за то.
"Србија треба да испуни услове за улаз у ЕУ. Ово није ништа променило", рекао је Орешковић.

Ковач: Пресуда увредљива, шокантна и разарајућа

Министар спољних и европских послова Хрватске Миро Ковач сматра да је ослобађајућа пресуда за Војислава Шешеља у Хашком трибуналу увредљива и шокантна за све жртве, како је навео, агресивне великосрпске политике.
Ковач је у писаној изјави достављеној хрватским медијима оценио да је оваква пресуда разарајућа за процес помирења међу људима и суседним државама.
"Сви они у свету који хушкају на рат, позивају на етничко чишћење и проводе политику насилног мењања међународно признатих граница добили су тиме морални бланко чек", навео је Ковач.

Чанак: Шокантна пресуда, унесрећени заслужују правду

Лига социјалдемократа Војводине је саопштила да је шокирана пресудом Војиславу Шешељу.
"Сви протерани и унесрећени деведесетих заслужују правду", истакнуто је у саопштењу ЛСВ које је потписао председник Ненад Чанак.

Хашко тужилаштво: Размотрићемо пресуду и основ за жалбу

Тужилаштво Хашког трибунала саопштило је данас, након ослобађајуће пресуде лидеру СРС Војиславу Шешељу, да је "узело на знање пресуду" и да ће размотрити да ли има основа за жалбу.

"Пажљиво ћемо размотрити извођење закључака Судског већа, које је довело до овог исхода, укључујући различито мишљење, као и налазе који одступају од правних приниципа Трибунала и потом ћемо одлучити да ли има основа за жалбу", саопштило је Тужилаштво Трибунала.

Тужиластво подсећа да су издате оптужнице и налози за хапшење троје Шешељевих сарадника, укључујући двоје чланова његовог тима одбране,  за, како се тврди, претње, застрашивање и покушај подмићивања сведока Тужилаштва.
Поред тога, наводи Хашко тужилаштво, Шешељ је три пута осуђен за непошотовање суда због откривања идентитета сведока.
Тужилаштво је оценило да ће многе жртве и заједнице бити разочаране одлуком Судског већа.

Брамерц: За неколико дана одлука о жалби

ХАГ: Главни тужилац Хашког трибунала Серж Брамерц изјавио је данас, после ослобађајуће пресуде Војиславу Шешељу, да је уверен да породице жртава и пуно људи неће бити задовољни овим исходом, те да тужилаштво у великој мери дели њихову фрустрацију.

Брамерц је потврдио да је његова Канцеларија примила на знање ослобађајућу пресуду Војиславу Шешељу те да ће након пажљиве анализе образложења судског већа за неколико дана одлучити хоће ли се жалити.

"Требаће нам времена да проучимо аргументацију судског већа, а било је издвојених мишљења. Апсолутно сам уверен да заједница жртава и пуно људи неће бити задовољни с овим исходом. Ми у великој мери делимо њихову фрустрацију", рекао је Брамерц.

Додао је да ће његова канцеларија проучити аргументе и онда одлучити хоће ли се жалити.
Брамерц је након изрицања ослобађајуће пресуде Шешељу по свим тачкама оптужнице рекао да је очекивао да ће судско већа размотрити предочене доказе и донети одлуку о томе је ли било индивидуалне одговорности оптуженог за почињене злочине.

"Видели сте да је судско веће направило пуно ширу анализу сукоба и његових аспеката, а ми сматрамо да то није у складу чињеничном стварношћу, али сада је прерано за закључке",  рекао је Браммерц, додајући да има одређени број елемента у пресуди за које сматра да су чињенично нетачне, пренела је Хина.

Николић: Хаг је мера за Србина...

Председник Србије Томислав Николић изјавио је да је индиферентан према пресуди лидеру радикала Војиславу Шешељу и према њему лично, али је истакао да је Хаг "мера за Србина".
"Нисам размишљао шта би могло да се деси, али, мера за Србина је да ли га је Хашки суд ослободио или осудио", рекао је Николић новинарима у Београду.    

Хашки трибунал ослободио је данас лидера Српске радикалне странке Војислава Шешеља по свих девет тачака оптужнице, која га је теретила да је говором мржње подстицао и подржавао ратне злочине у Хрватској и Босни и Херцеговини током ратних сукоба и протеривање Хрвата из Војводине.
 

(Танјуг)

EUR/RSD 117.1050
Најновије вести