Осетите Шекспирово доба
Издавачка кућа „Лагуна” и „Дневник” дариваће понедељком, средом и петком читаоце нашег листа с две књиге. Двоје, који се први јаве на телефон 528-765 од 13 до 13.05 сати,
а до сада нису добијали књиге током ове акције, добиће дело К. К. Хамфриза „Шекспиров бунтовник”, а моћи ће да га преузму у књижари „Делфи” у „Биг” шопинг центру (Сентандрејски пут 11).
Радња се дешава у Лондону 1599. године. Град је на ивици револуције. Роберт Деверо, ерл од Есекса је последња, можда и највећа љубав краљице Елизабете. Ненадмашни витез, смели војник... и човек ког Џон Лоули, најбољи енглески мачевалац, свесрдно избегава. Јер Џон познаје и другачијег ерла – лакомисленог меланхолика – и пречесто је борећи се уз њега стављао живот на коцку. Џон жели само да га оставе на миру како би поново освојио срце вољене жене, зближио се са својим сином и постављао сценске борбе у лондонском величанственом новом позоришту Глоб.
Д. Р.