Венци за ослободиоце, награде за заслужне
Градски челници ће у недељу, на 72. годишњицу од ослобођења града од фашистичког окупатора, положити венце на партизанске споменике и уручити Октобарске награде и Новембарске повеље
лауреатима које је на свечаној седници изабрала Скупштина града.Градоначелник Милош Вучевић и председник Скупштине града Здравко Јелушић, с делегацијама Војске, СУБНОР-а и резервних војних старешина, положиће данас у 8.30 сати венце на Спомен-гробљу на Градском гробљу и на Ченеју. Након тога, у 10 часова у Дому Војске одржаће се свечана академија СУБНОР-а, којој ће присуствовати и Здравко Јелушић.
У подне у Градској кући градоначелник и председник Скупштине уручиће Октобарску награду и Новембарску повељу града Новог Сада, а биће уручено и признање почасном грађанину Новог Сада проф. др Жан-Пјеру Лоцу.Ове године Скупштина града доделила је три Октобарске награде и две Новембарске повеље. Октобарска награда припала је Музичкој омладини Новог Сада, Удружењу пензионера Новог Сада и новинару Ненаду Ћаћићу, док су Новембарску повељу добили конзерватор Лајош Лукачи и директор Гимназије „Јован Јовановић Змај“ Радивој П. Стојковић.
Мада је номинован за Октобарску награду, Комисија Скупштине града за доделу признања је предложила француског онколога др Жан-Пјера Лоца за почасног грађнина Новог Сада на иницијативу градоначелника Милоша Вучевића. Како је истакнуто, звање почасног грађанина захвалност је и признање др Лоцу за дугогодишњу едукацију наших лекара-онколога, као и за допринос примени аутологне трансплатације периферних матичних ћелија, обављање бесплатних прегледа и консултација, донирања најсавременијих лекова и помагала онколошким болесницима и учвршћивање пријатељских односа између Париза и Новог Сада и Француске и Србије.
С. Крстић