АБА: Џикић нашао рецепт

Крка – Партизан 70:82 (20:25, 14:16, 17:16, 17:25)

НОВО МЕСТО: Арена “Леон Штукељ”, гледалаца: 1.200, судије: Белошевић, Шпендл, Митровски.

КРКА: Ребец 18 (10 ас), Кари 5, Кастрати 2, Ројц 14, Шкедељ, Димец 10 (8 ск), Чебулар 6, Ритлоп 8, Шишка, Полутак 1, Елиот 6.

ПАРТИЗАН: Робинсон 15 (7 ск), Ратковица, Врабац 1, Маринковић 3, Величковић 18, Бирчевић 12, Копривица 2, Андрић 12, Хечер 12 (5 ас), Пот, Карахоyић, Луковић 7.

Тренер Партизана Александар Џикић, у дуелу против свог бившег клуба где се прославио и стекао тренерско име, водио је црно – беле до тријумфа, иако његови пулени нису блистали у Новом Месту.

Почело је у изједначеном ритму, а екипе су се смењивале у вођству. Изузетнои шутерски расположен у табору Београђана био је Михајло Андрић који је погодио три тројке из исто толико покушаја. Партизан је због гомиле изгубљених лопти пропустио да се резултатски озбиљније одлепи, али то им је пошло за руком почетком друге четвртине. Након поготка Хечера изван линије 6,75, црно – бели су први пут имали двоцефрену предност (20:30), а у два наврата 12 поена вишка.

Добро су гостујући кошаркаши играли у одбрани, али су након серије лоших напада у финишу првог полувремена дозвилили Крки да се спусти на подношљив минус на великом одмору (34:41).
Почетком треће четвртине тројке су погодили Андрић и Бирчевић за плус 12 за Партизан (45:57), али као по лошој овосезонској навици црно – белих, уследио је пад. Крка је заиграла чврсто у одбрани, што је изазвало мучење у нападу Партизана и као последицу лош шут Београђана.

Након тројке јуче сјајног Ребеца, зелени су стигли на само минус један (59:60). На срећу симпатизера Партизана, капитен Новица Величковић је преузео одговорност, покренуо екипу и уследила је серија гостију од 8:0. До краја меча, испоставиће се, Крка није успела озбиљније да припрети и бодови су отишли у Београд  .