АБА: Звезди продужетак

Кошаркаши Црвене звезде победили су екипу Мега Лекса у 17. колу АБА лиге и тако остали непоражени у Регионалном првенству.

Мега Лекс – Црвена звезда 69:81 (21:20, 11:23, 17:14, 18:10, (2:14))

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Хала ПСЦ “Пинки”, гледалаца: 2.300, судије: Војиновић, Нешковић, Обркнежевић.

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 14, Јарамаз 15 (5ас), Спасојевић, Глоговац, Каба 10, Загорац 10 (13ск), Чанчар 9, Симеуновић, Новак 3, Капетановић, Мареља 8

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 3, Томпсон 10, Дангубић 4, Митровић 1, Лазић 5, Добрић 4, Симоновић 11, Џенкинс 5, Јовић 10 (11ас), Кузмић 16 (9ск), Бјелица 12

Кошаркаши Црвене звезде победили су екипу Мега Лекса у 17. колу АБА лиге и тако остали непоражени у Регионалном првенству. Помало неочекивано, Мега је била ближе него било која екипа да прекине ту серију. Рачунајући и прошлу сезону била је то Звездина 27. победа заредом, а уједно и ефектна увертира за нови евролигашки испит и окршај с Фенербахчеом у четвртак (20.45).

Мега је отворила утакмицу с пет везаних поена преко Мушидија и Загорца, али су гости одговорили са седам везаних поена, а прецизни су били Дангубић, Кузмић и Добрић - 5:7. Није Мега ниједном погодила за два поена у првих шест и по минута, али јесте три тројке, последње две Мушиди и Загорац за 13:10. Шансу да дебитује за Звезду добио је Дион Томпсон, који је убрзо уписао и два поготка. Агресивна одбрана и ревија блокада домаћина донели су Меги минималну предност на првом предаху – 21:20.

Ефикасан је био Томпсон на дебију у црвено-белом дресу. После трећег офанзивног скока поправио је промашај Волтерса и дошао до шестог поена за 21:22. Везао је још два поготка и постао први двоцифрен у Звезди са 10 поена, док се Симоновић са два плус један побринуо за 24:29 у 13. минуту. Мега је имала великих проблема у нападу и једине поене постигла је тројком Јарамаза за више од шест минута у овој деоници. То су црвено-бели казнили и стекли двоцифрену предност. До краја полувремена гости су направили серију 12:0 и на полувреме отишли са резултатом 32:43.

У наставку је виђено четири минута прилично јалове кошарке и растрзане игре на обе стране. Доминирале су одбране, као и изгубљене лопте и погрешна додавања. У таквој атмосфери Звезда је дошла до плус 12 и 36:48. Након лошег периода игре Митровчани су „дали гас“, у наредна два минута направили серију 8:0 и стигли надомак шампиона – 44:48. Након нове тројке домаћих (49:50) Радоњић је био приморан да затражи тајм-аут. После предаха Симоновић је везао пет поена и тек другом тимском тројком на мечу побринуо се за 49:55 на истеку 28. минута.

И почетак последње деонице обележила је тврда и не претерано ефикасна игра. Звезда је одржавала предност, али се ни Митровчани нису предавали. У одбрани Меге посебно се истицао Каба, који се одлично борио са Кузмићем. Мало поена постигнуто је у четвртом делу игре, а два минута до краја меча резултат је био 55:63.

Мушиди је после промашене тројке ухватио лопту и поентирао из рекета за прилазак на минус два (61:63), а до краја је остало нешто мање од минута. Уследила је права драма, остатак меча одвијао са на линији за слободна бацања, а Звезда је први пут ове сезоне отишла у продужетке – 67:67.
У продужетку Мега је остала без нападачког ритма, а Звезда је заиграла препознатљиву непробојну одбрану. Закуцавањем Кузмића и тројком Лазића отишли су на плус 10 - 69:79, па је питање победника било решено.