Аплаузи за труд и сигурну победу

Наставили су са добрим играма и максималним учинком на стадиону « Карађорђе » фудбалери Војводине. Савладан је Радник из Сурдулице, иако у првих 45. минута није баш изгледало да ће се завршити аплаузима домаћих навијача

Војводина - Радник 2:0 (0:0)

НОВИ САД: Стадион « Карађорђе », гледалаца 2.000, судија: Јовановић (Калуђерица). Стрелци: Ашћерић у 54. и Мелег у 70. минуту (из једанаестерца). Жути картони: Бурековић (Војводина), а Адамовић и Ненадовић (Радник).

ВОЈВОДИНА: Кордић 7, Лакићевић 8, Бурековић 7, Пушкарић 7, Планић 7, Јованчић 8, Палочевић 7 (Ђуришић), Мелег 8, Малбашић 8, Трујић 7 (Зличић), Ашћерић 8 (Бачанин).

РАДНИК: Чанчаревић 7, Младеновић 6, Павловић 6 (Златановић), Адамовић 6, Николић 6, Радовић 7, Ненадовић 6 (Станковић), Гојковић 6, Мишан 6, Вуковић 7, Кјеремех 6 (Влаховић).

и уздигнутим рукама ученика тренера Ненада Лалатовића. Међутим, после пуно боље игре у наставку, капитен Дејан Мелег и дружина уписали су нова три бода и наставили потеру за водећом Црвеном звездом.

Добро су Новосађани отворили утакмицу и већ у 2. минуту запретили преко Малбашића. Само осам минута касније бележимо одличан ударац Мелега са двадесет метара, који је голман Чанчаревић успео да одбије и уз помоћ стативе отклони опасност. Веома запажени Лакићевић и Ашћерић одлично су комбиновали у 11. минуту, а ударац главом високог нападача отишао је замало поред гола. До 30. минута домаћи тим је био супериоран, а онда као да је остао без свежине. У само два минута гости из Сурдулице створили су три изгледне ситуације, али ударци Кјеремеха, Радовића и Николића били су лак плен за голмана Марка Кордића.

Друго полувреме почело је скандирањем навијача Војводине: „Хоћемо победу...„ и то као да је допринело буђењу момака у црвено-белим дресовима. У 51. минуту Палочевић је сјајно пронашао Ашћерића, али је голман гостију поново био на висини задатка. Међутим, три минута касније (54. минут) сјајно су акцију организовали Трујић и Малбашић, који је идеално центрирао, а на правом месту био је Ашћерић и главом крунисао лепу комбинацију.

Само минут касније изузетно лепо је Филип Малбашић шутирао, а још лепше Чанчаревић отклонио опасност по свој гол. Водећи погодак као да је скинуо терет са плећа фудбалера Војводине, па је у 58. минуту Мелег мајсторски извео корнер, али је чувар мреже гостију био опрезан и избоксовао лопту изнад пречке.

Навијачи су били све задовољнији оваквом игром Војводине, па је њих око 2.000 створило лепу атмосферу и прави амбијент. У 69. минуту нападач Радника Стефан Николић, у настојању да помогне својој одбрани, у шеснаестерцу је играо руком, а судија Јовановић, на интервенцију помоћника Михајловића, досудио најстрожу казну за Војводину. Пенал је извео Дејан Мелег и други пут савладао Чанчаревића за вођство Воше од 2:0.

До краја утакмице на терену је постојао практично само један тим, а бележимо добре ударце Палочевића у 74. Зличића у 77, а онда поново младог Лазара Зличића у 86. минуту. Резултат је, међутим, остао 2:0, а фудбалери и стручни штаб Новосађана са терена су испраћени аплаузом са трибина.

А. Предојевић

Дебитовао Бачанин
Десетак минута пре краја утакмице тренер  Лалатовић у игру је увео дебитанта и најбољег стрелца омладинског тима новосадског суперлигаша Марка Бачанина. Он је у игру ушао уместо стрелца првог гола Николе Ашћерића, а публика је овај потез шефа стручног штаба пропратила аплаузом.

Лалатовић захвалан публици

По завршетку сусрета Војводина - Радник тренер гостију Нешко Миловановић је рекао:
- Честитам домаћину на доброј утакмици. Пробали смо да се надигравамо с Војводином и то нам је успевало у првом делу. У наставку је наш ривал преузео игру у своје руке и успео веома брзо да постигне гол. И у најави сам рекао да Новосађани играју најлепши фудбал у Србији, а посебно ме задовољним чини чињеница да је публика у Новом Саду стала уз тренера Лалатовића и пружа му велику подршку на путу којим и он и екипа коју води иду.

Шеф струкe Новосађана Ненад Лалатовић захвали се на лепим речима.
- Пред ову утакмицу имао сам страх, јер још никада као тренер нисам успео да добијем тим који води колега Миловановић. Сада ми је то пошло за руком и због тога сам јако задовољан. Радник је тим који игра добро и има одличну екипу, а нама је једини циљ била победа. У првом делу игре нисмо успели да постигнемо гол, али смо се договорили да у наставку играмо још јачи високи пресинг и да покушамо што пре да поведемо. После вођства добили смо на самопоуздању и стигли до велике победе. Захвалност нашим навијачима који су поново били дванаести играч Војводине, а лично желим да честитам мојим играчима за одличан утисак и резултате које су постигли у првих 15 кола, као и на међународној сцени – рекао је Лалатовић.