Блистава Звезда надиграла Жалгирис у Каунасу

Кошаркаши Црвене звезде приредили су нову сјајну партију у Евролиги и убедљиво савладали у Каунасу екипу Жалгириса 77:61 (21:7, 26:15, 14:17, 16:22) у 16. колу елитног такмичења.

Изабраници Дејана Радоњића одиграли су беспрекоран меч на тешком гостовању у Литванији, били доминантни током свих 40 минута и дошли до трећег узастопног, а осмог тријумфа у Евролиги.

Звезда је имала полувреме као из бајке, примила само 22 поена, а дала 47, и трасирала пут ка новој великој победи, док је Жалгирис у финишу ублажио пораз јер је губио и 28 разлике.

Поново је Марко Симоновић био најефикаснији са 16 поена, одличан је био и Бранко Лазић са 15, Чарлс Џенкинс додао је 13, док је код домаћина једини двоцифрен био Паулиус Јанкунас са 10.

Црвена звезда следећег четвртка дочекује Фенербахче у наставку Евролиге.