Црвено-бела сила

Црвена звезда – Задар 113:65 (30:11, 37:16, 29:13, 17:25)

БЕОГРАД: Дворана: „Александар Николић”, гледалаца: 8.450, судије: Драгојевић, Шпендл, Шундић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 17, Дангубић 14, Митровић 16 (10 ск), Лазић 10, Добрић 8, Симоновић 15, Ракићевић 2, Yенкинс 8, Гудурић 8, Јовић 2, Кузмић 2, Бјелица 11 (8 ас).

ЗАДАР: Башић, Вранеш 4, Јеленковић 2 (5 ас), Крајина 12, Шпалета, Брзоја 10, Маринковић 20 (8 ск), Бараћ 13, Рамљак 4.

Кошаркаши Црвене звезде савршено су започели 2017. годину пошто су декласирали Задар пред пуним трибинама хале „Александар Николић” за 16. узастопну победу у АБА лиги. Сви црвено-бели кошаркаши уписали су се у листу стрелаца, али је Милко Бјелица имао посебно добру партију, близу трипл дабл учинка (11 поена, 8 асистенција, 6 скокова).

На старту меча највише се истакао капитен Митровић, постигавши шест од десет Звездиних поена. Врло брзо су домаћи ушли у препознатљви ритам и почели да „мељу“ ривала. Тројке Дангубића и Гудурића, те полагање Волтерса из брзе контре и погодак Лазића одвели су црвено-беле са 12:6 на 24:6 у осмом минуту меча. Уводну четвртину затворио је тројком Симоновић, за 30:11 на истеку првих десет минута. Све било решено после прве деонице, Звезда је крупним корацима грабила ка премијерној победи, само је било питање са којим резултатом ће се меч завршити. Четири минута до полувремена Лазић је убацио шесту тројку за Звезду и великих плус 30  (53:23). До краја полувремена Дангубић и Митровић су убацили нове тројке за невероватних 67:27 на одмору.

Ни после паузе црвено-бели нису спустили гас. Две нове тројке Симоновића, од укупно четири, и закуцавање Дангубића на савршену асистенцију Јовића донели су Звезди 77:29. Поред изузетне ефикасности у нападу, Радоњићеви играчи поново су демонстрирали савршену дефанзивну игру. Више од пола четвртине су црвено-бели држали Задране на само два поена, да би у 27. минуту стигли до невероватних 56 поена разлике (85:29). До краја треће деонице домаћи су били на прагу стотке – 96:40.

Иако је разлика била огромна и питање победника решено већ после првог периода, тренер Радоњић захтевао је максималну озбиљност од својих изабраника до краја, који су немилосрдно наставили да „затрпавају“ кош ривала. Ипак, у последњој четвртини кош разлика је била на страни гостију, али то није битно умањило катастрофалну резултатску разлику на истеку меча.