Црвено-бели с пола гаса

Кошаркаши Црвене звезде остварили су 18. тријумф у Регионалној лиги, последња жртва била им је словеначка Крка. Утакмица је практично решена већ у првој деоници

Црвена звезда - Крка 79:62 (24:14, 21:14, 13:14, 21:20)

БЕОГРАД: Хала: „Александар Николић”, гледалаца: 3.947, судије: Херцег, Митровски, Арсенијевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 9 (6ас), Томпсон 6, Дангубић 13 (8ск), Митровић 7, Лазић 7, Добрић 4, Симоновић 11, Џенкинс 3, Гудурић 8, Јовић 2, Бјелица 9.

КРКА: Кари 5, Кастрати 9 (6ск), Ројц 7 (4ас), Кузник 3, Јукић 2, Димец 6, Ритлоп 2, Бунић 2, Елиот 6, Луковић 20.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су 18. тријумф у Регионалној лиги, последња жртва била им је словеначка Крка. Утакмица је практично решена већ у првој деоници, коју су црвено-бели завршили с двоцифреном предношћу. Изабраници тренера Радоњића су у наставку у потпуности контролисали утакмицу и питање победника се ни у једном тренутку није постављало. Само су у трећој четвртини одиграли нешто лошије и дозволили гостима да с минималном предношћу добију тај део игре.

Иако је Крка повела 6:3, Радоњићева екипа је експресним тројкама Бјелице, Дангубића и Џенкинса успела да преокрене резултат, да би на половини прве деонице после Гудурићевих слободних бацања имала 14:6. Црвено бели су до краја прве четвртине успели да стекну двоцифрену предност и то пре свега захваљујући одличном шуту за три поена - 24:14 (5/10).

Добро су кошаркаши Крке отворили другу деоницу и пришли на 26:21. Ипак, уследила је нова шутерска серија изабраника Дејана Радоњића од 14:0, када су од 13. до 18. минута прецизни били Гудурић, Симоновић, Волтерс и Јовић - 40:21. Полувреме је окончано с великих 45:28, тројком Марка Симоновића. Домаћин је шутирао 10/16 за два, а 6/12 за три поена, наспрам Кркиних 8/22 односно 2/11.

У трећу деоницу Звезда је ушла с новајлијом Томпсоном на месту центра. Ова четвртина одвијала се у далеко споријем ритму, а у првих пет минута резултат је укупно био 4:3. Одбрана Београђана била је на карактеристично високом нивоу, али је у нападачком смислу почело озбиљно да „шкрипи„. Ипак, успели су Београђани да оду на 20 поена разлике, после сјајног далекометног поготка Дангубића о таблу. Трећи период игре припао је гостима (13:14).
Додао је домаћин гас на почетку последње четвртине, када је најпре зонском одбраном, а онда „човеком на човека„, створио себи три узастопне прилике да лако поентира из брзих контри. На шест минута пре краја утакмице црвено-бели су имали до тада максималних 69:46, а онда је уследио благи пад. Приближили су се кошаркаши Крке, који су желели да избегну дебакл.

Гости су постигли десет поена у низу, понајвише захваљујући расположеном Марку Луковићу, који је у та три минута убацио три тројке и примакао Крку на 69:56. Ипак, Марко Симоновић није дозволио да дође до резултатске незвесности, убацио је две тројке заредом и угасио амбицију Словенаца.