ЕП до-17: Србија ремизирала са Шпанијом

Кадетска фудбалска репрезентација Србије одиграла је нерешено 1:1 (0:1) против Шпаније у другом колу Д групе Европског првенства у Азербејџану.

Србија – Шпанија 1:1 (0:1)

БАКУ: Олимпијски стадион у Бакуу, гледалаца: око 1000. Судија: Вили Невалаинен (Финска). Стрелци: 0:1 Руиз 4, 1:1 Јовељић 59. (из једанаестерца). Жути картони: Петровић, Ј. Поповић (Србија), Бускетс, Мбоула (Шпанија).

СРБИЈА: А.Поповић, Ј.Поповић, М.Илић (од 76. Веселиновић), Бошњак, Деветак (од 41. Терзић), Н.Петровић, Николић(од 74. Ђерлек), Л.Илић, Максимовић, С.Илић, Јовељић.

ШПАНИЈА: Пена, Роблес, Брандариз, Субиас, Забарте, Бускетс (од 67. Калдерон), Морланес, Мартин (од 46. Лозано), Мбоула, Руиз (од 76. Милан), Диаз.

Шпанија је повела голом Руиза у четвртом минуту, док је Јовељић у 60. донео Србији изједначење и оставио наду за пласман у четвртфинале.

У другом мечу групе Холандија је савладала Италију поготком Нунелија у 78. минуту.

Изабраници Илије Столице уписали су први бод на шампионату и у четвртак против Холандије биће им потребан тријумф за пролаз даље, али само у случају да Италија не савлада Шпанију.

Табела: Шпанија 4, Италија 3, Холандија 3, Србија 1.