ЕП до 20: Србија победила Французе за пласман

Репрезентација Србије до 20 година савладала је селекцију Француске са 88:65 (20:29, 23:11, 19:10, 26:15) у мечу за пласман од 9. до 16. места

Србија – Француска 88:65 (20:29, 23:11, 19:10, 26:15)

ХЕЛСИНКИ: Дворана: Пасилан Урхеилухали, судије: Патернико (Италија), Ковалски (Пољска), Лукес (Чешка).

СРБИЈА: Пено, Симић 6, Јовановић 11, Остојић 14, Р. Ђоковић 6, Маринковић 12, И. Ђоковић 10, Лазаревић 7, Грушановић 2, Радовановић 8, Вучетић 12, Јеремић.

ФРАНЦУСКА: Кавалие 6, Карн 2, Кортили 4, Дили, Дисилијер 6, Денис 5, Мишел, Франсиско 2, Нуа 19, Окобо 17, Елизијер-Ванеро 2, Брун 2.

на Европском првенству које се одржава у главном граду Финске Хелсинкију. После шокантног пораза у осмини финала од Италије, смогли су снаге да одиграју далеко најбољу утакмицу на шампионату и обезбеде опстанак у елитној „А“ дивизији европске кошарке.

Осим у првој четвртини, наш млади тим је у свим сегментима игре доминирао тереном и готово рутински стигао до тријумфа од 23 поена разлике. У мечу за пласман од 9. до 12. места репрезентација Србије у суботу од 17:30 часова игра против селекције Словеније.

Репрезентативци Србије нису на најбољи начин почели утакмицу или боље речено Французи су то урадили готово савршено. „Триколори“  су повели са 12:23, а на крају прве четвртине водили са 20:29, што им није било тешко уз шут из игре 16-13. У другој деоници постојао је само један тим – Србија. Изабраници селектора Бућана заиграли су неупоредиво боље у фази одбране, успоставили равнотежу у скоку и почели да сустижу предност. Најпре је повукао Остојић, придружили су му се Маринковић и И. Ђоковић.

Уследила је серија 14:2 за вођство на крају првог полувремена – 43:40.

Повећан је инзензитет агресивности у одбрани у  насавку и коначно је прорадио шут, а разлика се све више повећавала. На крају треће деонице износила је двоцифрених – 62:50. Разиграли су се у тим тренуцима сви наши играчи, своје минијатуре имали су Вучетић, Јовановић, Радовановић, Р. Ђоковић и борбени капитен Лазаревић. Французи дочекали крај сусрета са огромним заостатком и убедљивим поразом – 88:65.

– Искористили смо на најбољи начин дан паузе и одговорили задацима утакмице у последње у три четвртине. Имали смо довољно свежине. Квалитет игре у одбрани, од другог периода, па до краја, био је пресудан за исход утакмице. Парадоксално је с обзиром на рејтинг српске кошарке, бити задовољан овом победом из разлога што се игра за пласман од 9. до 16. места. Међутим, за сваку је похвалу игра наших младих играча. Сјајну утакмицу смо одиграли – истако је Александар Бућан, селектор младе репрезентације Србије.