ФИБА ЛШ: Грешкама до првог пораза

Са 22 изгубљене лопте, у утакмици у којој су тек у 27. минуту извели прва слободна бацања, кошаркаши Партизана у Истанбулу, у 2. колу ФИБА лиге шампиона, нису имали шансу против снажног Бешикташа,

Бешикташ - Партизан 77:62 (21:16, 14:15, 25:14, 17:17)

ИСТАБНУЛ: Бешикташ Акатлар арена, гледалаца: 7.000, судије: Шамбон, Зашчук, Цици.

БЕШИКТАШ: Гулер 3, Кларк 8, Еџ 3, Карли, Штимац 12 (9 ск), Томпсон 14, Рол 16, Санли 4, Строубери 10, Сипахи, Вимс 7 (7 ас), Караман.

ПАРТИЗАН: Робинсон 5 (6 ск), Ратковица 9, Врабац 9, Маринковић 2, Мајсторовић, Бирчевић 15, Копривица 1, Андрић, Хечер 13 (5 ас), Пот, Карахоџић 4, Луковић 4.

па су забележили први овосезонски пораз.

Од старта су Турци ставили до знања да су озбиљан тим, те су повели са 7:0, лако пробијајући зонску одбрануи црно – белих. Врло добро је у гостујућем табору играо Бирчевић, који је са 11 поена држао прикључак. Ипак, почетком друге четвртине Бешикташ је први пут стигао до двоцифрене предности (26:16), а када је потом предност порасла на 12 поена вишка, тренер црно – белих Александар Џикић је затражио тајм аут у ком је повикао на своје пулене: “Направите фаул!” То је уродило плодом, па су Београђани, и поред великог броја изгубљених лопти, серијом од 7:0 ухватили прикључак и на полувреме отишли са четири поена мањка (35:31).

Нажалост, српски тим је све то просуо у трећој четвртини. Наставили су са смушеним нападима, преслабим да се пробије чврста одбрана Бешикташа. Распуцали су се домаћи, брзо вратили двоцифрену предност, која је полако расла. Непуна четири минута пре краја треће четвртине, Ратковица је, након намерног фаула Вимса, извео прва слободна бацања за Партизан.

Када је почетком последње деонице Бешикташ повео са 15 поена предности (60:45) било је јасно да ће бодови остати на Босфору. Црно – белима ништа није полазило за руком, па су домаћи имали и 23 поена вишка. Једноставно, Партизан је овога пута био преслаб за снажни тим Бешикташа.