ФИБА ЛШ: Партизан после продужетка победио Лудвигзбург

Кошаркаши Партизана остварили су четврту победу у ФИБА Лиги шампиона, пошто су у утакмици 8. кола Е групе, после продужетка савладали немачки Лудвигзбург са 86:82 (21:12, 16:23, 19:23, 16:14, 14:10).

Партизан – Лудвигзбург 86:82 (72:72) (21:12, 16:23, 19:23, 16:14, 14:10)

БЕОГРАД: хала “Александар Николић”, гледалаца: 2.000, судије: Сахин, Калатрава, Шулга.

ПАРТИЗАН: Робинсон 9, Ратковица, Врабац, Маринковић 2, Величковић 21, Бирчевић 16 (12 ск), Копривица, Андрић 13, Хечер 20 (6 ас), Пот, Карахоџић, Луковић 5.

ЛУДВИГЗБУРГ: Хемондс 12 (8 ск), Котон 14, Меккреј 7, Мартин 13 (5 ас), Крафорд, Брениг, Бун 6, Коне, Тиеман 9, Топерт 9, Лесинг 10, Кули 2.

Опет драма, опет “лудница”, поново продужетак као против Сасарија, али овога пута тријумф Партизана после продужетка! Уз много нервозе и грешака, црно – бели су опет прописно истањили живце својих присталица, али и савладали чврсте Немце, тачније Американце у дресу Лудвигзбурга.   Добро су почели црно – бели, па су након тројке Хечера и поена Андрића уз слобоно бацање, повели са 6:0. Поготово је Партизан играо добру одбрану, а и госте није служио шут, па су Београђани одржавали предност која је у једном моменту износила и 10 поена вишка (16:6). Никако се гости нису сналазили у офанзивним акцијама, па је почетком друге четвртине Партизан опет имао 10 поена предности (25:15), када је тренер немачког тима Џон Петрик затражио тајм – аут. После тога је наступио период од преко шест минута најблаже речено очајне офанзиве домаћих, када се није знало ко је у црно – белом дресу гори на терену. Немци су направили серију од 13:0, повели, али је Партизан у последњој секунди првог дела, након тројке Хечера и додатног слободног бацања, убацио четири поена за вођство на одмору (37:35).

Наставили су Немци са снажном одбраном и у другом делу и то им је донело експресну серију од 7:0, алу су узвратили црно бели својом , од 9:0. Уследио је период изједначене игре, а у општој заврзлами Бирчевић је, случајно, после велике гужве, постигао ауто - кош! Након треће четвртине, резултат је гласио 56:58. Водили су дуго гости у последњоиј деоници, успео је да стигне и престигне Партизан, али по обичају, домаћи су у финишу све просули, испустили три поена вишка у последњем минуту, Хечер је промашио из тешке ситуације шут за победу, па се отишло у продужетак.

Водили су црно – бели у већем делу додатних пет минута, али нису успевали да се “одлепе” и преломе меч. Мука их је задесила када је Хечер зарадио пету личну и поново се ушло у неизвесну завршницу. При резултату 82:82, шест секунди пре краја, опет су јунаци (као у првом колу у Немачкој) били Ратковица – асистент и Бирчевић – стрелац, уз фаул. Бирчевић је промашио пенал, али је лопту сјајно ухватио Андрић, при том је фаулиран, искористио је оба слободна бацања и ставио тачку на велику драму.