КРК: Звезда лако до финала

Кошаркаши Црвене звезде су без већих проблема успели да се пласирају у финале Купа Радивоја Кораћа, након што су у нишком Чаиру савладали екипу ФМП-а.

Црвена звезда – ФМП 76:60 (27:14, 21:18, 19:13, 9:15)

НИШ - Дворана: Чаир, гледалаца:4.500, судије: Јовчић, Војиновић, Обркнежевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА : Волтерс 2, Томпсон 6, Митровић 4, Лазић 6, Добрић 5, Симоновић 10, Ракићевић 2, Џенкинс 11, Гудурић 21, Јовић 3 (6 ас), Кузмић 4 (5 ск), Бјелица 2.

ФМП: Раданов 4, Човић 4 (3 ас), Давидовац 7, Апић 6, Лазаревић 5,Бурсаћ, Кутлешић, Жижић 2, Љубичић 18, Остин 12 (7 ск), Болден 2.

Већ после прве деонице било је јасно да Пантери из Железника немају снаге да парирају црвено-белима. Предност Звезде неумитно је расла, а одбрана није посустајала у својој агресивности. Главну реч у екипи црвено-белих водио је Марко Гудурић, који је за првих 20 минута игре уписао 21 поен, уз четири тројке.

Оба тима су прилично растрзано ушла у меч, а након два минута игре Звезда је успела само једном да поентира. После уводног поста Гудурић је везао две тројке, за 8:4. Није тим из Железника имао решење за Гудурића, од стартних 13 поена црвено-белих млади бек постигао је 10. Предност црвено-белих расла је из минута у минут, а екипа ФМП-а није могла да пронађе своју игру. Свој први шут на мечу убацио је и Добрић за великих 21:6, а до краја прве деонице на семафору је стајало 27:14.

Другу четвртину ФМП је отворио поенима са дистанце. Човић је постигао тројку за 27:17, а тим из Железника је почео да „саставља конце“ како је време одмицало. Ипак, Звезда је играла препознатљиву, чврсту одбрану. После два минута игре у другој четвртини Симоновић је украо лопту, па онда снажно закуцао за 31:18. Направио је ФМП серију 5:0, па је Дејан Радоњић затражио минут одмора како би прекинуо ривалов низ. ФМП је лако губио лопту, а после пресеченог додавања, Гудурић је постигао свој 14. поен - 37:21. Иако је екипа ФМП-а добро ушла у други део игре, пред крај четвртине поново су почели да губе конце. Предност црвено-белих је расла, а Гудурић је наставио да погађа сваки пут када је остао сам. На „велики одмор“ отишло се резултатом 48:32 за Звезду.

Друго полувреме почело је поенима црвено-белог капитена Митровића, а тројка Лазића додатно је повећала предност. До краја четвртине црвено-бели су лако одржавали предност, па су у последњу деоницу ушли са сигурном залихом – 67:45.

У последњој четвртини ФМП је успео делимично да дође до даха у завршници меча.