Квалификације ЛЕ: Војводина-АЗ Алкмар уживо

Војводина-АЗ Алкмар 0:3 (0:2)

НОВИ САД: Стадион Карађорђе, гледалаца: око 7.000, судија: Таљавенто (Италија). Жути картони: Ковачевић (Војводина), Вујтенс, Лукасен (АЗ Алкмар).

ВОЈВОДИНА: Кордић, Милетић, Антић, Ковачевић, Пушкарић, Палочевић (Зличић 80‘), Максимовић, Бабић (Јованчић, 46‘), Мелег, Малбашић, Трујић.

АЗ АЛКМАР: Рокет, Јохансон, Ван Ејден, Влар, Хапс, Хенриксен, Лукасен, Вујтенс (Тил 83‘), Јаханбакш, Фрајдеј (Вегорст 79‘), Гарсија (Соуза 74‘).

Почела је утакмица...

- 6. минут, после грешке голмана Рокета, Мелег је шутирао из прве са око 20 метара од гола и лопта је прошла тик изнад пречке.

- 11. минут, после корнера прилика за Алкмар али је лоше захваћена лопта главом отишла далеко поред гола.

- 14. минут, сјајна прилика за Бабића. Проиграо га је Малбашић, сам је био испред голмана али је тукао поред стативе.

- 30. минут, изједначена утамица, без прилика за гол.

- 32. минут, 0:1, Вујтенс је погодио гол Војводине главом након центаршута са леве стране, одлично се убацио на неколико метара од гола, био је неометен.

- 38. минут, шут Јаханбакша са око 20 метара од гола Кордић је одбранио.

- 45. минут, 0:2, после прекида Војводине, гости су организовали брз контранапад, Фрајдеј је остављен сам од половине терена избио је сам испред Кордића и матирао га.

Крај првог полувремена 0:2.

Почело је друго полувреме...

- 52. минут, погодила је лопта у руку играча Алкмара у шеснаестерцу, после напада Војводине, али судија није свирао пенал.

- 64. минут, шут Палочевића са око 18 метара од гола али голман је одбранио.

- 68. минут, контранапад Алкмара, Гарсија је шутирао у голмана Кордића.

- 69. минут, Кордић је одбранио лоше испуцаванје лопте Антића који је напуцао противничког играча.

- 79. минут, Малбашић није искористио одличну прилику, шутирао јепоред гола из повољне прилике.

- 80. минут, 0:3, Вујтенс је погодио рашље после прекида са десне стране са око 20 метара од гола.

Крај утакмице, Војводина-АЗ Алкмар 0:3 (0:2).