НБА: Бјелица се буди, Бобију само два минута

Српски кошаркаш Немања Бјелица најавио је буђење у дресу Минесоте, док Бобан Марјановић одиграо само два минута у тријумфу Сан Антонија. Бјелица је у победи Тимбервулвса над Вашингтоном

на паркету провео нешто више од 13 минута и постигао 10 поена (4-5 за два, 0-1 за три, 2-2 пенали), уз 3 скока и једне украдене лопте.Минесота је у престоници Сједињених држава славила после два продужетка, иако су домаћи имали вођство и чинило се да ће тријумфовати – 132:129. Херој гостију био је Зек Лавин који је блистао у финишу – постигао је одлучујући погодак у првом продужетку за изједначење, а меч је завршио са 25 поена. Карл-Ентони Таунс уписао је дабл-дабл (27 поена и 10 скокова), Диенг је имао 19 поена и 9 ухваћених лопти, док је поен мање додао Вигинс.

Бобан Марјановић добио је прилику у последња два минута у тесној победи Спарса над Мемфисом, резултатом 110:104. Марјановић није стигао да упути шут ка кошу, остао је без икаквог учинка, а најзаслужнији за тријумф био је Ламаркус Олдриy са 32 поена и 12 скокова. Тони Паркер је додао 14 поена, по 13 су имали Ђинобили и Мартин, а један мање Тим Данкан.

Никола Јокић био је на корак до дабл-дабл учинка, пошто је за око 22 минута на паркету имао осам поена и 12 скокова за Нагетсе. Аугустин био је најефикаснији у победничкој екипи са 20 поена, док је Нуркић уписао 18, а Бартон 16.Код Лејкерса Брајант је забележио 28 поена, а Рендл је остварио први трипл-дабл у каријери: 13 поена, 18 скокова и 10 асистенција. Он је постао најмлађи члан „језераша“ коме је то пошло за руком, још од Меџика Џонсона.

Резултати: Вашингтон Визардс – Минесота Тимбервулвс 129:132 после продужетака, Детроит Пистонс – Шарлот Хорнетс 112:105, Атланта Хокс – Милвоки Бакс 101:90, Хјустон Рокитс – Торонто Репторс 112:109, Мајами Хит – Орландо Меyик 108:97, Сан Антонио Спарс – Мемфис Гризлис 110:104, Сакраменто Кингс - Финикс Санс 116:94, Голден Стејт Вориорс – Далас Меверикс 128:120, Лос Анђелес Лејкерс – Денвер Нагетс 105:116.