Новосађани најуспешнији

Другог дана Апсолутног првенства Србије у спортској гимнастици које је одржано у Новом Саду, на програму су била финала по справама за мушкарце и жене.

Код гимнастичара најуспешнији су поново били Новосађани са седам одличја, колико су освојиле и гимнастичарке.

Појединачно је код момака најбољи био Петар Вефић, члан СО Партизан из Костолца. Он је освојио златне медаље на прескоку (13,100) и разбоју (13.830), сребра су му припала на вратилу (13.300), коњу с хватаљкама (13.570) и карикама (13,230). Влада Раковић из Соколског друштва Војводина победио је на карикама (13.300) и био је други на разбоју (13,330). Његов клупски друг Никола Јурковић је био златни на вратилу (13,600) и бронзани на прескоку (12,620) и партеру (13,330). Државни првак у вишебоју са такмичења у суботу Бојан Дејановић (СД Војводина), титули је додао још сребро са прескока (12,785) и бронзу на коњу с хватаљкама (13,530). Нишлија Петар Величковић је славио на коњу с хватаљкама (14,200), а био је други на партеру (13,470) и трећи на разбоју (13,270). Његов клупски колега Душан Ђорђевић је узео злато на партеру (13,800) и бронзе на карикама (12,470) и вратилу (12,130).

И код гимнастичарки су доминирале Новосађанке. Апсолутна шампионка Србије у вишебоју Тамара Мрђеновић (СД Војводина) освојила је златне медаље још на прескоку (13,550) и греди (13,500). Њена клупска колегиница Анђела Ђурђевић је победила на партеру (13,000), а била је сребрна на греди (12,600) и прескоку (12,941), а Александра Рајчић је славила на двовисинском разбоју (12,200), док је Дејана Кузмановић била сребрна на истој справи (10,333). Поред Новосађанки медаље су освојиле и Нишлијке Јелена Стаменковић, која је била сребрна на партеру (11,133), те бронзана на прескоку (12,733) и греди (9,066) и Кристина Живадиновић брознана на партеру (10,766). Београђанка Нина Милиноковић била је трећа на двовисинском разбоју (8,066).