Новосадска лига: Футожани наставили серију

Одавно љубитељи фудбала у Футогу не памте боља издања момака тренера Горана Малиновића, па не чуди што су Футожани најпријатније изненађење јесење трке за бодове.

Футог - Младост 2:1 (1:0)

ФУТОГ: ФЦ „Петар Николић Дудија”, гледалаца 100, судија: Марчета (Бачки Јарак), стрелци: Тополић у 37. Стелкић у 76. за Футог, а Стајић у 71. (из пенала) минуту за Младост. Жути картони: Шумар, Вуковић, Стевановски, Савковић (Футог), Преведен, Стајић, Иванишевић, Радин (Младост). Црвени картон: Радин (Младост).

ФУТОГ: Савковић, Лазић (Стевановски), Шумар, Карановић, Стелкић, Барачанин, Тополић, Вуканац, Ћепић, Вуковић (Латиновић), Сирар (Евић).

МЛАДОСТ: Иванишевић, Вучковић, Салатић, Преведен (Докић), Стајић, Ратковић, Васић, Радин, Гаџић, Вељковић (Лато), Јоксовић.

Да се мрежа екипе Младости затресе потрудио се најбољи актер утакмице Драган Тополић, који је „топовским” ударцем скинуо паучину са гола Младости.  Успели су гости у другом полувремену након оправдано досуђеног казненог ударца преко Стајића да изједначе резултат. Да бодови остану у Футогу потрудио се асистенцијом Тополић, и стрелац одлуке Радица Стеклић.

М. По.

Борац - Виноградар 9:0, Петроварадин - ТСК 2:3, Футог - Младост 2:1, Татра - Јединство 4:0, Пролетер - Сириг 4:1, Југовић - Милетић 5:1, Шајкаш - Бачка 2:3., Омладинац - Тител 4:0.

Борац - Сусек 1:0 (0:0)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца око 100, судија: Д. Пјевац (Темерин), стрелац: Идризи у 72. минуту. Жути картони: Рапић, Јовановић, Миљковић (Борац), Старчевић (Сусек).

БОРАЦ: Сакан 8, Рапић 8, Вукмировић 7, Јовановић 7 (Перић 6), Маричић 8), Идризи 8, Сапунџић 7, Месарош 7, Миладиновић 7 (Васиљевић 6), Јунг 6 (Миљковић 6).

СУСЕК: Лаловић 6, Михајловић 6 (Андрин 6), Шовљански 7, Нићетић 7, Хоорњак 7, Алић 6, Шодић 6, Марковић 7, Старчевић 7, Ћатић 6 (Вукчевић) Вукмировић 6 (Малиновић 6).

У општинском дербију између Борца и Сусека победа је сасвим заслужено припала домаћину. Играло се тактички и опрезно са једне и друге стране пошто је утакмица имала велику важност поготово за госте. Када се томе дода и ривалство ова два клуба публика је уживала иако је гол пао у 72. минуту. И Сусечани су имали неколико прилика, међутим, истакао се голман Сакан изванредним одбранама.

Б. Старчевић

Обилић - Слога 6:1, Ченеј - Фрушкогорски партизан 0:1, Јединство - Железничар 2:1, Москва - Бачка 4:0, Борац - Сусек 1:0, Фрушкогорац - Центар 1:1. Слободан је био Нови Сад.