УБЕДЉИВ ПОРАЗ СУБОТИЧАНА: Одбојкаши Спартака поклекли у првом дуелу шеснаестине финала Купа изазивача

Одбојкаши Спартака изгубили су у Суботици максималним резултатом од португалске екипе Фонте Бастардо у првој утакмици шеснаестине финала Купа изазивача.
odbojka

Гостима је било потребно само сат и 25 минута да дођу до победе и повољне позиције пред реванш, који се игра 29. новембра од 21.30 часова у Праја да Виторији.

Имали су „голубови” своје шансе у првом и трећем сету, али их нису искористили, што је противник одмах знао да казни. У првом сету су губили 21:24, а Португалцима нису допустили три сет лопте. Изједначили су Суботичани и на 25:25, али су гости са два поена завршили посао – 1:0.

Лакше су домаћини препустили другу деоницу, а у трећој су добро кренули, водили су 10:7 што је натерало тренера гостију да реагује тајм-аутом. Убрзо је на семафору освануло изједначење 18:18, да би Форте Бастардо преузео иницијативу. Били су Суботичани на поен заостатка, па су изједначили на 21:21, потом и на 23:23, али су опет у завршници посустали.

Имају изабраници Рашка Јовановића тежак задатак у реваншу који ће играти у гостима, али уколико елиминишу Португалце, у осмини финала (13. и 20. децембар) играће против победника дуела Комарно (Словачка) – Дутихем (Холандија).

По пропозицијама ЦЕВ, за победе од 3:0 и 3:1 победник добија трибода. Уколико се меч заврши резултатом 3:2, победник добија два, а поражени бод. Уколико обе екипе имају исти број победа и бодова, о укупном победнику одлучује „златни сет”, који се игра одмах по завршетку друге утакмице. „Златни сет” се игра до 15 поена.

Спартак – Форте Бастардо 0:3 (25:27, 21:25, 23:25)

СУБОТИЦА: Дудова шума, гледалаца: 700, судије: Иванов (Бугарска), Тирсел (Словачка).

СПАРТАК: Пољаковић, Машуловић 10, Јунгић 10, Пеић (либеро), Лечић 2, Џексон 2, Шувачки 2, Себек (либеро), Павловић 6, Џаспер 15, Тешовић, Дулић.

ФОРТЕ БАСТАРДО: Гомез 8, Да Силва, Араха 4, Бериош, Жилбер, Пачеко (либеро), ромеро 6, Пасалент 11, Мадруга 7, Фереира 8, Помбеиро, Масимино (либеро), Лопез 9.