Паланчани чувају друго место

Бачка – Пролетер 2:1 (0:0).

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин – Вава’’, гледалаца око 1.500, судија: Вуковић (Крагујевац). Стрелци: Тривуновић у 50. (из једанаестерца) и Чековић у 67. за Бачку, а Ћурко у 74. минуту за Пролетер. Жути картони: Николић, Бајић (Бачка), Ћурко (Пролетер).

БАЧКА: Степандић -, Николић 7, Станковић 8,. Илић 7, Клисура 8, Радоја 8, Бајић 7, Мојсиловић 8, Чековић 7 (од 87. минута Никодијевић -), Тривуновић 8 (од 81. минута Рогач -), Галић 7 (од 60. минута Зец 7).

ПРОЛЕТЕР: Роцков 6, Лазаревић 6, Вукајловић 6, Петрић 6, Жигић 7, Ђуришић 6, Зличић 6, Каранов 6 (од 79. минута Богданић 6), Гргић 6 (од 58. минута Ћурко 7), Комазец 6 (од 84. минута Милошевић -), Десанчић 6.

Фудбалери Бачке су против Новосађана прекинули серију лоших резултата и освојили три врло вредна бода у борби за друго место. Домаћи су били бољи током већег дела меча, а посебно у првом полувремену. Створили су неколико одличних прилика у првих 45 минута, али је поново реализација затајила.

У наставку све се отворило. После центаршута са десне стране Бајића у 49. минуту један играч гостију је у скоку играо руком, а судија Вуковић је одмах показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне је био искусни капитен Весељко Тривуновић. Његов гол је донео велико олакшање. Бачкопаланчани нису стали после водећег гола, наставили су у истом ритму и у 67. минуту из једне контре на одличан пас Зорана Зеца са леве стране, сам је очи у очи пред голмана Новосађана избио Дамир Чековић који је удвостручио предност домаћина.

Петнаестак минута пре краја грешку одбрамбеног играча Бачке Илића је искористио Ћурко и савладао немоћног Степандића који, осим примљеног гола, током целог меча није имао ниједне интервенције.

Све у свему, уместо да Бачка добије ову утакмицу са лаганих 5:0, у последњих петнаестак минута је бранила три бода. Ипак, на крају је остало потпуно заслужених 2:1 за Бачку.