ПЛС: Паланчани спасавали бод

Још један дерби је одигран у Бачкој Паланци, а домаћа Бачка ни у овом сусрету није победила. Додуше, није ни изгубила, мада је била врло близу пораза.

Бачка – Бежанија 2:2 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион „Славко Малетин – Вава’’, гледалаца око 1.500. Судија: Грујић (Ниш). Стрелци: Радоја у 60. и Зец у 90. минуту за Бачку, а Лукић у 56. и 65. минуту за Бежанију. Жути картони: Рогач, Бјелош (Бачка), Брујић (Бежанија). Црвени картон: Илић (Бачка).

БАЧКА: Степандић 6, Николић 6, Рогач 6 (од 63. минута Мојсиловић 7), Илић 6, Зоговић 6, Радоја 7, Бајић 6 (од 85. минута Никодијевић -), Бјелош 6, Чековић 6 (од 75. минута Зец 7), Тривуновић 7, Галић 6.

БЕЖАНИЈА: Манојловић 6, Рудан 6, Валентић 6, Матовић 7, Гојковић 6, Јовановић 6 (од 46. минута Перић 6), Брујић 6 (од 61. минута Туфегџић 6), Лукић 7, Дивац 6 (од 79. минута Рајић -), Осман 7, Јањић 6.

Иако је Бежанија играла дефанзивно, након првог полувремена се чинило да ће се мреже тешко затрести. Ипак, то се десило и то четири пута у других 45 минута. Гости су дошли у вођство у 56. минуту преко најбољег актера Ненада Лукића који је из ситуације која није пуно обећавала изненадио све, а понајвише веома лошег и несигурног голмана Степандића, и са двадесетак метара по земљи затресао мрежу. Само четири минута касније већ је било 1:1 када је Радоја лепим шутем са око осамнаест метара погодио мрежу. У 65. минуту из контре гости по други пут воде. По левој страни је одбрани Бачке измакао одлични Лукић који је преварио и истрчалог голмана Степандића и рутински искоса са леве стране пласирао лопту у мрежу. Домаћа публика је негодовала тражећи офсајд, али је судија показао на центар.  У последњих 25 минута домаћи су покушавали на све начине да угрозе гол гостију, али безуспешно, све до самог финиша. Наиме, у 90. минуту је ‘’резервиста’’ Зец искористио смушеност одбране Бежаније и лепим шутем са шеснаест метара мало искоса са десне стране послао лопту под пречку за коначних 2:2. Овај меч је показао да доста тога шкрипи у игри Бачкопаланчана, али оно што радује је да су стрелци прорадили.