Подручне лиге Војводине: Ревија голова у Петровцима

Била је то права голеада. Милош Видић и Радничког из Крагујевца био је незадржив за одбрану гостију.

СРЕМСКА ЛИГА
Доњи Петровци - Зека Буљубаша 5:4 (2:2)

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Стадион Доњих Петроваца, гледалаца 300, судија Манић ( Инђија).Стрелци: Видић у 20, 32. и 62, Новаковић у 52. и Чворков у 66. за Доње Петровце, а Савић у 26, Рајић у 31, Мартиновић у 53. и Ђонлић у 89. минуту за (Зеку Буљубашу).

ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Делић 7, Граовац 7, Радаковић 6, Јовановић 7 (Деврња 7), Перишић 8, Новаковић 8, Миљковић 7, Шаша 7, Мудрић 7, Чворков 7, Видић 7 (Боснић 7, Матић 7).

ЗЕКА БУЉУБАША: Христов 8, Николић 7, Будечевић 7, Рудић 7, Максимовић 7, Јовановић 7, Савић 7 (Ивић 7), Симић 7, Рајић 8, Ђонлић 7 (Беловуковић 7).

Некадашњи играч Земуна, својим, искуством допринео је да домаћини савладају увек неугодног ривала.

Г. Закић

ШИМАНОВЦИ: Хајдук - Раднички (И) 3:2, ХРТКОВЦИ: Хртковци - Јадран 1:1, ПУТИНЦИ:ПСК Путинци - Напредак (П) 1:0, РУМА: Словен - Сремац Граничар 2:1, САЛАШ НОЋАЈСКИ: Будућност - Рудар 4:0, ДИВОШ: Хајдук - Први мај 2:0, ВИТОЈЕВЦИ: Партизан - Хајдук Подунавац 1:1, ДОЊИ ПЕТРОВЦИ: Доњи Петровци -Зека Буљубаша 5:4.

Потисје - Виноградар 1:4 (1:3)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 150. Судија: М. Пурић (Ловћенац). Стрелци: Никичић у 5. за Потисје, а Кујунyић у 12, Вуков у у 14, Гуљаш у 34. и 59. минуту за Виноградар. Жути картони: Папданчо (Потисје), Нагел и Војнић Тунић (Виноградар).

ПОТИСЈЕ: Лепеш 6, Ваш 6 (Гаврић -), Сеги 6, Н. Барјактаровић 6, Папданчо 7, Агоштон 6 (Шарњаи -), С. Барјактаровић 6, Мухи 6, Балго 6, Апро 6 (Крушић -), Никичић 7.

ВИНОГРАДАР: Сабо 7, Кујунџић 8 (Салма -), Берец 7, Рудич 7, Ж. Хашко 7, Војнић Тунић 7 (Лазић -), Францишковић 7 (Енги -), Н. Хашко 7, Гуљаш 8, Вуков 8, Нагел 7.

Кањижани су се радовали само на почетку утакмице, када је у 5. минуту на центаршут из корнера са десне стране Марјан Никичић погодио мету, али је убрзо уследио преокрет, у коме су гости из Хајдукова имали успешну бербу. У 12.минуту на проигравање искусног Мише Гуљаша искоса са десне стране из казненог простора Бојан Кујунyић погађа супротни угао, а два минута касније из сличне позиције прецизан је био и Зоран Вуков. Код трећег поготка за госте највећи део посла је одрадио Кујунyић, а лопту у мрежу са три метра убацио Гуљаш, који је у другом делу из контре потврдио заслужену победу Виноградара.

М. Митровић

Његош - Бајша 1:3, Бачка - Раднички 0:1, Потисје - Виноградар 1:4, Чока - Полет 0:0, Олимпија - Слога 2:1, Палић - Обилић 0:14, Криваја - Еђшег 3:0, слободна је била екипа Паноније.

Липар – Слога 2:2 (0:0)

ЛИПАР: Стадион Липара, гледалаца 100. Судија: иколић ( Каравуково). Стрелци: Марчетић у 62. и Басарић у 77. за Липар, а Остојић у 47. и Тубић у 75. за Слогу. Жути картони: Ромић и Комазец ( Липар), а Секулић и Нинковић ( Слога).

ЛИПАР: Вучинић 7, Жарић 7, Ромић 7, Вујачић 8, Басарић 8, Шеган 8, Нађ 7 ( од 73. Честић -), Комазец 7 ( од 83. Карин -), Марчетић 8, Ковач 8 ( од 35. Жестић 7) и Бановић 7.

СЛОГА: Беретић 7, Ребић 7, Ловрић 7, Остојић 7, Видовић 8, Секулић 7, Радојчић 8, Пурић 8, Хосциеславски 7, Нинковић 7 и Јездић 7 ( од 70. Тубић -).

Фудбалери Липара су успели да „откину“ бод лидеру из Чонопље.

У првом полувремену играло се углавном на средини терена, без изгледнијих прилика за гол.

Но, други део је био много занимљивији и гледаоци су видели чак 4 гола, по два на обе стране. Сусрет је обележила и повреда капитена домаћих Луке Ковача који је колима хитне помоћи одвежен са стадиона. Прекид је трајао двадесетак минута и према информацијама које смо добили Ковач се добро осећа.
Ђ. Бојанић

Младост (Т) - ЖАК 0:0, Полет - Суботица 0:0, Бачка (П) - ТСЦ 0:0, ОФК Младост АПА - Таванкут 1:2, Задругар - ОФК Оџаци 1:1, Борац - Препород 1:1, Јадран - ОФК Врбас 0:1, Тиса - Србобран 0:1.