Премијер: Њукасл бољи од Паласа, Сандерленд до бода у финишу

Фудбалери Њукасла савладали су на домаћем терену екипу Кристал Паласа са 1:0 (0:0) у 36. колу енглеске Премијер лиге.

Једини погодак на мечу, а можда и најважнији у сезони, постигао је Аундрес Таузенд из слободног ударца у 58. минуту. Гости су могли и до изједначења, али је у у 70. минуту Јоан Кабај, бивши играч Њукасла, промашио једанестерац.

Њукасл је победом побегао из опасне зоне и тренутно има 33 бода, бод више од Сандерленда, који је у истом термину одиграо нерешено са Стоуком (1:1).

Сандерленд је од 50. минута губио, пошто је гол за Стоук постигао Марко Арнаутовић, док је изједначење и вредан бод донео Џермејн Дефо из пенала у 90. минуту.

У осталим мечевима Евертон је савладао Борнмут (2:1), Вотфорд је после велике борбе и преокрета у финишу савладао Астон Вилу (3:2), док је Вест Хем рутински славио на гостовању Вест Бромвич Албиону (3:0).