Примера: Барселона славила на гостовању Левантеу

Фудбалери Барселоне савладали су у гостима екипу Левантеа са 2:0 (1:0), у 23. колу шпанског првенства.

Први гол на мечу виђен је у 21. минуту, када је Алба упутио оштар центаршут у казнени простор, а Давид Наваро неспретно интервенисао и послао лопту у своју мрежу, док је коначан резултат поставио Луис Суарез у надокнади времена.

Није Барселона играла своју карактеристичну игру, али се чини да су Каталонци на самом почетку меча оштећени, када је после проигравања Инијесте, Меси лако матирао противничког голмана, а помоћни судија сигнализирао непостојећи офсајд.

Имао је и домаћи тим своје шансе преко Моралеса, који је у 38. минуту погодио стативу, док је почетком другог полувремена Роси одлично шутирао, али је још боље реаговао голман гостију, Клаудио Браво.

Барселона је овом победом задржала прво место на табели са 54 освојена бода, три бода више од Атлетико Мадрида, али уз утакмицу мање, док је Леванте остао на последњем месту са 17 освојених бодова.